Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Magneti 200e, Superswitch 25e, potovi 15e. Ti EMG poklopci su jeftini, oko 7e par, ali to treba da uzmem sa likom koji ima Paypal, ne mogu drugacije, valjda ce se sredi.

 

Tako da sracunaj, ode jedno 250e plus ruke, a to ne znam koliko ce mi zabode, jer mora da se busi rupa za neck magnet, Superswitch i tone pot. Znaci, minimum 300e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modovanje, modovanje :)

 

Pa pazi, imao sam 3 opcije:

 

- da mi majstor zbudzi Dankana u rupu od EMG, sto ne bi izgledalo lepo (drugacije je nego kod sestozicanih magneta, ni iz bliza perfect fit);

 

- da narucim custom ring od lika iz Amerike (www.fretsonthenet.com), za sta bi mi trebalo i dosta vise para, a i vremena, jer lik radi sporo (pozitivno kod ovoga bi bilo sto bi se videli polovi od magneta, ali meni to nije bitno)

 

- da narucim prazne poklopce za EMG, sto se neko setio pre koju godinu na sevenstring forumu. Realno, ovo zadnje je najbolje, i najjeftinije (jedan poklopac 1.17€ ). Plus ce ljudi misliti da furam aktivce hahaha

 

Kako 'kravica' ima samo jedan magnet i vol pot, naravno da mora da je busimo :P

 

Posle ovoga cu samo jos da dodam Schaller-e (nije da su mi losi stock tuneri, ali kad se budzi - budzi se :) ), i to je to.

 

Da, evo tih poklopaca. EMG 35 housing

 

http://www.andreaspickup.com/product.php?id_product=47

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, podrazumeva se. Mada, kontao sam i da snimim nesto (ono klasicno poredjenje, isti rif A/B), ali fora je sto su mi sada zice stare vec jedno 20ak dana, a sa Dankanima ce da budu nove, tako da nije fer. Videcu za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Compressor/sustain - preporuke?

 

Vrede li CS2, CS3, Main Squeeze, Milk Box i slične ili da pucam na nešto jače/skuplje?

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za luđački sustain, zaboravih da kažem.

 

namunji gain,na tim prdavcima neces nista narocito dobiti,ako bas 'oces i pored svog razuma uzmi squeeze,to je studijska kompresija,bolje ce te posluziti a i bolje radi od boss-a a to jer boss na tim ekstremnijim podesavanjima ima poprilicno suma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shumi boss, ali ga kontrolishem sa NS2. Vredi, bez razmishljanja bih uzeo drugi CS3 da mi sadashnji crkne ili bude Neda ukraden. Imam sustaina da se useresh.

 

OD pedala ne daje TAJ sustain... ni pojachalo to ne moze, a na sve to dodamo i chistinu. Pedala za strpljive.

 

GMX nisam probao, ali bih voleo. Deluje ok*

 

 

 

 

*Probavao sam razna pojachala, a imam i lampu i trandzu i hibrida, tako da ne pricham u prazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probah i Overloud, nije mi nesto ubedljiv. Guitar rig 5 ima najbolju ENGL Fireball emulaciju (onaj VAN51) koji u kombinaciji sa impulsom pravog 5150, zvuci premocno. Imaju i dobar Rectifier... Ostalo me realno i ne interesuje preterano. Revalver ima dobar Rectifier takodje. Al kada bi se imalo para za bacanje ili ulaganje, Axe FX II i glava ne boli sledece 15 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jasta,dobro je ako kompanija bude postojala za 15g.

 

meni je najbolji engl na amplitube-u,i sa soldanom to je jedina 6L6 zujalica da mi se i svidja.ako volis taj moderniji fazon preporucio bi ti softube-ov metal amp room,cak su mu i kabineti dobri,sjeku kao zilet kroz miks ako naravno nisi se skupovao do besmisla.to i njihov fokjusing ekvilajzer i nema zime za taj moderniji fazon.

 

ja trenutno gajim miks izmedju LePou-vog hybrit-a i amplitubeovog orange or120,stroke i blata na sve strane.or120 nece bez od-a da radi fino za krljanu,a tu uskace na jednom kanalu ili moj pravi mxr zw,ili onaj audiosuite-ov SD1 a na drugom kanalu mokafixov dist+ (za podebljanje,ove sd1olike pedale tanje u pm).kad bas hocu da sve ode u totalni glib idu ista pojacala samo sa manje gain-a i hybrit prebacim na plexi kanal,a ispred na jedan kanal mokafix-ov ruski big muff a na drugi originalni big muff i to je to.sto se tice impulsa BigBox ftw,marshall sa h30ticama,off axis sm 57 i royer za ambijent,obavezno malo sobe isto sa royer-om,i ja prezadovoljan zvukom.glib i mast svuda,a nikad ne gubim ton,sustaina do besmisla (dobro,tu je najzasluznija djitra).ove modernije naprave mi premoderne,preispolirane,i ako imaju zub nemaju muda ili obratno,lise engla i soldana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guitar Rig 5, Revalver MKIII V... Samo bypass cabinete, i koristi neke impulse, i boles' moze da se izvuce iz njih. Taj krs gore pomenuti niko ne koristi

 

 

 

probao sam ja neke od tih ali mi zvuk masu kasni a posto mi ni komp nije dobar onda mi dzabe,ovaj mi je solidan pa zato sam i pitao,hvala ljudi na preporukama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Blagoje:

 

Ja sam klavijaturista, vec 10 godina, ali burazer ima dzitru, i ja cepam tako, smaram se kod kuce, izvaljujem "svoj zvuk" :mhihi: Generalno, bolje se razumem od brata u te stvari sa amp modelingom nego on sam. A i od vecine ljudi u mojoj okolini na zalost, koji sebe nazivaju gitaristima. Uglavnom, moja formula je, neki Tube Screamer, Greener ja mislim, ispred Threadplate (Rectifier), generalno pravilo za svaki riktajfer da ima zujalicu ispred, onda za cab koristim Sperimental ENGL cab, tu malo experimentisem, koristim Mesa Boogie 4x12 cabove, klasika, naravno sm 57 on axis, i isto neki ambijental. Po nekad koristim Catharsis i God's cab impulse. Sve zavisi kakav zvuk zelim postici generalno. Vise je do Cabineta nego do ampa, u mom slucaju. Muda ili sechenje kroz mix. E sad, EQ mora da ide, uglavnom low cut, i high shelf, boost na nekih 4k, i 1.5 - 3k (varira od ampa do ampa). Uglavnom, ne umem da sviram precizno jos uvek, cepamo samo onako rifove, volim da sredim zvuk, pa da dam bratu da svira :cool: A i volim da se bavim mix i masteringom. Uglavnom, dosta vremena provodim zezajuci se tako.

 

@Hypnos

 

Asio 4 all driveri. Problem solved. Nema kompa koji nece podrzati to.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.asio4all.com/

 

instaliraj ovo i da te bog vidi.ako vec imas imo,preporucio bih ti bas amplitube jer u eko modovima (koji ne trose toliko cpu dakle moze latencija da se smanji) isto radi fino,i da isprobas ove LePou-ove plagine jer i oni ne jedu puno.zaboravi na impulse,nadji ovaj metal amp room,ili bas guitar rig,oni imaju dobre kab-ove a ne trose puno.

 

ja sam amplitube3 furao na athlonu od 1 gigaherz,jebeni smorrowind mi je sjeckao na tom kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...