Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Cackala bih da sam znala da je opcija :D Mada nesto mi se 'be za 408 strana.

Ako nista, eno onog MS-4 micro stack-a, deluje kao zanimljivo i uber prenosivo resenje.

i btw za pojacala mi niste 'vec pojasnjavali' :P

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si vec reshila da dajesh pare za pojachalo (shto jeste bolja varijanta od kompa, pogotovo ako imash "do jaja" kompjuterske zvuchnike + nije isto audio zvuchnik i gitarski zvuchnik), prochachkaj po oglasima. 15 W sobna pojachala idu za 60-70 evra (realno - i to je previshe, ali sa malo cenjkanja se stigne do 50).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesu vala u tim pojacalima od pedeset jura zvucnici bolji od gitarskih,te kineske osmice su zlo.

 

ne.o preampima da ne pricam.meni se jedino taj mikrostek svidio.zato sto je kul.ne zato sto je bolji od softverskih emulacija,nego zato sto je kul.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi jedna preporuka. Naime, sestra od strica uskoro puni 18 godina, inace ide u muzicku skolu (klavir) ali jako voli gitare i volela bi da ima jednu akustaru, pa ce brat da joj ispuni zelju. E sad, hocu da kupim nesto sasvim upotrebljivo, i prvo sto me je zainteresovalo je Yamaha F310 pa me zanima neko vase misljenje. Da li je OK za pocetnika, ili da ciljam nesto drugo. Ne raazumem se u skustare, ali mislim da Yamaha u svim oblastima ima jako dobre instrumente za pocetnike

 

http://www.musiccentar.com/i-2938/yamaha-f-310-natural-akusticna-gitara

Share this post


Link to post
Share on other sites

невероватно је шта праве за тако ситне паре. све је ОК на џитри, звук, изглед, завршна обрада.

 

ејбре, раније се за 100еур куповало неко (половно) весло које ни за курац није. ове јамахе имају јако леп звук.

Edited by Генеральный

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, i to je super.

Moja prva gitara je bila Jolana iris bass, kupio je 1995. godine od nekog lika za 150 DEM (to je tada bila ogromna lova), gitara je bila farbana cetkom, vedele su se dlake od cetke po vratu... morao sam da je farbam, lakiram .... a kupiti zice u ono vreme, e to je bilo ... koliko si se samo uzina morao odreci za to zadovoljstvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee ljudi evo jos jednog pitanja:

Posto sam vec duze vreme u fazonu da predjem na neku sedmicu ili tako nesto, interesuje me neki predlog do oko 900 e,nije obavezno u RS :)

Isto tako me i interesuje mogucnost pravljenja istih u srbiji,koliko je to sigurno,da li je neko probao itd?

Svako malo naletim na ovakvo pitanje. I opet cu ponoviti - pogledaj Jackson COW7. Kosta 700e. Od mahagonija je, fingerboard je od ebonovine. Moj komad do jaja rezonuje, i stvarno sam zadovoljan. Jeste da ima 1 magnet, ali stvarno nije neka frka da odneses majstoru, i da ti izbusi leziste za neck magnet, pa da u nju instaliras i neck magnet (a cela ta akcija magnet+potovi+leziste je lako izvodljiva za tih dodatnih 200e, koliki je tebi budzet (700+200)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

i totalni je promasaj na toj gitari.

 

i plus za preporuku.mislim da se ne proizvode vise.jackson cim prsne endorser ga sutnu.tako da,ako sam u pravu,treba to grabiti dok ima.isklindzaj,ima na proslim stranicama sta sam pisao o toj dzitri da se ne ponavljam.nedostaje mi...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da uzmem elektricnu gitaru (nista ozbiljno...cisto da drndam u domu...dosta je bilo akustare :D!!!), ali sam totalni duduk sto se toga tice!!! Budzet 200e (jos max 20e)...pojacalo imam!!!

 

Bio u Mitrosu malopre ... lik mi dao Ibanez GRG170DX-BKN i Yamaha Pacifica 112J !!! Naravno da nisam uspeo da uocim bitniju razliku, sem sto Ibanez daje malo prljaviji zvuk (sto mi se vise svidja), za razliku od Yamahe koja ima cistiji (ona mi nekako lepse lezi u rukama i prstima)!! Htedoh da probam i nekog Squiera...ali sam bio u zurbi!!

 

Interesuje me misljenje nekog iskusnijeg...ko ih je imao ili probao? Sta uzeti (moze i neka treca preporuka) ??!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...