Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

sve je danas prc,ali postoji brendiran prc i nebrendiran prc.brendiran zavisi jelte od brenda tj koliko taj brend dobro dizajnira stvar i koliko plate kinezima da socine stvar.sto je jednom djed rek'o,slali su covjeka u svemir a ne da naprave parce elektronike da valja.

 

fora je sto nebrendiran kinez znaci da je to najcesce neki najjeftiniji dizajn moguci a da radi ili poluradi neki pos'o.dakle kod sin ju ginc shitaci no nejm adaptera dobijes tih 9v ali najcesce je to 8,2 ili 9,8v tj nikad nije sto treba (mada za pedale je idealno 9,6v tj to je napon freske 9v baterije) plus je nefiltrirana struja (otud sum,distorzija i ostali marifetluci) i nestabilisan napon (dakle ako je 9v on skace izmedju npr 8 pa do 11v(ovo cinjenicno znam,meni je jedan takav sprzio neki procesor) tj za elektroniku nije tolika frka ako napon ide ispod zeljenog,veca je frka ako ide debelo preko,najcesce je tolerancija + - 5%.

 

boss zadnje vrijeme bas valja teska sranja,ali a razliku od shitaci no nejm i dan danas stavljaju overvoltage protection,pa covjek moze da bude miran da mu nece sprziti pedale,slabo su fltrisana napajanja i slabo efikasna tj pise da daje 2a a vec na 1 i kusur a krece sum i ostala sranja.

 

ovi H&K pro sa digitech procesora su sjajno i napravljeni i dizajnirani,filtrisani,predimenzionirani (kao sto rekoh pise 200mA,a ja lagano vucem sa njega bar 700mA vec 3 godine bez i najmanje frke,prije cu izlizat konektore i kabal ego sto cu ga sprzit' da kucnem o drvo).

 

ako hocete da ste mirni a ne davaju vam se ogromne pare na profi sprave,nadjite nekog solidnijeg elektronicara nek' vam skuva jedno,neka napakuje koliko god moze ampera u neki portabl format,stabilise ga na 9.6vi filtrira ga i nek' stavi OV zastitu i rokaj.nije to neka nuklearna fizika,oni to rade jos kao brucosi pride ne ispadne skupo.valjali su raznorazni po kp.com tako sklepana i rijetko sam cuo da je neko imao problem,pa jebote vuku je neki brat iz pizdinaca za 20e prodao vajrles za dzitru koji je sasvim ok radio,koliko se sjecam 25m domet,malo je dodavao gejna na signal ali jebes ga,20e i radi,a da ne pricam koliko kostaju profi.

 

LHL:

 

pazi,moje iskustvo sa cherub/nux-om je 'aj' da kazem ok.ja sam godinama trosio njihov pedal stimer koji je samo jednog dana roknuo jer je tako dizajniran da ima vijek trajanja tj posto ja debil sam isao logikom da saljem pedalama dalje struju preko njega,pa ako rokne kao sto je roknuo puknem samo tih 19e koliko ga platih,a da boss ns2 postedim muka posto sam ga jedva nasao za razumne pare a da je bio stariji od 2005te (nije placebo,ti stariji rade mnogo bolje,ne farbaju signal i imaju mnogo brzi gejt).elem,elektricar ga ja disecirao jer sam ja htio da vidim dal ga je adapter slucajno sagorio i da vidi dal moze da ga spasi jer je radio 1/1 kao boss,tj citao je cak i drop A na basu bez muke i superbrzo,suma sumarum isforsirao sam ga saljuci struju i dosao je do kraja svog vijeka.

 

par puta sam isprobavao ostale pedale,ton je jako korektan tj to su sa te strane dobro izdizajnirane sprave,samo jel stedi se na kvalitetu komponenti unutra i ne treba ocekivati da ce vjecno da traje kao stari boss,mxr i ostale skuplje pedale.naravno,moze da se pazi (kupis jelte dobro napajanje,stalno radi na fiksnih 9,6v) i da potraje mnogo,ali eventualno kad tad ce da mu dodje kraj,kao i sa svim tim kineskim proizvodima koja su pravljena sto jeftinije a da rade odredjeni pos'o.

 

sa druge strane,posto ja nisam svirao bas tu pedalu,ali ako radi bar 90 posto dobro kao ostali njihovi proizvodi tonski gledano,za 30e to je sjajna sprava.

 

 

za 30e?bagatela.fejzer je sjajan,nista gori od ehx nano varijante.u vibe je dosta dobar,horus flendzer klasicni digitalni,manje vise svaki digitalni ovako zvuci,dosta moze da se tvikuje s' obzirom na format.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivi bili, covek svaki dan nauci nesto novo :bigblue: ...jbg. ja i elektronika dva razlicita pojma ... ja sam cak kopcao ovaj adapter sa obrnutim polaritetom na pedale i nista im nije bilo :bigblue: , dok nisam provalio u cemu je stos... nista moracu onda da ulozim i u to neke pare, samo da nadjem majstora...kontam da ne vredi stedeti na takvim stvarima ... uzecu ja ovaj Nuxx ali tamo posle praznika, nisam nesto pri parama trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moj je UStA

onda je ili neki prastari(doduse imam i jedan stari koji je Tajvan) ili nije originalni od te pedale.

