Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Hocu da uzmem elektricnu gitaru (nista ozbiljno...cisto da drndam u domu...dosta je bilo akustare :D!!!), ali sam totalni duduk sto se toga tice!!! Budzet 200e (jos max 20e)...pojacalo imam!!!

 

Interesuje me misljenje nekog iskusnijeg...ko ih je imao ili probao? Sta uzeti (moze i neka treca preporuka) ??!!

 

evo preporuke :D

 

http://www.kupujemprodajem.com/Maya-Les-Paul-Japan-78-sa-EMG-81-379986-oglas.htm

 

zamenis civije i imas gitaru za ceo zivot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz gitare ides u LineIn na kompu,pa u VolumeProperties ides na SoundRecording(AudioInput) i tamo se igras,otkacis ili ne otkacis LineVolume

ili RecordingVolume,kada ubodes kombinaciju cuces zvuk na zvucnicima,onda ides u Guitar Rig i tamo na Properteis namestis ulaz,izlaz i verovatno ce ti zvuk kasniti tako da treba da skines ASIO4ALL i instaliras,u GuitarRig-u u Properties takodje izabers ASIO4ALL i onda bi trebalo da zvuk ne kasni(u ASIO4ALL namestis ASIO Buffer Size na minimum).

Nadam se da sam pomogao.

 

Ziv bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes.ali isto mislim da bi mogao malo da procesljas i ovu i muzicki softver temu pa da nadjes po mlioniti put detaljno opisano povezivanje gitare i integrusa.cak bi mogao,ako ti nije prevuise tesko,da procesljas i mf.com,takodje i tamo ima i po stomilioniti put sve detaljno opisano.mislim,tebi treba.znam da je strasan psihofizicki napor da se pogledaju dvije teme a da ne pricam kako je tesko malo search da se upotrebi.naravno,uvijek mozes da ides najlaksim putem i da smaras.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo,budi apsolutno siguran da ti radi kabal i da je gitara funkcionalna.i da si skin'o zadnju verziju asio4all-a.

drugo,otvori volume pa onda otvori meni options,pa klikni na properties.onda klikni na recording a on treba 'vako da izgleda:

 

96651002.jpg

 

 

 

onda ce ti se otvoriti novi prozor a njega namjesti 'vako:

 

dasm.jpg

 

onda se vrati u obican volume tamo dje manjjes i pojacavas i u njemu klikni "mute" na dio za line in.ako njega nema,javi mi se,pa cu ti objasnit' kako to da namjestis.

 

 

otvori guitar rig3,klikni na file pa na audio + midi settings a on treba da izgleda 'vako:

 

21463194.jpg

 

onda klikni na ASIO config i otvorice ti se podesavanje za asio4all a ono treba 'vako da izgleda:

 

 

72660659.jpg

 

ti se igraj sa ASIO buffer Size tj. smanjuj i povecavaj dok ne nabodes najmanji moguci broj a da ne prdi.

 

ako ti jos sta bude nejasno,pitaj.

 

 

2 minuta igranja sa search-om.nebitno je koja je zvucna.samo se igraj dok nadjes optimalni nivo slajdera za line in volume u recording tabu,treba da je pri najjacem sviranju signal u rigu ili dje vec stalno u zutom tj. da ne klipuje.

Edited by Blagoje
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebitno je,ukljuci u taj ulaz koji imas pa njega selektuj u recording panelu.moguce je da imas tzv auto-sensing jack zvucnu tj. da ona prepoznaje sta si dje ukljucio,i tako rutuje,pa ti je to zabagovalo.gledaj da,ako mozes i ako sam u pravu,taj ulaz koji imas namjestis da bude line in,zbog impedance,mada mislim da je sve to patka,da su svi ti ulazi svakako 100 kilooma,pa je svejedno.

 

i da,mutuj (izgasi) taj monitoring volume u playback panelu u koji si ukljucio gitaru.ako je microphone,mutuj taj volume.

 

 

Edited by Blagoje
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

EL zna neko kako se jebeno zove ova skola od malmstina da bi potrazio tabove :( ??

http://www.youtube.com/watch?v=jhOfEgf3ndU&feature=related

 

Brate nema tabova,ovo je snimak predavanja sa Fakulteta za Malmstinologiju,smer Ingvistika. :mhihi:

 

 

 

To je sa onog DVD-a Yngwie Malmsteen hot licks guitar lessons

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja otprilike što god sam video od njega, nije škola, ili titorial, i ako tako piše, nego je u fazonu, jebite se, vidite kako sam ja do jaja.....

 

ja otprilike što god sam video od njega, nije škola, ili titorial, i ako tako piše, nego je u fazonu, jebite se, vidite kako sam ja do jaja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me secanje dobro sluzi, na ultimateguitar pakovanju od 100k tabova, ima vezbe za sweepove i to bas solidna kolekcija... Ja sam klavijaturista, pa sam exportovao sve te tabove u note, cisto za vezbu, a rodjeni brat je preko tih tabova savladao sweep tehniku sasvim solidno (s'obzirom da svira el. gitaru tek godinu dana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...