Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

aha...skontao sam otprilike...

 

800 je A klasa, pouzdanije je jachalo zato shto je i jednostavnije...vishe ima vintage zvuk i marshall uchvrstio ime za jcm800...

dok 2000 malo vuche na rektifajera i ima metalskiji zvuk, kao lakshe se kvari i klasa a/b je...

 

al onda ide pitanje zashto je KK signature jcm 800 jeftiniji od obichnog jcm800? :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebat' ga...

pa vishe muzike dobijash sa jcm800 kk i sa jcm 2000 :)...

 

radi se o tome da prodaju ime matorog jcm 800...

ae...kao jachi je jcm800 od jcm 2000...

 

ali jcm 800 reissue od jcm 800 KK...teshko...

KK je radjen po 80's specovima, + ima skuplji set lampi(kt88ice)...studio grade noise gate, i onaj bust ...

Edited by Ranis
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

preporucujem ti samoga sebe,treba mi 2 zidara niksickog da se ukljucim i onda kotiranje i setovanje ide samo od sebe.ako ides na wacken ili nesto slicno onda ipak plati goranu hiljadarku neces vjerovati da je to tvoja gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebat' ga...

pa vishe muzike dobijash sa jcm800 kk i sa jcm 2000 :)...

 

radi se o tome da prodaju ime matorog jcm 800...

ae...kao jachi je jcm800 od jcm 2000...

 

ali jcm 800 reissue od jcm 800 KK...teshko...

KK je radjen po 80's specovima, + ima skuplji set lampi(kt88ice)...studio grade noise gate, i onaj bust ...

 

izvini morao sam XD

 

I smell no life XD :D (salim se naravno) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi nesto kenjaju oko tog tremoloa,isti je kao kod rg350 imam tu i ok mi je totalno...pa mi ne pravi bas nikakvu frku to...malo mi je bezveze mesto za kabal(dzek) jer mislim da ne moze da se provuce kroz kais a i tesko nalazim slike tog dela gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj tremolo se vishe-manje podrazumeva kod srednje klase RG-ova, a trpaju ga i u GRG-ove, pa sam morao da se pozalim jer za pare koje se traze za tu gitaru, zaista nema smisla stvaljati deo koji moze da se nadje u najjeftinijem modelu :D

 

Ne verujem da postoji frka za kaish/kabl opciju, buduci da 99% gitarista na ovoj planeti provlachi kabl, tako da ne brigaj za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E,da se ubacim sa jednim pitanjem..

 

Gde kod nas mogu da se nadju lampe po realnim cenama,trebaju mi 4x ecc83 i 2x EL34 uparene.

 

Gledam po sajtovima i sve po 20-30E jedna lampa,pa jesu oni normalni,dok je EI radio,kod njih je jedna ecc bila 250din,mislim da i danas po pijacama u Nisu ili na najlonu u NS-u moze da se nadje po koji komad,ali ko ce do tamo da ide samo da bi mozda nasao koju lampu...

 

Nasao sam na oglasu lik prodaje uparene Electro harmonics EL34 uparene za 25E + postarina i to mi je najpovoljnije sto sam nasao,nasao sam i nekog lika koji prodaje JJ lampe uparene 2x EL34 za 30E.

 

Sta mislite koje su bolje EH ili JJ?

 

Takodje sam nasao neke ecc83 JJ za 10 po komadu i neke kineske za 7.5 po komadu.

 

Kazu da ti kinezi prave i za Marshalla samo tutnu njihov logo i to je to.Jel da uzmem njih ili JJ,posto fakticki na 4 jedna mi je DZ.

 

Jel neko ima nekog dilera ili slicno koji valja nove lampe po pristupacnim cenama?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se secate one priche o dimarzio magnetima i basswood telima, ali moram ja sad da pitam, poshto majmuni prave PREVISHE magneta i uglavnom ih furaju shredderi. Kako ja sviram NU metal, sa death i thrash uticajima, koji bi mi magnet seo u bridge? Ne jurim previshe gaina, buduci da imam 5150 ispred kog teram tube screamera, tako da to moze i od EMG HZ-a da napravi solidan zvuk.

 

Ja sam neko ko ima iskustva sa SD i EMG magnetima, dimarzio su mi samo informacije sa neta, jebene solaze i subjektivna mishljenja. Takodje gledam dimarzio jer oni usko saradjuju sa ibanezom, a ibanez je poznat po basswood telima.

 

Da se nadovezem - ne leteti sa EMG magnetima, imam ih u par gitara :D

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...