Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ja moj dk2m (crni) uzeh prije nedelju i po,neces se pokajati.od mana jedino nesto slabiji hardver ali uz pravilno rukovanje moze da izdura dok se ne nabavi nesto solidnije slaba tacka je top lock tj imbusni srafovi,ali se to jeftino da zamijeniti.civije su super,odlicno drze dok ne istegnes nove zice dovoljno da zakljucas.maple fretboard se odlicno slaze uz jazz,jb se malo posvijetli (u smislu da dobije malo vise visokih) ali u mixu to i nije mana vec lijepo izlazi ritam.drveta u trupu ima dovoljno,ja sam se malo bojao da nijesu tu previse ustedjeli.

 

za ove pare koje se prodava,mislim da im je ovaj model vise bio reklama nego sto su nesto ozbiljno zaradjivali na njemu.u prilog tome ide da se vise ne proizvodi,zamijenice ga vjerovatno nesto ozbiljniji (i skuplji vjerovatno) model.

Edited by IvoryCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

eo i mene na forumu nakon 100 godina. u medjuvremenu sam kupio bareknuckle miracle man i cold sweat. na mom ml-u koji je od

basswooda zvuce ok, ali ce uskoro ici u custom LP (mahagoni telo i vrat) pa cu okaciti jos koji klip.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ya4Q3u71UP0 (najbolje prebacite odma na 4:00 :D)

napomena: zvuk je bolji uzivo 5 puta naravno (kompresija divxa pa onda i jutjuba, i sve to na malom marshallu od 15w)

i gitara mi je malo rastimana :mhihi: nesto mi je bio sjeban vrat pa sam cackao truss rod pa se non stop rastimavala ali sad je ok :)

Edited by Buried in Smoke

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ove pare koje se prodava,mislim da im je ovaj model vise bio reklama nego sto su nesto ozbiljno zaradjivali na njemu.u prilog tome ide da se vise ne proizvodi,zamijenice ga vjerovatno nesto ozbiljniji (i skuplji vjerovatno) model.

 

 

Proizvodi se i dalje, te vesti po netu su ocigledno bile dezinformacije. Uzgred, to je najprodavaniji import model Jacksona i ne verujem da ce ga skoro menjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sviras sam za nijansu jeste,ali u mixu radi fenomenalo bas zbog te nijanse zbog maple fretboarda.u svakom slucaju za te pare greo'ta je bila propustiti.da,to je taj iz oglasa.sad sam miran sa gitarama neko vrijeme,ganjacu neku glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav muzicari !

 

Treba mi neko ko se razume oko lemljenja i elektronike.

Ja treba da napravim konvertor koji ide iz 6.35mm zenski u MUSKI 5-DIN. Moze li se to i koji kabal tu bacam ?

 

I da li moze da se nalemi 5-DIN konektor na 4 zice ?

Kako meni iz gitare izlazi 4 zice, i tu ide zenski din.

Pa onda tu ustekam muski koji bi trebao da ide do pojacala, tu na scenu stupa konvertor koji bi uopste omogucio to cudo.

 

Ko zna sta sam izblebetao ovde neka se javi, da vidim ima li imalo logike u tome ! :)

 

Cheers !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav muzicari !

 

Treba mi neko ko se razume oko lemljenja i elektronike.

Ja treba da napravim konvertor koji ide iz 6.35mm zenski u MUSKI 5-DIN. Moze li se to i koji kabal tu bacam ?

 

I da li moze da se nalemi 5-DIN konektor na 4 zice ?

Kako meni iz gitare izlazi 4 zice, i tu ide zenski din.

Pa onda tu ustekam muski koji bi trebao da ide do pojacala, tu na scenu stupa konvertor koji bi uopste omogucio to cudo.

 

Ko zna sta sam izblebetao ovde neka se javi, da vidim ima li imalo logike u tome ! :)

 

Cheers !

 

Gledam sad semu, nisam sigurna dal iz gitare prema semi izlaze 4 ili 5 zica, izgleda da je jedna crna i tri bele? Moze sad to sve lepo da se zalemi, e sad se tu postavlja jedno pitanje, da li je uopste moguce iz din u mono jack, moram da potrazim na netu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pitaj, elektronicharu :D

 

mono vazda bio i bice

 

takodje, hvalim evolution

 

sramota je da kazem, ali mi se vishe dopada od SD JB, iako malo previshe gaina ima :D

Edited by .Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...