Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

vidi prvog tog vectora za 100 e,ako ti se ne svidi ili sta vec idi na onog vipera od svega pobrojanog najbolja investicija.danas svirao posle skoro mjesec dana svog dejv mastejna u nk zajmao neke krseve tek sad kontam sta imam.

 

edit:jos mi baterija riknula,kako ce sjutra da propjeva,a moram stvarno da je osevapim i ponesem kod mirka ili nekog drugog dobrog majstora na krsten setap dosta sam je mucio.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kog imas mastejna, dean?

 

 

Nego ko sta misli o ovome,

 

Hamer Standard Flametop ( Alder telo, flame maple top, maple vrat, duncan designed pickupovi ) vs. Epiphone 1958 Explorer Korina ( mahagony telo, mahagony vrat, 2 alnico epiphone hambakera )

 

izmedju ove dve gitare je razlika u ceni od 100 eura

 

i

 

 

Hamer Vector Flametop ( isti hardver ko u standardu ) vs. Epiphone 1958 Flying V Natural Finish ( Mahagony telo, mahagony neck, i 2 alnico magneta )

 

ove dve su slicne cene.

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ti napomenem jednu stvar sve te gitare mahagony telo -mahagony vrat su uradjene tako zato sto gitara nije dobro balansirana i moraces da je pridrzavas levom rukom,al opet ako si naviko nije problem :pivopije:

nigga what? To jedino ima veze sa oblikom, ne i sa drvetom od kog je gitara sklepana.

 

PS. sreo sam onog arogantnog decka u gradu, kaze da mozes za Q da ga povuces :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kog imas mastejna, dean?

 

 

Nego ko sta misli o ovome,

 

Hamer Standard Flametop ( Alder telo, flame maple top, maple vrat, duncan designed pickupovi ) vs. Epiphone 1958 Explorer Korina ( mahagony telo, mahagony vrat, 2 alnico epiphone hambakera )

 

izmedju ove dve gitare je razlika u ceni od 100 eura

 

i

 

 

Hamer Vector Flametop ( isti hardver ko u standardu ) vs. Epiphone 1958 Flying V Natural Finish ( Mahagony telo, mahagony neck, i 2 alnico magneta )

 

ove dve su slicne cene.

jok,ltd-a zadnje generacije,fabricki je dosao sa onim njegovim signjacjur lajvvajrima.izgleda da ce morati opet da ide na dobos otvara mi se opcija da uzmem jedan od auta mojih snova za smijesne pare,ali cu to morati jos da potvrdim.ako bude kako je krenulo,dacu ga ako hoce neko sa foruma za 500tinak e ili koliko mi vec bude trebalo jer ce mi biti hitno i treba taj setap da se odradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je moj cale do pocetka 90ih slicnog Taunusa, lep automobil stvarno. Nego sve mi diraj, Alfu mi ne diraj, mozda sam mazohista, al ubedljivo najlepsi automobilski brend, odradjen sa najvise paznje na detalje i dizajn, Alfa Romeo je srce i dusa, automobilske industrije ( makar od automobila, dostupnih siroj javnosti ) A te bajke, o Alfinoj nepouzdanosti, sklonosti ka kvarovima, pizdarijama itd, su nestale sa dolaskom prvih serija 147ce, 156ce, 166ce, i naravno kasnije MiTo, Giulietta, 159... Nego ostao je u narodu trip, a cinjenica je da im servis nije nista skuplji ( niti se vise kvare ) od vecine isprdaka od kola, tipa pezo, citroen itd ... Borba za cast alfe ! :violent:

 

 

 

 

Nego onaj axxion je stvarno epski ruzna gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nigga what? To jedino ima veze sa oblikom, ne i sa drvetom od kog je gitara sklepana.

 

PS. sreo sam onog arogantnog decka u gradu, kaze da mozes za Q da ga povuces :P

Ako pogledas istoriju gitara svi exploreri i v-ijovi koji su imali mahagony telo imali su maple vrat al u zadnjih 10 godina se to promenilo jer su sad svi tehnicari i ne drze gitaru na muda ,jer kad stavis mahagony vrat on ne vuce na dole :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pogledas istoriju gitara svi exploreri i v-ijovi koji su imali mahagony telo imali su maple vrat al u zadnjih 10 godina se to promenilo jer su sad svi tehnicari i ne drze gitaru na muda ,jer kad stavis mahagony vrat on ne vuce na dole :violent:

 

Ma gde bre.Gibson je oduvek imao mahagoni vrat,mejpl su ubacili u zloglasnoj Norlin eri,kad je Gibson bio go kurac,ko i CBS Fender.Tu koju vuce na dole vrat,ta ili nije nacentrirana ili je debelo sranje.Mahagoni ,kao u svako drvo varira i u rezonantnosti i u tezini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u poslednje vreme gledam high-end Japanske gitare...

