Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

sto se tice limunovog ulja,on ti dodje kao sredstvo za premazivanje sta li.prvim slijem cistis,drugi sloj premazes,pustis par minuta da upije sta treba i onda visak prebrises.ostalo koristis kao klasicno sredstvo za ciscenje.e da,za vas svjetlucavi metal na djitri narocito protiv rdje i za pragove sjajno sredstvo je paiste sredsvo za ciscenje cinela,i to je jako zgodno za imati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te dunlop formule su super. Ulje za fretbord, nekakav sprej za telo, da se skidaju masni otisci, znoj i pivo :D

Ne nisu,ako procitas pazljivo to ''limunovo ulje'' je zapravo mineralno ulje(koje ima ostatke minerala i zapushuje pore u drvetu,naravno oni su napisali da se ne koristi za maple zato sto je ociglednije),i zapravo sve vishe isushuje vrat,za rosewood bi preporucio cickovo ulje koje imate da kupite u drogerijama koje je 80% ulje a 20% miris i kosta 100 din(cicak je ista porodica kao rosewood)To mi je rekao lik koji je radio kao gibsonov serviser u nemackoj 20 godina,i razlika je primetna.Drugo veliki razlog zasto se pragovi udubljuju bash gde zica dodiruje isti je zbog fast freta i ostalih gluposti ,koje kao izjedaju prljavstvinu,ako stavljate te gluposti uzmite magicnu krpu i pokupite to sa svake zice jer su nickel silver pragovi osetljivi na na te stvari sto izjedaju patinu,i posle stavljanja tog djavola probajte da uvek stavite gitaru vertikalno da bi manje zice dodirivale pragove,najbolje je brisati zice krpom i menjati ih:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva kurac ulja,ni sebe ne mazem,a jos cu gitare. :mhihi:

Akustaru jednom,dvaput godisnje procistim i premazem fretbord mlekom za drvo.Elektricnu samo krpom skinem mas' i ocistim fretbord ako treba,i to je to.

lakirane povrsine,dzaba mazati bilo cim,kad imaju sloj polifinisa barem 2mm na telu(nitro finis se drugacije neguje,ako ne zelis da se farba izgrebe,mada je i ispod tog nitro finisa,tanak sloj polija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Neshin link mi nishta novo nije doneo. Niko nije rekao zashto je loshe furati mineralno ulje i da li bi trebalo da se prestane (ima onaj jedan koji kao neshto "zna", a samo jede govna, pogotovo ona pricha shta je sve napravljeno od naftnih derivata - koga boli kurac? Vishe sam od neshe saznao). Probacu chichkovo ulje, ali nisam neshto primetio da se daska osushila od Dunlopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi primetio ako si gluv ,kratak test uzmi snimi oktave i terce da nisu ispolirani pragovi i nauljan vrat,i kad jesu i sve ce ti biti jasno....onaj link sam ostavio cisto zato sto mi lici na ovu raspravu :)

Poliranje pragova je druga stvar,oktave ako zasere,onda intonacija nije u redu tad je zrela za set.Obicno kad radim kompletan set,ako treba eventualno iznivelisem onda ispoliram pastom da bling blinguje(izmedju perioda poliranja,ponekad predjem krpom,cisto da uglancam,a poliranje ne sme da bude cesto jer i ono trosi prag),turim novi set zica,proverim intonaciju i spremna je,a mejpl na stradzi se nikad ne ulji,posto je zasticen lakom,rouzvud verzije treba negovati,kao na akustarama,ali ne preterano,godisnje jednom dvaput.Za to je Danlop ok,a sad uvek imaju alternative,pa ko sta nadje.

Nekad sam ih picanio i cistio stalno,menjao zice na nedelju dana,sad mi puca kurac,teram ih metar dana,jednom dvaput godisnje kad imam vremena odradim generalku i rokaj snimaj. :rockdevil:

 

Ma to da,da je isti maltene sastav,al ko ce to sad da ganja,kad vec imas gotove proizvode i ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se divim i zavidim ljudima koji trpe zice kad odu u kurac.jedina sreca sto sam mesar pa mi se otprilike poklapa vrijeme skurcavanja i pucanja istih.da ga jebes preko mjesec dana ne mogu da traju.mislio sam sad kad furam sajle tj .68 da cu nju malo teze da skurcam ali sipak,dzabe i tune o matic pro i sve pukla je ko od sale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace kad kukaju

-aaa ne cuje se dobro,pocela da zveci na pragovima,ispada iz stima zadnjih meseci,ne valja intonacija,zasto izgubi zvuk brzo,sranje je,jebem ti kad moram opet da je nosim na set...

-kad si menj'o zice?

-pa brate skoro,ima 3-4 meseca...ili kad sam nosio na set pre 6 meseci godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji ali meni na snimanje dolazilo desetine gitarista sa stavom,boli me kurac nisam menjao zice,boli me kurac pragovi mi ko cesalj nesto mi ne benduje,boli me kurac da uljam harmonici mi ne izlaze kao pre ti ces sve to u miksu da sredis:) Posle nekog vremena postane iritantno:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...