Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Imali smo svojevremeno komparaciju OD pedala sa Zecom. Ako se ne varam, DOD je zauzeo poslednje mesto :D

 

Bilo je tipa: DOD 250 < Boss SD-1 < Ibanez TS9 < Maxon OD9 < Bloody murder (Zecheva besna pedala :D)

 

otkud nam taj TS9, nicega se ne secam :bigblue: ?

 

tvoj?

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Bad Monkey i jeste OD pedala (mislim da nema jeftinije od nje) :D

To što ga koriste metalci za boost (ne solaža, nego kao shelf filter ispred pojačala), to je druga priča :)

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='15 februar 2012 - 16:00' timestamp='1329318051' post='2477930']

otkud nam taj TS9, nicega se ne secam :bigblue: ?

 

tvoj?

 

Ticin Maxon Ibanez. Ali sam ga furao dok mi sd1 nije ushao u ushi, pa se posle Kiki pomamio i nabavio Keeley ts9dx (hejtovao je sd1 iako ga je MH furao pre tube screamera :D)

 

@heavy jerk

 

niko nije posedovao bad monkeya :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHAHA :D

 

Josh uvek chekam Oranza koji zvuchi onako kako ti kazesh - dere i standarde i butik modele :P

 

Zuji li zuji, bash onako kako su zujala i ona dva Oranza koja sam slushao i svirao u Zagrebu. Dodushe, popravi se malo sa TS9.

I Rektifajer zvuchi vishe-manje ok na studijskim albumima, ali je kurac uzivo. Ima odvratnu nisku frekvenciju koju sam nalazio i na pravom pojachalu i na simulacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko od vas video ovaj sajt, znam da je bilo reci o kineskim replikama Gibsona, al vredi pogledati u ponudi sta imaju, ja sam se zacudio kvalitetom izrade pojedinih ( makar sa slika, sta se vidi ) ... Inace cene svih bez kofera su od 250 do 350 eura, plus porez 18 % i carina.

 

 

 

 

I po onome sto vidim, jedino su u te ''Gibsone'' ulozili malo truda, ibanezi, espovi i prsovi izgledaju tragicno.

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav crni kvalitet izrade djubre ko i sve ostalo do sada,ne vredi ni 50 evra sa tri PDV-a i placenom carinom(treba videti u bloku 70 da li ih ima kod kineza i koliko).To nisu fabrike u kojima rade one kineske Epifone,Skvajere,LTD-ove i sta se jos radi u Kini,vec ona krs kineska roba koja se proizvodi ko zna gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ni mislio da uzimam, nego cisto bezveze sam postavio, vidim po youtube-u dosta ljudi hvali te gitarice, u principu su uvek lose intonirane, treba da im se promeni nut, kobilica i jos neke sitnice, al su uglavnom stvarno mahagoni, sa maple topom itd ( makar ljudi tvrde tako )...

 

 

 

 

Vidim da su ljudi stekli utisak, da sam apsolutni pocetnik i laik za gitarsku opremu, i da eventualno kupujem svoju prvu gitaru :haha: . Volim samo da caskam o zanimljivim gitaricama za sto manje para. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim samo da caskam o zanimljivim gitaricama za sto manje para. :)

Džoš iz QOTSA ima sličnu filozofiju: voli da kupuje neobične modele gitara, jeftine i zbudžene, nešto što pronađe po zalagaonicama. Kaže da mu je zanimljivo da vidi šta može da izvuče iz nekog šgh modela, lepše nego da utakne Gibsona, jer tako zna šta će da čuje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf i ja to volim, da me iznenade ( po mogucstvu prijatno ), jeftinije gitare :). Al ne bih se bunio da imam Gibsona, pre lawsuita po mogucstvu :D.

 

 

 

 

 

 

 

Nego u neverici sam, da me niko ne cima za Dimebladea, cak ni za zamenu za pojacalce neko ( bilo je par nekih skandaloznih ponuda, tipa jel oces da prodas deana za 5000 dinara, i tako :o ), kakve se sperploce sve prodaju za vece pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sve 3, jackson je iz nekog razloga ( valjda zbog nove x serije ) preskup, pre par godina je kostao 450 eura, dobra gitara, mada nista spektakularno ( od aldera je, i skroz superstrat gitarica, sad zavisi kakav zvuk ti se vise svidja, alder ili mahagoni ), sad je precenjena, daleko bolji po mom ukusu je mh 1000 ( vidim da preferiras pasivne magnete ), al ako si vec spreman da ispljunes preko 700 eura za gitaru, a uzimas u obzir ovaj schecter solo 6 standard ( koji mi se bas svidja ), uzmi schecter solo custom ( isti model ko standard, samo sa duncan custom custom i 59 magnetima ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da i, ako ima neko nesto zanimljivo da mi ponudi za zamenu za Schecter Omen Extreme 7 ( gitara je kupljena pre mesec ipo dana, pod garancijom je naravno, imam racun i ostale gluposti, iskljucivo me interesuje zamena, uz eventualnu moju simbolicnu doplatu, razlog zasto ocu da je zamenim je zato sto sam je kupio iz hira, ne iz realne potrebe za sedmozicanom gitarom, sto ne znaci da sam burzuj, nego da znam lepo da presipam iz supljeg u prazno i da izvucem neki novac :D ). Inace gitara je mahagony telo, quilted maple top, maple neck, rosewood fingerboard, 26,5 skala, ne ko stariji omen extreme 25,5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakse je da kazem sta me ne zanima :D, ne zanimaju me gitare od basswooda, preferiram bez floyda, i preferiram lepljen vrat, to je to otprilike, ako ima neko tvoj nesto zanimljivo, nek me cimne. Cenim schectera nista manje od 350 eura, posto je apsolutno nov, pod garancijom bla bla truc truc ( inace je placen 38500 RSD ), a sto se tice eventualne moje doplate bila bi do 30 eura ( toliko trenutno mogu da izdvojim :D ), ili eventualno ako prodam deana u skorije vreme, i neka ozbiljnija cifra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...