Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Koliko biste dali za očuvan Boss ME70?

 

Da dodam, da li bi ste to preporučili nekome ko počinje sa efektima, pa želi da se upozna sa svime i svačime? Predlozi za procesore su dobrodošli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,generalno postoje dva tipa "procesora".

 

prvi,koji pokusavaju da emuliraju komplet lanac opreme od gitare do finalnog zvuka (gitara-efekti prije pojacala-pojacalo-efekti posle fx loopa pojacala-kabinet-eventualno efekti sa miksera ili fx loop-a miksera)

 

drugi,koji su specijalizovani za pojedine segmente tog lanca (najcesce same efekte,ali i amp sim i sl.)

 

sad,pravi izbor zavisi od toga sta tebi treba,tj sta vec sve od ovog lanca zelis i sta imas.

 

konkretno,taj procesor tj multiefekt koji razmatras ima prednosti i mane.po meni,preamp/amp sim kao i svaki bossov pokusaj istog i nije neki.ako bi ti proc sluzio kao emulacija pojacala i zvucnika i nije dobar izbor.efekti su kaoi svi bossovi,ima dobrih ima i onih ne toliko dobrih,ali nek tvoje usi budu sudija.i nema neke pretjerane opcije inputa i outputa i integracija sa raznoraznom opremom.za te pare mislim da ima mnogo boljih izbora.ono u cemu je boss ponajbolji u tim klasama je izrada i reliabilnost.ako ces ga sekati sa svirki i na svirke tek onda je vrijedan razmatranja.

 

za neko hobi bavljenje mjuzom mislim da line6 nudi najvise,sto se tice tih procesora koji pokusavaju da emuliraju sve.ako te ov drugi zanimaju,moj savjet b bio neki tc g major 1 koji mislim da na oglasima ide za te neke pare.za ovo ti treba kvalitetno pojacalo sa fx loop-om da bi iskoristio vas njegov potencijal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, shvatam u čemu je fora. Line6 sam, inače, gledao pre nekog vremena, Spider IV 75, da budem precizniji, ali ima plastičnog zvuka tu i tamo (više i ne može da se očekuje), a i želeo bih promenu efekata u toku sviranja. Tražim nešto za hobi bavljenje, kao što kažeš, zajebancija u kući, a ne trebaju mi emulacije gitara, kabineta, ni mnoštvo pojačala.

 

Ovaj Boss sam našao ispod cene, oko 200 jura, samo zato sam ga odmah pomenuo. Čisto razmatram šta se isplati i šta bi mi odgovaralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se doshlo do punog potencijala spidera, mora da se uzme i foot kontroler... POD je line 6ovo ubedljivo najbolje reshenje jer ide i u pojachala i u komp, a ima ga u svim mogucim formatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, shvatam u čemu je fora. Line6 sam, inače, gledao pre nekog vremena, Spider IV 75, da budem precizniji, ali ima plastičnog zvuka tu i tamo (više i ne može da se očekuje), a i želeo bih promenu efekata u toku sviranja. Tražim nešto za hobi bavljenje, kao što kažeš, zajebancija u kući, a ne trebaju mi emulacije gitara, kabineta, ni mnoštvo pojačala.

 

Ovaj Boss sam našao ispod cene, oko 200 jura, samo zato sam ga odmah pomenuo. Čisto razmatram šta se isplati i šta bi mi odgovaralo.

spajder lose zvuci zbog zvucnika i klasicne tranzistorske snage.na kompu je drugacije jer je ta poweramp i speaker simulacija detaljnija i samim tim bolja.peavey ima i ako ne ozbiljni amp sim pa vypyr i dalje zvuci lose i plasticno zbog istih razloga.

 

ali line6 nudi i u POD i u dsktop interfejsima vise.za to sto tebi treba nekako mi je najlogicniji odgovor x3 ili xt (xt mozda i nadjes za te pare).nisam siguran za xt,ali za x3 mislim da mi je neko pricao da je uspio da iskoristi procesor i kao MIDI kontroler i kao interfejs boden u komp u isto vrijeme.a za bodenje u neki razgl;as,hi fi,malo kvalitetnije kompjuterske zvucnike i svirku preko slusalica sline6 bogami ponajbolji.upalis i vozis,uz poprilicno pristojan saund.nemalu ulogu igra PRAVILNO emuliran setap,npr ako zelis Zakk Wylde ton ides logikom-on koristi SD1 u CH1 pa u 2203 pa na 4x12 sa gt75ticama ozvucen sa shure sm57 poprilicno direktno.odradis to isto i bice odokativno taj ton,ako imas iole kvalitetniju djitru sa hamom u bridzu.

