Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Eto da zakljucim pricu o kupovini kutije: Otisao sam i kupio Randall ra412,kosa kutija je u pitanju :)

Nego,da postavim novo pitanje.Na Jacksona rx10d sam stavio Livewire metal magnet,radi se o aktivnom magnetu.Ugradjen je tako sto je,pa jednostavno,stavljen,tj prosto zamenjen umesto starog pasivnog,stavljen je i stereo dzek.Medjutim,taj jedan jedini potenciometar koji gitara ima (volume naravno) nije uopste menjan,sa magnetom sam dobio 2 potenciometra impedance 100k valjda.Stari je onda pretpostavljam 250 k.Kako je magnet sam po sebi nabudzen :lol: (kupio ga u onom periodu kroz koji verujem da smo svi prosli a podrazumeva vodjenje motoom "nabudzi!" ,porastao ) nije mi bilo nista cudno na prethodnom pojacalu.Medjutim kada sam ukljucio u novu skalameriju,primetio sam nekakvo izoblicenje u niskim tonovima,koje ne umem da objasnim :/ E ovako,pitanje je ovo: Da li eventualni los izbor potenciometra moze da izazove ovu pojavu,tj dal bi to mogao da bude slucaj kod mene,da znam da menjam pot?A ako nije-da skupljam za gibsona jbg,pa kad skupim skupim XD XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam musima lead star (platio 2k dzindzi), gitara je ok za te pare (vrat solidan, hardver iznenadjujuce dobar, tremolo raspao, finish naizgled riban ribacom cetkom, truss rod vrlo sumnjivo krcka, ali drzi)

kako da najlakse saznam od cega je napravljeno telo?

 

edit: rec je o strat kopiji, istocna nemacka; gitara je poteska. zvuk je dobar (bez z)

Edited by Natovarivač

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da zakljucim pricu o kupovini kutije: Otisao sam i kupio Randall ra412,kosa kutija je u pitanju :)

Nego,da postavim novo pitanje.Na Jacksona rx10d sam stavio Livewire metal magnet,radi se o aktivnom magnetu.Ugradjen je tako sto je,pa jednostavno,stavljen,tj prosto zamenjen umesto starog pasivnog,stavljen je i stereo dzek.Medjutim,taj jedan jedini potenciometar koji gitara ima (volume naravno) nije uopste menjan,sa magnetom sam dobio 2 potenciometra impedance 100k valjda.Stari je onda pretpostavljam 250 k.Kako je magnet sam po sebi nabudzen :lol: (kupio ga u onom periodu kroz koji verujem da smo svi prosli a podrazumeva vodjenje motoom "nabudzi!" ,porastao ) nije mi bilo nista cudno na prethodnom pojacalu.Medjutim kada sam ukljucio u novu skalameriju,primetio sam nekakvo izoblicenje u niskim tonovima,koje ne umem da objasnim :/ E ovako,pitanje je ovo: Da li eventualni los izbor potenciometra moze da izazove ovu pojavu,tj dal bi to mogao da bude slucaj kod mene,da znam da menjam pot?A ako nije-da skupljam za gibsona jbg,pa kad skupim skupim XD XD

 

Meni su iz Seymour Duncan podrske preporucili potenciometar od 250k za LWHMET i uputili me na njihove sheme ljemljenja. Posle toga magnet kao da je prodisao, gde god ga ukljucim razbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da to je taj... samo sto je ovaj RC-23130 B a onaj sa fotke je RC-23140 B i razlika je u tom stalku za gitare koji je stvarno dobar i praktican...tako da mi je on interesantniji...(kad je bal nek se i princeza jebe :mrgreen:)

a i cijena je tu negdje... 150e

jel to i dalje na zelenjaku?

Edited by Dejaah

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

guglao sam,nesto i probao,i skontah da nijesu te digitalije za mene,za fensi analogiju se nema para,stekam se za pojacalo,te fino rocket roll-a u pomoc.dako se neka posast skuva sledecih dana,bicete obavijesteni.

 

i da,hvala na preporuci,ako mi zatreba neko digitalno rjesenje,obraticu paznju.cujem samo dobre stvari,ne probah je,ali definitivno ce biti medj' top pikovima za digitaliju.

 

i da,koji svic ide na crybaby gcb 95?mora njihov ili ima alternativa?

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebes obican dilej za 8k kad moze bolestina za nesto vise,treba kad vec kupujes,kupis muski,i to je to,znas sta imas.

 

generalno nisam bio zadovoljan sa jeftinocama,ili imaju mod a kratak dilej,ili nemaju mod,ili je mod sranje,ili kolju signal (znam,"neces ti to cuti na probi od 100 i kusur db" prica,ali planiram i da snimam sa njim i jos stosta) itd,itd. ove sprave koje su mi se svidjele ili su bile u krv ili su i onako kastom,tako da je stvar bila jasna.

 

kul je taj ehohed,ali kao sto vidis koje mi je razmisljanje.tebi u svakom slucaju hvala.  :pivopije:

 

evo u stvari sta me je navarilo nadilej,brzi dio pri kraju klipa:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jAcY_sWV_AE

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...