Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

zbog toga mi i treba tab ahahahah

EL znate neku slicnu skolu za sweep?

 

Nije zato što ga obožavam, nego stvarno ima dobre sweep lekcije. I lepo ih objasni. Pogledaj ih... Nisam siguran koja je najbolje objašnjena, mrzi me sad da gledam, baci pogled na sve...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo,

 

Hocu da kupim neko pojacalo za kucnu varijantu (trenutno nemam nikakvo) za moju Yamahu Pacificu 112. Znaci nesto u toj klasi, da bude optimalan kvalitet za 'te' pare ('te' pare su da kazem oko 150 evra, ali fleksibilan sam). Znaci nesto sto nece da bude totalno sranje i da zvuk bude okej. Ako ima jos neke efekte, jos bolje! Svirao bih sve sto vole mladi (rok/metal). Ima gomila Fendera, Marshal-a i slicnih pojacala od 10-15W na primer. Takodje, kapiram da mi je bolje da kupim polovno pojacalo:

 

http://toronto.en.craigslist.ca/search/msg?query=guitar+amp&srchType=A&minAsk&maxAsk

 

zato sto onda mogu da kupim malo bolje pojacalo za iste pare. Ali, ako nisam u pravu, recite mi...

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako oces taj lajn 6 bolje kupi novo u prodavnici nego sto ces ga ganjati na kreglistu..ajd da ti je budzet 200-300e onda ajd i da ganjas nesto povoljno al za 150e je najbolje da kupis nesto novo za kucne varijante.ako sviras rok/metal sigurno ce ti trebati i distorzija sa pojacala,a meni tu jedino padaju taj lajn 6 samo serija 4 i roland cube 15..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je bitno? :)

 

Visio sam tu davno davno, tacno... Sad zivim u Kanadi.

 

Evo jedan covek prodaje Line 6 Spider 3 pojacalo za sitne pare:

 

http://toronto.en.craigslist.ca/tor/msg/2104070154.html

 

Samo sam hteo da se podsetim, fala :D

 

Elem, polovno ce tu kod tebe uvek biti poprilichno jeftinije nego novo. Za pare koje planirash da potroshish mozesh da kupish i neshto bolje/jache od govanceta od 15w (a sva ta mala pojachala uglavnom slichno zvuche :D).

Kazesh da moze i sa efektima, koliko su ti zaista bitni? Mozesh da ganjash line6, ok je to za po kuci. Mozesh i neki roland cube. Marshall je pocheo da divlja sa ovom novom mg serijom (chetvrta generacija, ako se ne varam), pa je i to ok opcija. Peavey vypyr, vox valvetronix... Veliko je trzishte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovde da pitam, posto se uglavnom tice gitare :)

 

Elem, interesuje me, da li znate neku dobru zvucnu karticu/rack ili sta vec do 200 evra? Hocu da ukljucim gitru u line 6 POD XT3, pa u tu zvucnu, i da snimam npr u Cubase... Da ispadne makar solidan preset zvuk, a ja bih se posle igrao ;)

 

I vokal bih takodje snimao.

 

Ja sam nasao ovu za 200 evra, pa mi kazite sta mislite ili ako znate bolje za iste pare ;))

 

Digidesign digi 001

 

digidesign_digi001_main.jpg

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces samo da stekas POD u zvucnu, imas EMU 0404 ili M Audio Audiophile za 100 evra. Ako bi, pak, i da stekas direkt gitaru u komp, za to bi ti trebao i neki preamp uz ove kartice, ili interfejs koji ima preamp u sebi, tipa M Audio Fasttrack Pro i sl. Njihova se cena krece izmedju 200 i 250e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

blagoje, uzeo sam ga novog, nadam se da mu servis još nije potreban :)

 

znaš šta se kaže, novo je novo :)

 

 

hvala brale!

 

nebitno,peavey je cuven po losem q&c par zadnjih godina,ti mehosi ili ko vec u sklapanju traljaju do bola.samo to treba da se dotegne malo,srafovi,mozda podjekoji lem,i to je to.

 

 

plus varijanta je dizajnirana da se bodes direktno u nj,tj da imas odma sprvu za svirku tj da se eliminisu potrebe za drajvovima i bustovima.sto je kul ako ti se svidja voicing i karakter drajva.manje je kul ako trazis neki svoj trip,zato je obicna varijanta bolja,imas vise varijanti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...