Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pormenicu zice... Sto se tice setupa, moracu da ga uradim, definitivno.

Inace ako je stvarno hsh, verovatno cu staviti 2 humba. Mnogo mi se vise svidja kako izgleda i mislim da ce bolje zvucati.

Na suvo mi lose zvuci jer imam malo pojcalo. Mislim, ne zvuci toliko lose, nego jednostavno nije do jaja, ako shvatas? A sto se tice cleana to je strasno. Znaci odusevljen sam, i svi koji su culi nisu verovali da procesor i mali Marshall *MG 15* mogu da daju takav clean...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dojajan klin to je do strata,i do ni do cega drugog.bolje da si u startu uzeo fat strata nego sto bi busio i kasapio gitaru,sumnjam da standardi imaju ruting za ham u bridzu,a i ako imaju za neck jako tesko.cak mislim da nisam hsh strata ispod signjacjur modela i kastoma ni gledao.zato ti i velim da ostavis midl stock magnet,da bi barem nesto dobrog ultra klina imao,kad vec ima rupa.od hamova takav klin ne mozes da ocekujes,narocito ne od hot rails-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dojajan klin to je do strata,i do ni do cega drugog.bolje da si u startu uzeo fat strata nego sto bi busio i kasapio gitaru,sumnjam da standardi imaju ruting za ham u bridzu,a i ako imaju za neck jako tesko.cak mislim da nisam hsh strata ispod signjacjur modela i kastoma ni gledao.zato ti i velim da ostavis midl stock magnet,da bi barem nesto dobrog ultra klina imao,kad vec ima rupa.od hamova takav klin ne mozes da ocekujes,narocito ne od hot rails-a.

ima,ima,svi standardi i deluksevi,i meksicki i americki imaju HSH.tu bar ne mora da brine,jedino masku da uzme novu hsh,ako hoce hamove da roka.

Da srednjak ostavi,ili stavi...neki ssl1,SD naravno,posto su stock,koliko god ti zvucali ok,sranje.a za neck i bridge ili hum ili hot rails,mada navikni se prvo malo na djitru,ne menjaj odmah.Ko sto rece Blagoje,neck i bridge kada nabudzis,pozdravi se s takvim klinom.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Promenio sam zice, malo sam podigao neck magnet, dosta je bolje nego sto je bilo ali i dalje je slab sustaine...

Inace, planirao sam da ostavim srednji magnet a ostale da promenim. Meni nije ni bitan toliko clean, mislim, jeste, ali potrebnija mi je distorzija. Kada budem promenio magnete javljam vam utiske. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok je taj midl magnet,stock fender,to je taj zvuk,kupuj masku i budzi hamove,ja da sam na tvom mjestu bi zajebao sve i stavio SD p rails u necku i onda nema sta nemas na toj dzitri,sem najmasnijeg neck tona ikad kad je p rails u p90 modu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavila mi se zujka na djitri, a prekida se kada pipnem bilo koji metalni deo. Otvarao sam, zica za uzemljenje je uredno povezana sa kobilicom i potom.

 

Da li je moguce da je pot otishao u kurac i da moram da gi menjam? Ja cu, u svakom sluchaju da zamenim sutra, ali se bojim da nemam reshenje ukoliko se ispostavi da nije do pota. JB je u pitanju, vezan na jedan vol pot koji ide na konektor.

 

P.S - Da naglasim da ranije nije bilo zujke. Mozda je neki hladan lem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene vala ni jedan studio nije odusevio do sad,sve sto sam probao doduse su komadi napravljeni za vrijeme jevreja,mene sere to sto prvi gibson LP koji probah je bio custom iz kalamazoo-a i sad kad uzmem gisonjaru uvijek mjerim po tom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiki je tražio lično da pregleda đitru, pa smo se našli kod njega.

 

Kiki - E yo e, dodAj mi onaj kabal iza tebe, molim te.

Ja - Kakav kabl? Misliš na neku žičicu za elektroniku?

Kiki - Ma jok, onaj gitArski.

 

Pošto j u pitanju V i do konektora idu solidno duge žice, car je zaključio da je nedovoljno dobro izolovano, pa je umesto dve tanke žice stavio debelo izolovan kratak kabl i od konektora povezao na pot.

Problem rešen 99%, ima malo zujke, moraš baš da znaš da je ima, da bi obratio pažnju na nju, ali ćemo nekom drugom prilikom da izolujemo samu šupljinu u telu gitare.

 

Megalomansko rešenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...