 

Sto rece Blagoje, sve je danas prc...samo je pitanje jel brendiran ili noname adapter.

Npr, kod jedne moje highend digitech pedale, adapter je Harman Pro Group, koji je isto cajna kobaja, ali brendiran,masivan, cak i sa urezanim serijskim brojem.

Svi Dunloppi su isto cajna.dok je pedala usa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sale:

 

taj harman je sjajan,neznam odakle ti da je kobaja,evo sinoc se posle 4 godine nevjerovatne zloupotrebe upravo sjebala gumena zabica koja drzi kabal na samom adapteru,ali nista sto malo selotejpa nije rijesilo,i izgurao je adaper svirku bez da stucne.a i ja sam kriv sto se sjebala,motam taj kabal oko adaptera k'o kreten tolike godine,sad cu da prelemim neki ojacani naboscu ga u produzni,a produzni na bord i ima to da fercera 'iljadu godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh ti vec gore,bas se blamira roland/boss sa adapterima neko vrijeme,nemam pojma dal si sinoc primjetio pulsiranje dd7mice zbog istog,a nece mrav da mi vjeruje da baci tajm bejzd efekte na harmana jer nikako da povjeruje da bi izdrzao dd7micino sisanje struje uz ostale efekte,iako mu ja vec godinama demonstriram da moze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Bogdane, shta ti se sjebalo?

 

@sale - preljepa (imao sam Tremonti SE koji sad muze Cela Duke of Borcha, ne znam ni sam zashto sam je se odrekao)

 

@ranis - da li ti je bitno da ima poklopac? Ako jeste, nda juri to, a ako nije - napravi, kao svi mi normalni xD

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba mi neki glomazan i nabudžen pedalboard, gledam onaj bossov bcb 60...

Jel imao neko, kakva su iskustva, zbog čega ga ima toliko na oglasima (jel možda ima neku falinku :)

Bossov je odlican al ima dve mane,ako imas veliku ruku nemozes da uhvatis rucku celim gripom pa je za duze noshenje sranje,i nema dva odvojena napajanja za pre amp i za posle ,mozes ti to da uradis sam al onda ti oni njegovi kanalici ne sluze nicemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ma napravi,ima odlicnih tapacirung majstora po srbiji,do 2500 din te najvise izadje torba koja je kvalitetnija od bilo cega sto mozes da kupis (toliko je izasao custom vodonepropusni cover za bogner alchemist koji sam narucio za druga,nema trika da ti pedalboard izadje vise) ako si paranoik da ce kisa da ti sjebe bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, shta ti se sjebalo?

 

@sale - preljepa (imao sam Tremonti SE koji sad muze Cela Duke of Borcha, ne znam ni sam zashto sam je se odrekao)

 

@ranis - da li ti je bitno da ima poklopac? Ako jeste, nda juri to, a ako nije - napravi, kao svi mi normalni xD

ispala mi je od tada su se svi kontakti sjebali krci kao nenormalna samo kad namestim jedan ugao , polozaj tada ne krci ali je tisa nego sto bi normalno trebala da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serem se u kontakte koji se razjebu od pada :haha:

 

Treba sve lepo da prelemish, ako imash nekog ortaka teslasha, odradice ti to za zidarku "Zajecharskog".

Hvala na savetu mislim da znam bas pravog coveka za taj zadatak , nadam se samo da je tako jednostavno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razume li se ovde neko u Jackson serijske brojeve?

Imam gitaru, DK2, bolt-on neck i to, nalepnica "Made in Japan", serijski broj 9661191, ja sam mislio da je gitara neko 2005. godiste (tako mi je rekao nesto tad lik od koga sam kupovao), ali po serijskom broju izgleda da je sa kraja devedesetih/pocetak 2000ih, od 1996. pa na ovamo. Moze li neko da mi pomogne da identifikujem definitivnu godinu i mesto proizvodnje preko serijskog broja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasno za edit, htedo' da ga sumiram.

 

Dakle, Jackson Dinky DK2 (ja barem mislim, ako je stariji, mozda je i DK1), serijski broj 9661191.

Pitanje je koja godina i da li je stvarno Japan ili negde drugde (nalepnica mi je malo sumnjiva, izgleda kao da je mogao bilo ko da je zalepi tu, serijski broj je ugraviran na mestu gde se vrat spaja s telom)

 

Mrzi me slike da kacim, Duncan Designed humbucker i dva singla, bolt on, nalepnica Made in Japan, ako sam neki detalj izostavio, pitajte.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

7cifri i prva je 9 - to je oznaka za Japancherose, a sasvim je moguce da je tvoja iz 1996, ako se sudi po serijskom broju. Sad, treba negde naci katalog iz 1996 i videti da li ta gitara postoji u njemu. Ovo pricham napamet, kopacu po netu.

 

Daj slike xD

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...