Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ako smem da pitam za koji ce kurac vama metalcima Tokai i slicne gitare? Te gitare su pravljene kao replike Gibsona iz 50-ih i u vecini slucajeva imaju deblji profil vrata kao i ostali brendovi, osim mozda Orvila. Ja bih pre uzeo nekog epifona, jer kineske kopije uglavnom imaju tanji profil vrata a i ne vidim kakvu razliku u zvuku mozes da dobijes pogotovo ako zamenis magnete, potove...a plus sto je jeftinija...mislim nije bas da su i jeftine jer vidim da nov Black Beauty sad kosta skoro 700eur, sto mislim da je previse, ali polovan standard mozes da nadjes i za 300eur a nikakve razlike nema osim kozmetickih detalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg, volim takav izgled :D

 

Sa druge strane, na poslednjoj probi sam imao gain na pojachalu odvrnut na 4, sve ostalo je doradjivao OD.

 

Nije sve u outputu i gainu, ja volim jasnocu i prirodni sustain + se ne pretrzem od solaza, tako da zujalice i prenisku akciju moze da svira neki retro metalac, ako hoce, ja mu ga dajem po mudima xD

 

Takodje, mogu i stock gitaru da sviram, prestao sam magnete da menjam, a poizbacivao sam EMG iz upotrebe gde god nije doshao sa samom gitarom. Samo pasivci, samo oldskul. U jednu gitaru sam stavio Golden age magnete, vintage fazon, u par drugih su Duncani uletali, AlNiCo fazon. Shtrokavo i zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smem da pitam za koji ce kurac vama metalcima Tokai i slicne gitare? Te gitare su pravljene kao replike Gibsona iz 50-ih i u vecini slucajeva imaju deblji profil vrata kao i ostali brendovi, osim mozda Orvila. Ja bih pre uzeo nekog epifona, jer kineske kopije uglavnom imaju tanji profil vrata a i ne vidim kakvu razliku u zvuku mozes da dobijes pogotovo ako zamenis magnete, potove...a plus sto je jeftinija...mislim nije bas da su i jeftine jer vidim da nov Black Beauty sad kosta skoro 700eur, sto mislim da je previse, ali polovan standard mozes da nadjes i za 300eur a nikakve razlike nema osim kozmetickih detalja.

 

tako sto kad zapravo imas par tih superstratova sa ultra tankim vratovima skontas zasto je svaki legendaran album sniman na set neck LPju od mahoganija.i nikad necu shvatiti zasto ljudi misle da ne moze da se solira na LPju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao LP Mayu i sedmozicanog Washburna sa vratom ko bejzbolkom i ponosio se time, a onda sam u 24oj kupio Ibaneza i to je najbolja stvar koju sam uradio za svoje sviranje :)

 

moze sve na svemu (naravno), samo mislim da te neudobne stvari ne zvuce TOLIKO (ili uopste, ako se ne seces na matoru mjuzu) bolje od ovih finih udobnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi o kojoj brzini pricamo ja sam sherdovao na lp type necku i imam carpal tunel u 25 godina,nije problem ni toliko u debljini vrata nego nekako je veci string spejsing(valjda zato na njemu najbolje zvuci bendovanje),sa druge strane ibanez wizard nekovi su brzi al pevanje nikako,najbolji vrat mi je onaj van halenov (ima ga uglavnom na kramer gitarama)Ima i dushan s na njegovom turbulencu gde je kod visokih zica tanak a kod niskih debeo vrat a i zivotna zelja mi je da probam kako bi bilo kad bi obrnuli taj vrat da ti onako ispuni shaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' timestamp='1341684810' post='2548219']

ja sam imao LP Mayu i sedmozicanog Washburna sa vratom ko bejzbolkom i ponosio se time, a onda sam u 24oj kupio Ibaneza i to je najbolja stvar koju sam uradio za svoje sviranje :)

 

moze sve na svemu (naravno), samo mislim da te neudobne stvari ne zvuce TOLIKO (ili uopste, ako se ne seces na matoru mjuzu) bolje od ovih finih udobnih.

 

90 posto svih iole znacajnijih albuma sa primarno drajv svirkom te demantuje.i u tih 10 posto je opet vecina gdje je ritam opet snimljen na klasici,a solaze otprljene na nekom superstratu,opet od mahoganija.cak i dan danas je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, Zec voli legato i vrlo meko svira, a to je uchio na "bejzbolkama", pa mu je Wizard legao kao kec na jedanaest, buduci da nije morao da uchi kako da jache stisne pred kraj vrata. Njemu tako godi :D

 

Ja volim debele vratove, ali ne zbog starih albuma klasik grupa, vec zbog navike xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

covjek rece da matore stvari ne zvuce toliko bolje da se opravda sviranje na njima od ovih modernih,"udobnih",pa samo ponudih kontra-argument.opet kazem,sve je subjektivno,bitno je da si ti srecan,ali cinjenica je cinjenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tonski najbolji boss-ov dilej,i meni jedan od najboljih dileja ikada.ja imam malo kulniju podvarijantu - dsd2 i sto se tice cistog digitalnog dileja ne planiram da ga mijenjam ikad.koliko si pukao na njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec spominjete dileje, ja sam nedavno pazario Akai-jev analogni, sa true bypass-om. Dobro radi. Svidja mi se sto svako sledece ponavljanje zvuci malo skrnavije u odnosu na originalni ton, bas mu doda neku gej toplinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inache, reshio sam da guram u jednu djitru DiMarzio PAF Pro u neck poziciju, dosadilo mi je da chekam da skupim ozbiljne pare za neki SD, tako da ce JB da dobije parnjaka iz konkurentske firme.

 

Smeta mi to shto sam nashao bash bash vintage varijantu iz ranih devedesetih, pa izgleda preogavno sa onim jednodelnim poklopcem, ali cu da gledam da ga uklonim, pa d abude standardno "go" magnet.

 

Inache, poshto njega stavljam, voljan sam da menjam JB za Tone Zone, ako neko ima i hoce :haha:

U suprotnom, ko vas jebe, JB je keva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavak priche - JB jeste keva. Uspeo sam da sve zalemim (musavo i sranje, ali se nishta ne pipa medjusobno :D) bez da spalim pot ili prekidach (petopolni), vodeci rachuna o chinjenici da duncan i dimarzio nemaju iste sheme boja.

 

JB u svoje dve pozicije tih, kada se umesha sa PAF-om, krene pozadinska zujka, a sam PAF tu istu zujku proizvodi i na svoje dve zasebne pozicije (za splitovanje u singl mi je ok, mada je tu output pretih, ali na hum modu nije normalno da iste bude...).

 

Proverio sam sve kombinacije koje sam mogao i nemam reshenje. Hoce neko da pogleda? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...