Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

e jbm mu mater jel ume neko da mi objasni kako da znam/vidim kad je neck loosen a kad tighten?

nesto se gleda od civija pa na dole al ne kontam meni sve ravno ,mozda i jeste al ono ...nem pojma :/...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbm mu mater jel ume neko da mi objasni kako da znam/vidim kad je neck loosen a kad tighten?

nesto se gleda od civija pa na dole al ne kontam meni sve ravno ,mozda i jeste al ono ...nem pojma :/...?

 

 

Stisni gornju E na prvom i poslednjem pragu,pa pogledaj iznad 8. praga koliko je zica uzdignuta,trebalo bi oko milimetar da ima lufta(tj vrat mora da bude blago konkavan).Previse zategnuto-nema lufta,previse opusteno veci luft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako ima compound radius ? :)Jednostavno ako nemozes lepo da natoniras gitaru vrat je kriv :)

 

Nema to nikakve veze,radijus ne utice na podesavanje vrata,a svaka zica je za sebe posebno,i posebno se setuje,one nikada nisu u ravni,i svaka prati svoju putanju,a taj luft mora da postoji zbog vibracije zica,ako bi bio prav kao strela,udarale bi o pragove,znaci mora biti blago konkavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.znaci kokavno=opusteno ? i jel visina floyda bitna? ja ga namestim na kojoj meni odgovara,koliko sam primetio u odnosu na ostale gitariste ja ga malo vise stavljam (ne preterano) i onda zice, sa vratom i zamisljenom normalnom linijom na 24-i prag prave pravougli trougao.jel to ok? ibanez rg 350

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.znaci kokavno=opusteno ? i jel visina floyda bitna? ja ga namestim na kojoj meni odgovara,koliko sam primetio u odnosu na ostale gitariste ja ga malo vise stavljam (ne preterano) i onda zice, sa vratom i zamisljenom normalnom linijom na 24-i prag prave pravougli trougao.jel to ok? ibanez rg 350

 

:math:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.znaci kokavno=opusteno ? i jel visina floyda bitna? ja ga namestim na kojoj meni odgovara,koliko sam primetio u odnosu na ostale gitariste ja ga malo vise stavljam (ne preterano) i onda zice, sa vratom i zamisljenom normalnom linijom na 24-i prag prave pravougli trougao.jel to ok? ibanez rg 350

 

http://www.youtube.com/watch?v=AqmdIKpJwyg&feature=related

 

Ma ne ne ne neee,decko....kad je opusteno ne valja,a konkavno znaci da je blago kriv....mozda je bolje da to odneses na setup,ne cackaj sam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bPCWgENkGYQ&feature=related

 

:mhihi::mhihi::mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam juce js30dk sa koferom.Za te pare gitara je i vise nego odlicna.Jes da su ovi noviji modeli sranje ali stariji su stvarno pristojan kvalitet.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Sto si okrutan tako, eo meni je js30dkt odradila 2 i po godine bez problema i svirke i probe i prezivjela 2 pada na mermer sa 1,5m. Jedino sto se malo rastimavala sto nisam ocekivao od tjunomatika al' fina je gitara kad se uzme u obzir cijena/konkurencija.

Da uzmem vise dk2m i da ne fatam ovu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je godwin LP bio svemirski brod posle squiera sto ne znaci da je godwin svemirski brod.gitara i treba da moze da izdrzi koju godinu i po koji pad i cukanje,nije od stakla vec od drveta.js je sranje gitara zato sto je drvo lose,elektrika losa,pragovi trosni(cuveni zileti),civije lose,tjunomatici losi,ima tackice a ne sharkfine,lak tanak i los sto je na kraju objektivno cini losom gitarom.i nove uopste nijesu jeftine,za te pare moze da se kupi mnogo boja gitara.i ja nisam cuo da indijci ista umiju dobro da naprave.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam ova moja js30dk je stara 7 godina,pragovi su u dobrom stanju(bivsi basista ima istu kao moju samo crvenu i pragovi su mu useceni,a njegova je stara 6 godina),farba takodje,elektronika je ok,civije su sve fabricke(osim prve,pukla je prethodnom vlasniku)i dan danas rade dobro,meni su tackice bolje nego ajkulini zubi jer me odma podsete na jeftine ibaneze koji me jeze,drvo je ok koliko moze biti ok na gitarama low budget klase.niko nije rekao da je ova gitara svemirski brod ali je za 200 eura sa koferom veoma pristojnog kvaliteta za gitare low budget klase i jede sve te gitare sa flojd rozom sto kostaju u mitrosu 300eura.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je lijepo zivjeti u iluziji.

