Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

 

Nesto tu nije u redu ili sa zicama ili sa klimom. Neki rdjajuci agent u vazduhu?

Једино ми прашина пада на памет, али и даље не капирам, деси ми се да се знојим, али сам као што рекох, од овог сета почео да бришем пре и после свирања... Мора да је неки agent dust/rust...

Corrosion Of Conformity :haha:

 

 

:haha: +

 

 

Cuo sam da mazanje zice slaninavim rukama pre i posle svirke smanjuje hrđu.

Ма де бре, да ми воњају и ркуе и жице и комплет гитара, не пада ми на памет...

 

Kad mi neko uzme gitaru da svira bez da opere ruke pre toga, dodje mi da ga oteram u tri picke materine, a ako ih saljem da peru ruke, onda ispadam lud...

Ne moš s volovima

Знам тај осећај, од скоро сам почео да перем руке пре свирања ( каква иронија, баш тад рђају, наравно добро их обришем и сачекам да се осуше пре узимања инструмента ). Оно, и мени се смучи, тако да не дам да неко дира ако руке не опере... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne brisem zice posle svirke, to sto je neko brisao bulju, jeo pljesku sa majonezom, drkao kurac, daje poseban smek mojim zicama. Sviram gitaru koja se kurvala po celom Beogradu, niko je nije hteo i na kraju se skrasila kod mene <3. Bend zice mi zvuci ko vapaj matore kurve za mladim kurcem.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ja vidjah samo sa rupicama. Chak mi u ovom momentu ne pada na pamet na kojim gitarama sam vidjao zatvorene varijante. Znam da EMG radi takav fazon ,ali ostali obichno stave rupchage, da bi shrafovi mogli da prodju i sama plochica odozgo nalegne valjano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj carinu na vrednost poshiljke + PDV na POSHTARINU (ako se nisam zajebao, skoro su to uveli) i platicesh kao nov magnet da uzimash. Djubrad

 

Inache mi pre neki dan stiglo ovo, kupio kod Thomanna:

 

539766_10200990543939782_2141384888_n.jpg

 

Platio sam samo poshtarinu do Madjarske i uneo bez problema xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne verujem da bi mu ista naplatili, ne bi se jebavali za tako malu vrednost. meni je od kad je dosao PP sve prolazilo bez carine i PDV-a, sve je bilo u vrednosti od 10 do 20 evra. naplatili bi mu eventualno PDV, carinu ne bi sigurno, a i to je nekih 300din.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ние ми фотоапарат ту. камера са телефона дазнт гив ит џастиз.

наручио 11.10. данас стигло, коштало све 13ЕУР (нису ми наплатили ни порез ни царину)

наручено са Папа Д (апсолутна препорука):

http://www.ebay.com/itm/PAIR-OF-BLANK-GUITAR-METAL-HUMBUCKER-PICKUP-COVERS-CR-/190750598964?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item2c699f2734

специјалан чирз за ЛавХејтЛава шо ме је анимиро да поново кренем да се играм са инструментом (но хомо) :pivopije:

 

22102013401_zps54a9b387.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par komada sam do sada imao prilike da vidim u radnjama. U Mjuzik trejdu i par puta u Mitrosu.A imao sam prilike da ih sviram dosta puta, medjutim posto je to ritmicka alatka nije mi nesto bila preterano zanimljiva.

ali imas ovde

http://www.musiccent...tara-sa-12-zica

i mitros

http://www.mitrosmus...kustične-gitare

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

ние ми фотоапарат ту. камера са телефона дазнт гив ит џастиз.

наручио 11.10. данас стигло, коштало све 13ЕУР (нису ми наплатили ни порез ни царину)

наручено са Папа Д (апсолутна препорука):

http://www.ebay.com/...=item2c699f2734

специјалан чирз за ЛавХејтЛава шо ме је анимиро да поново кренем да се играм са инструментом (но хомо) :pivopije:

 

22102013401_zps54a9b387.jpg

 

mico,kakav ti je to LP?

 

edit:

 

i stavi vintidz gold knobove,jebem mu misa

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upoznavao sam se u Prokuplju tamo 2004-5 sa Zoomom 505 i dosta mi je, na srecu nije bio moj. Probao na njemu Zar sunce vec zalazi i Metal Storm (ne onaj od Slayer). Metal!

 

moj savjet je da se iznabadas u komp i skines amplitube/guitar rig i sl,pa lijepo kroz presete i cackas ono sta ti se ucini zanimljivim.sto se tice efekata,nema nekih pravila,sem mozda da time based efekti najbolje idu posle overdrajva,takodje eq,generalno mjetalci vole i wah/filtere takodje posle,ako ti treba boost i on takodje ide posle,ovo ostalo stvarno je do tvoje maste i ukusa.

 

generalno,ne treba pretjerivati,uvijek je bolje izmijenjati vise efekata po pjesmama (npr u jednoj flanger,u drugoj phaser,itd) nego pakovati sve u jednoj.takodje,osamdesete su prosle,niko vise ne cijeni kilotone reverba.ako je bas distorziran zvuk generalno vise lezi sto cistiji dilej,modulacioni/analogni imaju tendenciju da ako se otpanje sve zamuljaju itd.

 

ako se jos kojecega sjetim,pisem,ovo je ovako sa glave

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...