Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Prochitash za svaku pedalu ponaosob koliku jachinu el. struje trazi i saberesh, da.

 

Shto se daisy chaina tiche, to sam nabavljao pre milion godina po radnjama koje prodaju elektronske komponente. Pozovi Mitros, pa vidi, ali je malo skupo... ili sam ja izgubio kompas o cenama, poshto godinama to nisam nabavljao. Poshto trazish sa zenskim, pretpostavljam da nemash nijednu pedalu koja shalje struju u ostale pedale.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је проблем, немам, ако се се сећам ти си помињао раније да имаш неког Боса.

Мада снаћићу се некако , у сваком случају,хвала ти. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je najbolje da se uchlanish na muzichki forum, tamo ima pun kurac ljudi koji samo kenjaju o opremi i o tome gde se nabavljaju komponente :haha:

 

Mene tamo nema, ali zapratim tu i tamo shta ima Dersu da kaze + pratim maksinu (maxles) temu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

za dejzi cejn treba pedala koja salje struju dalje,ali u tom slucaju ostale pedale koje se napajaju preko tog izlaza ne smiju da prelaze 200mA,jer se rizikuje preopterecenje tog kola samim tim se ugrozava citava pedala,tj ako je u pitanju neki boss,ako je u pitanju neki behringer stimer ili sl,boli te kurac,nije neka velika steta i ako rikne.ja prvi zajebavam to pravilo,pa sam jedan stimer spalio,drugi i to zajebani planet waves zamalo dok se nisam opametio.

 

da sam na tvom mjestu otisao bih u mikro princ,radio klub i objasnio sta treba ,da su ti konekori takvi kakvi su,koji je polaritet u pitanju (prosto im poneses pedalu koju bi da odatle da napajas) pa da ti te konektore naleme na tvoj adapter direktno,tako ne rizikujes pedalu,ne moras da kupujes pedalu koja ima izlaz za struju itd.

 

0,5 A je sasvim dovoljno,uzmi i to da su adapteri najcesce predimenzionirani,tj da bi najvjerovatnije mogao da ide i do 600mA,preko tih nekih 10-15 posto vise ipak ne bih isao.a to je bas dosta struje,ogromna vecina analognih pedala ne trosi ni 10 mA,mislim da moj faz trosi tipa 3 mA,dok nisam dobudzio 2 dejzi cejna bila je baterija u tom fazu najmanje pola godine i to se solidno trosio taj faz,pa se nije potrosila.

 

digitalne pedale su oko 100mA,mada znaju neki reverbi i da budu i po citav amper,whammy je koliko se sjecam ako ne i 2A,itd.mada rece behringer,da ja znam nemaju oni neku neznam ni ja kakvu pedalu,mozda onaj digitani multiefekt da moze da bude preko 100mA.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene tamo nema, ali...

 

Blagodarim. Na zalost (ali na svoju srecu) ne mogu nikako da doprinesem ovoj nedoumici, dvoumici ili troumici. Ne koristim nista sem baterija, ionako imam dve pedale, wah i TS. A i to sporadicno. Imam multiefekt(or)e u rack-u, stavise imao sam dva rack-a i jos kojekakve zajebancije u tim rack-ovima ali to se napaja sa Djerdapa preko Power Conditionera. To su 'adapteri' mrcine za uredjaje koji vuku malcice vise struje, ukljucujuci i za samo lampasko pojacalo.

 

 

Medjutim ne ocajavajte, momci i devojke sa muzickog foruma (a bogami i glazbenog preko crte) diluju sa ovim problemima otkako je sveta i veka tj od pocetka tih foruma, i vec su se dotakli svih mogucih scenarija i gde to sve ima da se pazari. Ne morate ni da se logujete, samo srch u gugl to sto vam je na umu konkretno i dodate site:muzicki-forum.com (ili bilo koji drugi sajt, ovde mora jer su momci sa sajta iskljucili interno indexovanje apparently).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Морам само да се похвалим.

Снашао сам се за напајање ( за пет педала, 1000мА 9волти ) , од једног човека на кога сам случајно наишао на КП. Он од компоненти изгледа сам саставља та напајања, мислим да прави чак и педале неке и претпојачала.