 

Posebno mi se dopadaju custom ESP horizon modeli, kakvih samo lepotica ima. Caparison mi je uz njih broj 1 i voleo bih u budućnosti da dođem do jedne takve gitare. Takođe sam gledao i

*Navigator

*Edwards

*Greco

*Burny

*Orville

*Bacchus

*Fernandes

 

Obožavam Japan, njihovu kulturu, tehniku i sve ostalo, i kupio bih njihov proizvod na slepo ispred EU ili USA... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako volis caparison-e obrati paznju na japanske jackson-e iz devedesetih iz tzv. professional pro linije,nezdravo dobro odradjene dzitre,radila ih ista ekipa kao danas caparisone.i danas japanci prave jaksone,mislim da je fabrika fenderova,sve to suri kako radi.

 

edit:i charvele je ista ta ekipa radila,jace modele.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

baci sliku da ti detaljnije kazem,mada i sam po katalozima mozes da provalis,ako nema tih proffessional pro i slicnih gluposti pisanih onda je amic-ov ili fenderov,ista je fabrika,daleko je to od lose gitare,ali onaj hrom hardver i dankan dizajnd magneti su slabe tacke,drvo,izrada je kao i kod sadasnjih japanaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koji klinac onda npr. COW ima mahogany vrat? Hm, nigde nisam cuo da se zato vratovi rade od mahogany-a, vec iskljucivo zbog zvucnih karakteristika drveta. Daj neki link za procitati?

 

Ne da mi da editujem pa aj da napishem sve sto sam hteo

el je cow explorer ili v?Nije nijedno zato ne jedi mushmule.Informaciju sam dobio od svih servisera koji su mi ukazali zasto moja bivsa gitara nije mogla da se balansira i zasto se sad radi od mahagonija ,ciste cinjenice.Cinjenice su i da svaki proizvodjac tih oblika ili promeni u teze drvo telo(da postoji i onaj teski mahagony)ili u lakse vrat.Prvo mi na pamet pada i gibson explorer koji je pravio samo kratko tela od mahagonija da bi se vratili na korinu i maple.

Ako mi vas dvojica najvecih prodavacha magli ovde pokazete uzivo explorer ili v gitaru sa mahagony telom i maple vratom koji ne moras da drzis a da ne pada reci cu javno da sam glup :)

U suprotnom gej ste i pushite kurcine obojica :***

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto bi mene nazivao prodavcem magle, ne farbam ja ljude okolo :haha:

 

Sto se tog balansiranja tice, ono sto je meni poznato je da V i Exp oblici imaju tu boljku, i da se jedino moze ispraviti repozicioniranjem strap button-a, a ne radjenjem vrata od mahogany-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbas jer nisi ni procitao da se sam spomenuo explorer i v nego samo da seres :)Si probao sa strapom?Zar nisam ja stavio teziste najnize sto moze pa je opet padala?Kod svih ljudi koje znam sa tim oblicima jedino to pali kod xyphosa.Zasto svi proizvodjaci menjanju drvo?Narocito sto skoro svi exploreri nisu neck thru tako da zvuk ne dolazi toliko iz vrata ,meni je to cista logika i iskustvo :***Cekam da blagoje stigne do 240bpm na basu pa da bude i on u bendu tek onda ne bi smo imali probe nego bi se ovako prepirali :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbas jer nisi ni procitao da se sam spomenuo explorer i v nego samo da seres :)Si probao sa strapom?Zar nisam ja stavio teziste najnize sto moze pa je opet padala?Kod svih ljudi koje znam sa tim oblicima jedino to pali kod xyphosa.Zasto svi proizvodjaci menjanju drvo?Narocito sto skoro svi exploreri nisu neck thru tako da zvuk ne dolazi toliko iz vrata ,meni je to cista logika i iskustvo :***Cekam da blagoje stigne do 240bpm na basu pa da bude i on u bendu tek onda ne bi smo imali probe nego bi se ovako prepirali :razz:

Pa nisam procitao kad si cesto konfuzan u postovima :P

Ti si stavio onaj strap nekako lose (meni, ne tebi), tako da je naginjala unapred (mislim telo, ne vrat), ali tebi to nije smetalo zbog stomaka. Ja sam probao jednog RR Jacksona (nije JC-ev odmah da kazem, njegova gitara pliva) pre par godina sa repozicioniranim strapom, i nije uopste plivao vrat, sve zavisi.

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pichketine, imam stupid deal of the week: 100 ojra = boss od3 + mxr 151 (double shot), nove :D

 

a bio sam u fazonu da idem kuci 10 minuta pre nrgo shto ce taj lik da dodje i da kroz prichu ponudi ovo :)

 

@starshooter

 

imam 2 V gitare, magagoni telo i vrat, na jednoj moram da pridrzavam, a druga stoji kako mi se digne djokson :D

Tasic je za Jacksona radio sa lakshim mahagonijem.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...