Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

koliko mogu da skuzim to je neki danlop gcb sad jel obicni ili classic svejedno,probaj njega u loop,oba sam imao i nijedan nije dovoljno agresivan bas su ispred pojacala ono samo kvaka-kvaka,u loop budu agresivniji i nece biti toliko voljum dropa (tj ne kolje pedala sama decibelazu,vec srednje pa nestanes u miksu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

exodusGuitar.jpg

 

Mislim da jeste,sudeci po obliku tela i po ovom nazovi "metalnom" ukrasnom delu na sa sa obe strane magneta.

Bukvalno ne mogu da nadjem ni jednu jedinu sliku,niti ikakvu informaciju identicne gitare u mom predhodnom postu.

Ova crvena je jedina sa ovim sivim ukrasom ciju sam sliku mogao da nadjem,mislim da ima jos dve od ovog Bernija.Zelenu i jos jednu crvenu.

Bernie%20Rico%20Jr-22_%20%20Green%20Quilt%2022%20Fret%20Vixen%20Custom%20guitar%20at%20Boogie%20Street%20Guitars%20in%20Pittsburgh.jpg

 

orangevixen.jpg

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Изгледа да нема ништа о гитари,баш ми криво. :udri:

Онда да штедим за неки Џексон Роудс.

Бај д веј,читао сам не ривјуове на ултимејт-гитар , везано за гитару jackson rhoads JS32,и никако да провалим да ли ваља или не,а скроз ми је готивна(плус је нашао на сајту Митроса да је ваљају за неких 30 и нешто хиљада),колико сам разумео то је јефтинија варијанта Роудс модела,може бити и да је мање квалитетна. Прочитао сам да је лик неки имао проблема са жицама(унутар гитаре,нешто се сјебало па лоше преноси сигнал до појачала) јер је често мењао положај оне ручкице за мењање магнета(како ли се зове , мајку му),па је морао мало јаче да удара у њу да би магнет покупио сигнал.А сем због облика и што има 24 прага,до јаја ми је што има и Флојд роуз па може мало да се иживљава да се ручица вуче и горе и доле,мада сам у једном прегледу прочитао прво каже да може Дајв бомб колико `оћеш , а да се не раштимује,а на крају текста пише потпуна супротност,да штим брзо оде,што ми нема логике ни мало,дал то има везе што је јефтинија гитара(а самим тим можда и флојд роуз систем),не знам.Шта мислите о гитари,ако ишта мислите,мислим,пошто сте искусни свирачи и то. :bigblue:

041511-Jackson-7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista u sustini ne valja do pro serije,upravo zbog hardvera.ja sam imao r10x,doduse sa drugim hardverom (gotoh) i vjeruj mi ne isplati se.valjali su rhoadse stare pro serije za 350 e,to ti je mnogo pametnija pazarina,iako ni to nije neko rjesenje zbog hardvera,jer je manje vise isti kao kod moderne x serije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,bas je kljakav taj hardver na njima,narocito flojd,ortak bas mazio i pazio i dzaba posle nekog vremena,manje vise sve ide u kurac.izbjegavajte oblozene flojdove,to su najcesce oni hrom,narocito na jeftinijim gitarama,to je samo oplata koja se haba nenormalno i samim tim kad se pohaba flojd postaje neupotrebljiv.zato je meni uvijek ltd nudio vise na tim low to mid entry modelima,njihov hardver je cak odlican.vidim da je isti na shecter-ima,tj djeluje da je od iste legure metala,valjda ista fabrika pravi i ltd-ove i schecter-e.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

JS serija je najsranje i, ako neko razmatra uzimanje neke od JS djitri, treba da ide na to da gitara nema floyd - shto manje pokretnih delova, to bolje.

Edited by Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

najpametnija pazarina za tih nekih 300 jura a da je flojd u kombinaciji je stara mg serija jacksona,odlicne dzitre,samo ih hz-ovi jebu.nekad se za te pare mogla naci i nova pro serija,ja sam svojevremeno za 280 e uzeo dk2m i dalje tugujem za tom dzitrom,necu je nikad preboljeti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...