Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

http://www.asio4all.com/

 

instaliraj ovo i da te bog vidi.ako vec imas imo,preporucio bih ti bas amplitube jer u eko modovima (koji ne trose toliko cpu dakle moze latencija da se smanji) isto radi fino,i da isprobas ove LePou-ove plagine jer i oni ne jedu puno.zaboravi na impulse,nadji ovaj metal amp room,ili bas guitar rig,oni imaju dobre kab-ove a ne trose puno.

 

ja sam amplitube3 furao na athlonu od 1 gigaherz,jebeni smorrowind mi je sjeckao na tom kompu.

 

 

 

:pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinigami ili kako vec:

 

za katove vjeruj mi nema nista bolje od fokusing eq-a,bas ga je softube razvalio kako ga je napravio.napravili su i trident a range repliku koja mi jos malo "analogizira" tj oboji da smrdi na analogni signal a i moze da zakatuje ili bustuje ako nedje treba.ja sam nasao neku redwirez-ovu ediciju BigBox-a sa impulsima neve 1073 na svim tradicionalno korisnim frekvenicijama,i za eq gitare stvarno ne vidim nikakvu dalju potrebu.BigBox me je odusevio jer zapravo smrdi na pravi boks,a i ima drugih pikanterija tipa boksova sa g12h30,eminence legend,fane purpleback-sa sem tipicnih v30 i g12t75 koji meni iskreno vise i nisu inspirativni,jer 90 posto modernog zvuka ide preko njih.

 

sto se tice skrimera svi ovi bolji su tu nedje u 90 posto,i audio suite-ov,i mokafix-ov,ja sam skinuo prakticno svaki koji sam mogao da nadjem a kako posjedujem 808micu mogu ti reci da stvarno rade skoro isto kao i sprava.tako da ono koji ti nabode sweet spot taj ti je i najbolji,mada skoro svaki od njih moze da se podesi da radi isto.mene vise tangira slab izbor drugih drajvova,narocito DS+-olikih i SD1-olikih posto se oni po mom uvu bolje slazu uz ovu glibezinu koju ja furam.sd1 ima audiosuite-ov i amlitube-ov,i audiosuite-ov mnogo bolje radi,D+ ima overloudov koji je meni sranje mokafix-ov koji sabija (kao sto sve sto je mokafix socinio sabija,moja preporuka svima da isprobaju).

 

meni jedino fali taj jebeni pod farm kog ne mogu da pokrenem na x64 sedmici,jer on ima SuperBass emulaciju kojom su skinuli 99 posto te cuvene SuperBass-ove guzice tj bottom-a koji nenadjebivo zvuci i nema sanse da ga sa ikakvom forom ili eq-om napravis.

 

vuk:

 

koji ce ti sad pored ux2?ionako je pisan za integruse i slicna sokocala.ako nijesi uspio da sa a4a sredis latenciju na nekom malo modernijem kompu prije ce biti da je do tebe nego do a4a,ili je bas ta integrusa prva koja nije sljakala sa a4a.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,rdjavom kurcu i dlake smetaju :)

 

inace,tih 4-5 ms je samo koliko komp napravi,prava granica je upravo na 4-5 ms,dodaj oko 1 ms na svakih 1 do 1,5 m kabla,ako nemas bafer.zato svi vi koji svirate na integrusama i nemate aktivnjake stavite neku ne true bypass pedalu u lancu koristili je ili ne,pa po cijenu da je kupujete.ima onih behringer-a analognih koji ne kolju toliko signal,tu oko 1500-2000 moze polovno da se nadje ako vec nemate.boss pedale isto imaju odlican bafer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probah i Overloud, nije mi nesto ubedljiv. Guitar rig 5 ima najbolju ENGL Fireball emulaciju (onaj VAN51) koji u kombinaciji sa impulsom pravog 5150, zvuci premocno. Imaju i dobar Rectifier... Ostalo me realno i ne interesuje preterano. Revalver ima dobar Rectifier takodje. Al kada bi se imalo para za bacanje ili ulaganje, Axe FX II i glava ne boli sledece 15 godine.

'ajde priznaj da gledas kanal fearcomplexmusic na youtube :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec njega spominjete, ja sam se na kraju odlucio za Duncan Distortion bas posle jednog od njegovih pickup shootout-a, to je bilo relativno skoro.

 

'zika mu je 'nje, ali dobro testira opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako napreduje montaza?

Nikako, propala mi kombinacija za Krusevac, a i trenutno nemam para. Najverovatnije cu da radim kod Zana, jer mi je dao fer cenu. Druga opcija je Illiani iz Smedereva, i on kosta slicno, pa cu videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E ajde ovde da postavim pitanje, posto me zanima odgovor. Stavio sam jedanaestice na gitaru i preferiram standardni e stim posto mi se svidja ta tenzija zica(ima sustejn do jaja i minimalan pomeraj prilikom trzaja). Ortak mi je rekao da tako mogu da ostetim vrat i da su jedanaestice projektovane za dropovane stimove. Meni to nekako nije logicno posto ako vrat krene da se pomera dotegnucu mu sipku(thrust rod) pa cu da mu povratim oblik. Na netu sam(na jednom jedinom sajtu) video da stadardan stim trpi zice do dvanaestica, mada ko cje ga znati. Da li je neko imao iskustva sa tim od vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde ovde da postavim pitanje, posto me zanima odgovor. Stavio sam jedanaestice na gitaru i preferiram standardni e stim posto mi se svidja ta tenzija zica(ima sustejn do jaja i minimalan pomeraj prilikom trzaja). Ortak mi je rekao da tako mogu da ostetim vrat i da su jedanaestice projektovane za dropovane stimove. Meni to nekako nije logicno posto ako vrat krene da se pomera dotegnucu mu sipku(thrust rod) pa cu da mu povratim oblik. Na netu sam(na jednom jedinom sajtu) video da stadardan stim trpi zice do dvanaestica, mada ko cje ga znati. Da li je neko imao iskustva sa tim od vas?

 

ceraj slobodno,samo nasteluj i intoniraj,jer ogromna je je razlika u tenziji.Gitara trpi sve,samo kad se podesi,zato joj bog dade sipku,a koja se sjebe ne vredi ni za potpalu.

 

SRV je furao 12 na 25.5 skali. Slobodno ceraj.

Jes',al u disu. :icon_lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce,ali pazi na kakav boks ide tj koji su zvucnici u njemu,ionako je skupovano pojacalo a i jako,tako da ti trebaju midlastiji zvucnici plus nesto poprilicno jako da nebi brejk-apovali.

 

mene najvise nervira oktaver jebeni koji nemozes da iskljucis,super ako si do D,ako si ispod sve ide u racku

 

i to sto nema midlova da ga ubijes,ali kontam to vama ne treba

 

nece ti ici na ...-core ako mu dodas midlova,ides ispred sa nekim SDkecolikim drajvom,i budes kultivisan sa visokim.nejbolje je da probas da namjestis neki malo namunjeniji kranc i onda OD pedalom ides u gejn koliki ti treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...