 

a vidjeces i sam za jedno godinu kad krene da se skida oplata sa flojda i kad krenes da je prodavas kako si se zajebao.

 

za 200 e si mogao novog ibaneza grgr121ex koji sije masu gitara do 400 e sto se nove mogu uzet',a medju kojima je i komplet js i x serija.da ne pricam da sam ja svog dk2m uzeo za 270 e.n'o,predpostavljam da ces sad reci da je tvoj js bolji i od dk2m,jer je "stara serija".

 

js je bio,ostao i bice js,entri level dzekson koji se prodaje na ime,kao sto je slucaj i sa ostalim markama,jedino je ibanez krenuo da radi nesto po pitanju entri levela.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve je to super ali taj ibanez nema floyd rose.nadji mi neku za 200eura da ima floyd rose i da je bolji izbor pa onda mogu reci da sam se zajebao.sigurno je dk2m bolja,to nemam ni sta da poricem ali ajd' zivecu u iluziji i cekacu da mi krene otpadati otplata od flojda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

opste je poznato da do 400+ e nema gitara sa korektnim flojdom.nekad bili ltd-ovi,sad i to vise ne.nista ispod pro serije dzeksona,mada i tu su flojdovi jedva zadovoljavajuci.a kao sto ti rekoh,da si se steknuo i pozabavio oglasima,sigurno bi iskrsnuo neki polovnjak.masu rg-ova koji su bili korektni i stanjem i cijenom je proslo za nesto iznad 200 e.ali da,tebe sharkfin podsjeca na ibaneze kojih se jezis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharkfin sa Jacksona nije isto što i sharktooth koji se fura na Ibanezima. Drugo, taj sharktooth inlay imaš i na skupim i na najjeftinijim ibanezima, tako da ne vidim po čemu to može da asocira samo na one jeftine :)

 

Iako preferiram Jackson kao firmu, Ibanez grg270 ima 24 praga, (po meni) bolje pozicionirane potove i bolji FR (sada je to Edge III koji se da naći na svim Ibanezima srednje klase) od JS Jacksona, a može da se nađe poprilično jeftino, budući da je relativno česta gitara kod naših metalaca.

 

Jbg, farba će vazda da se guli i korodira kod jeftinijeg hardvera, to mu dođe nekako normalno kod đitri do 200-300 ojra (a viđao sam to i na skupljim modelima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 200 e si mogao novog ibaneza grgr121ex koji sije masu gitara do 400 e sto se nove mogu uzet',a medju kojima je i komplet js i x serija.da ne pricam da sam ja svog dk2m uzeo za 270 e.n'o,predpostavljam da ces sad reci da je tvoj js bolji i od dk2m,jer je "stara serija".

270?! A ne no ti ga je trebao dzabe dat'. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebi ga,visim stalno po oglasima,a i imam podrsku izvesnog clana foruma koji takodje visi po oglasima,tako da nam nista ne moze utec'. :bigblue:

 

vuk:

 

svak' svog konja hvali. imadoh i propustih kroz prste i js-ove i bc richove i ostale furase i uvijek je ista prica bila,rokne oplata sa hardvera koja je podosta debela i onda je hardver neupotrebljiv.ista stvar,do skora,je bila i sa 'banezima,ali sa par novijih modela koje svirah u entri level klasi stvarno su odradili pos'o.i naravno da mislim na fiksd bridz varijante,ako nista drugo taj sirovi baswood u 9 od 10 slucajeva ne moze da izdrzi sedla od flojda ili jos u fabrici napukne pri busenju.cekiraj svoju dzitru.ista stvar je i sa js-ovima i sa platinum serijom bc richa.zato kazem da je drvo lose. i dalje cu pricati da je najbolja varijanta za ispod 300 e a nova onaj grg,koji je sjajan.i uvijek ces ga moci prodati za lijepu cifru,jer je solidan,izgleda nafurano i nema sta bitno da sjebes na toj gitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne hvalim, samo predočavam opciju, pošto je momak rekao kako hoće instrument sa floydom. Ja bih više voleo da sam naleteo na grgr121 (a nekada sam imao RG321 MH koji sam prodao za 280 jura, a skoro sam u oglasima video nekog morona koji traži 500 evra za takvu đitru :) ), ali ni ovo nije loshe za pare koje košta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...