 

da,kad vec rekoh poweramp i speaker emulacija,tj glavna boljka emulacija.veliki leap forward su IC fajlovi,a ni line6 ni vecina ovih ostalih koji pakuju u floor procesore svoje emulacije kaskaju za tim,jer je zajebano to spakovati u tako sitan kompjuter.postoje par sprava (AxeFx,onaj cini mi se moon VST hardware emulator i sl) a to su,logicno,masu zajebane sprave jer su u sustini jako ozbiljni kompovi spakovani u tenkovska kucista da bi mogla da budu zloupotrebljavana na roudu.ali,eto,ti mozes na kompu da ih koristis kao i ostale amp sim plagine,tako za neko snimanje i te ozbiljnije varijante imas to,a line6 emulacije kabineta,poweramp-ova su dovoljnog kvaliteta za ovo vjezbanje po kuci i sl.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

aklo mislis na superstrata onog dzankija ta gitara nikad nije ni bila kod mene,na kraju su je ili vratili ili prodali nekom drugom.

 

ako mislis na nikolica,necu da komentarisem,kao ni jedan dil sa preprodavcima.

 

ostalo je sve uredno placeno. :mrgreen:

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,se tim sto mi se cini da desktop varijante imaju vise in-out opcija,s/pdif i te fore.bolje trazi xt sa onim packovima,bilo ih je po oglasima,npr metalshop je strasan.ali,ti rece da ti trebaju prekidaci da bi tokom svirke mijenjao presete,a to te izadje skupo uz te desktop varijante jer midi kontroleri su nenormalno skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao iskustva sa ovim,pa me zanima,cime je nabolje popuniti udubljenje na gitari,tj postoji li neki metod uklanjaja ovih udubljenja.Nastale su pri udarcu :) Gitara je Gibson LP studio.

I da zanima me,jer i ovde nisam imao neka iskustva,da bi se snimao na kompu,sa nekim Podom,tipa X3 od line6,potreban je software odredjeni,pa me zanima postoje li neki free software,ili ako se kupuju,kolika je cena tih software'a ?

Hvala unapred,i da,nov sam sa svim ovim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam zivota opet ovo da objasnjavam.a sto se tice tog cukanja ponesi majstoru da ti to sredi ako ti vec to toliko smeta.

Pa ja sam nov na ovom forumu,tako da ako bi mgoao da me uputis na tu temu,bio bih ti zahvalan :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulubljenjaa se ispravljaju tako shto se farba oguli, pa se stavlja nova. Ti si sjebao farbu, a ne drvo. Da je rupa od magneta ili neko jache oshtacenje... ali chukanja??? Shta cesh da radish kada ti se sjebe lak od trljanja ruku o gitaru?

 

Uz Line 6 obichno ide softver.

 

@Lou

 

Floor pod bi tebi seo kao kec na jedanaest.

 

Boss ME70 bi, ako je sve regularno, trebalo da se prodaje nov za 250 ojra. Nemam sad nekih ideja, ali cu da se javim sutra, kada odspavam malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko nema reverse head i rupe u plafonima/zidovima taj nije metalac :P

moj dzeki je iscukan tu i tamo i meni ni ne smeta,a i uostalom to je sve od prethodnog vlasnika kod mene je mazen i pazen :]

kad smo vec kod ostecenja gitara kod mene ima zagrebanog laka izmedju magneta(HH je konfiguracija da ne dodje do zabune)i da li ce mozda neko poliranje gitare sa onim sranjcima iz mitrosa pomoci da se to nekako malo prekrije? ne izgleda ogavno ali upada u oci tu i tamo,a ni sam ne znam kako je to nekome uspelo da tu osteti lak jer je to bas direkt iznad zica.. prethodni vlasnik je to pokrivao nalepnicom,a ja to bas i ne bi radio jer mi greota lepiti bilo sta po gitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...