Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

дер шуд би јутјуб туторијл.

 

Recimo jedan od nacina ti je

http://www.youtube.com/watch?v=mTurWrYdgvc

postoji za bubnjeve i baseve

 

npr na gitari imas vise nacina da to uradis najlaksi za provaliti je Trayov iz morbida prigusis zice skroz levom rukom i onda tapujes jednom slabije jednom jache melodiju,ili Paulov iz cynica kad desnom trzas jednom jace jednom slabije a levom sviras melodiju ali sa swing feelom to jest imas i praznu zicu uvek da isprekida :)a mozes i eric johnsona gospodina

Nekako na pedalama nikad nemogu da napravim dovoljno mali delay (onaj kad na oldschul albuima snimane dve gitare u isto vreme al jedan gitarista malo bangav:) pa eto nekako mi to zvuci tako a prvi put video kod nekog nabedjenog basiste iz krusevca koji mi je rekao da se to zove off beat artikulacija ,sto kad bi izgovorio osecao bi se kao govno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako...doneo sam mesa boogie iz amerike, i tamo sam izvadio americki trafo. A odmah sam u mesa boogi-iju kupio originalan, samo za nase standardne. Sad mi vi recite, dajte preporuku, kod koga da odem, da mi ugradi ovaj trafo? Dakle samo da mi se ugradi originalni trafo, taj koji imam u pojačalo?

 

I da, koliko znam goran iz pančeva je odličan majstor, ali mi je rekao da moram da mu odnesem pojacalo, ostavim, pa da se vratim...a nešto mi je mrsko da se vozikam 2 puta do pančeva, nemam baš toliko vremena, malo sam sa poslom u gužvi. Pa bi voleo nekoga iz Beograda, mnogo mi je jednostavnije. I da, znam za Lea, ali mi se nešto ne nosi pojačalo kod njega, nisam baš oduševljen njim i njegovim radom. Eto, tako, nisam valjda previše zahtevan. Hvala unapred :D :ziveli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako...doneo sam mesa boogie iz amerike, i tamo sam izvadio americki trafo. A odmah sam u mesa boogi-iju kupio originalan, samo za nase standardne. Sad mi vi recite, dajte preporuku, kod koga da odem, da mi ugradi ovaj trafo? Dakle samo da mi se ugradi originalni trafo, taj koji imam u pojačalo?

 

I da, koliko znam goran iz pančeva je odličan majstor, ali mi je rekao da moram da mu odnesem pojacalo, ostavim, pa da se vratim...a nešto mi je mrsko da se vozikam 2 puta do pančeva, nemam baš toliko vremena, malo sam sa poslom u gužvi. Pa bi voleo nekoga iz Beograda, mnogo mi je jednostavnije. I da, znam za Lea, ali mi se nešto ne nosi pojačalo kod njega, nisam baš oduševljen njim i njegovim radom. Eto, tako, nisam valjda previše zahtevan. Hvala unapred :D :ziveli:

 

 

A sam to duradis?Rece da si izvadio njihov trafo,koliko ono 5-8 zica ima da se zalemi...verovatno bi znao dodradis pos'o,bez tolikog cimanja

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre će biti 15-tak žica, i to totalno drugih boja nego onaj koji sam izvadio. tako da.....neka hvala.... :D

Koliko sam čuo ti iz P&K audia nisu nešto stručni za gitarska, već aza tipična pojačala, i audio tekniku. Odneo sam ja to na kraju kod tog gorana iz pančeva, par matoraca respektovanih iz beograda mi je reklo samo kod njega i kod nikog drugog, tako da sam se iscimao i provozao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta jeftinoca je i mene poplashila :D

zato i pitam...

 

fora je u tome shto je ovo neki inhouse brand Thomanna... uzimaju te zvuchnike i materijal na tone, pa imaju verovatno ogromne rabate na cenu od dobavljacha.

Oni su proizvodjachi pa onda direktno uzimash od njih, zbog toga je automatski jeftinije... + harley benton i nije neka marka :)

a shto je fora, dobio je box i fine reviewove na harmony centralu i youtubeu...

 

ovde postoje semplovi...uporedite ga sa marshallovim 212 boxevima pa vidite...

Link na Thomannovom sajtu

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne verujem da bi se thomann blamirao da gura falsh zvuchnike u cabove...

Za celestion je istina da imaju proizvodnju u kini i 90% njihovih zvuchnika se sada proizvodi tamo.

Malo sam gledao po forumima i chak ljudi daju prednost tim novim kineskim V30icama...

"They are fatter sounding and less harsh than the older ones to my ears and they get sweeter as they break in"

 

Chak i da nije tako, nemam puno da izgubim s'obzirom da je cab 185 evra, da ga sastavljam sam, skuplje bi me izashlo :)

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...