 

Укењало ме максимално, лик ради те ствари за три пута нижу цену него што ови муфљузи из музичких радњи ваљају . И зна тачно шта треба музичарима, овако бих пун курац пара дао на разне адаптере, ДЦ Брикове пичкематерине дејзичејнове, а он даје све то у једном пакету за ситне паре. Ја сам се одушевио.

Урађено је невероватно прецизно и педантно.

Такође је врло љубазан и отворен за све предлоге и труди се да муштерији изнесе неке, да прокоментарише већ дати предлог и саветује, како би направио што бољи производ за купца.

Морао сам мало да га изрекламирам, мислим да човек стварно то заслужује, па ако неком треба напајање, неке педале или сличне ствари ево линк од његовог КП.

 

http://www.kupujemprodajem.com/87250-1-tseller-marjan-ocene.htm

Edited by PajatheTrut
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, нисам Иван што воли психоделијице :o

 

Није ми дозволио да оценим, а човек ме замолио, и хоћу, ал кп је говно :D

 

edit: ako moze simon mogu i ja

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

idi na muzicki i glazbeni,sumnjam da ces odje naci ijednog ljubitelja najlona sem mozda faprila a i on je otisao prinudno u te vode koliko sam upratio,odje su ti samo glupi mjetalci,bivsi glupi mjetalci i ostali shabani nonde.

 

ja odmah priznajem najlon samo na zeni prigodno i bogougodno svijetle puti,kad cujem da proizvodi najlon ikakav drugi ton sem tona cijepanja sama ruka gasi izvor ne birajuci sredstva,refleks.

 

dao mi je drug neku matoru nakladu sa najlonom,odmah sam skinuo govna stavio bronzu i vrat je normalno otisao kroz pola mjeseca,sjebao usput i civije i bridz i bacio sam govna.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

glazbeni?jebiga,onda eventualno jos da nekako dodjes u kontakt sa studentima akademija,a to nemam pojma kako.

 

mada najlon je najlon,sto se akustike tice isti je princip kao i kod svih rezonatora,sto veci rezonator veci frekventni opseg i veci smajli u eq-u.ako je solo onda moze sta bilo sto tebi godi,ako je dvije i vise djitri pozeljno je da nisu iste da se ne bi preklapale,logicno onaj koji je vise pozadina da ima gitaru sa vecim rezonatorom.na kraju se kao sto velis sve to svodi na uvo i prste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to znadem odma' preporuke-ili je skolska jamaha c70 i c80(punog drveta videlo samo u vratu,ostalo laminat, tup zvuk daju, nema ni dubine ni ostrine, cisto eto da pusti zvuk) Ili je koncerta neka bolestina full drvo od minimum 100k.

Nista ostaje mi distestiram ove rodrigezove pa ce dizaberem najbolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Какве су ми алтернативе за снимање гитаре на компу, а да то није онај говњиви компјутерски микрофон, размишљао сам да узмем онај прави динамички за неке ситне паре и да изнабадам комп са оним адаптерима, али сам читао да су комповске звучне карте благо речено пенис за динамички микрофон.

Постоје ли неке јефтине варијанте ? без претпојачала и тих курца

 

Ако неко има искуства са тим кућним снимањем, био бих му захвалан да то подели самном :D

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi snimamo gajbi xD

 

Ja koristim line6 kartu, jer nema nikakvu latenciju, a ima u sebi preamp da moze i mikrofonom da ozvuchava pojachalo. "Penis za dinamichki mikrofon" ne mora da znachi, jer kompovske integrushe ne mogu da daju fantomsko napajanje za kondenzator, te ti je on beskoristan... za ozvuku pojachala se svakako preporuchuju dinamichki mikrofoni, osim ako nisi reshio da snimash akustaru (mada, neki seksi Nojman nikad nije na odmet KUPITEMIBOGCEVIVRATI). Dakle - mozesh dinamichki da furash, ali bi bilo lepo da imash i kroz shta da ga proterash, a to ti onda dozvoljava da eksperimentishesh sa nekim kondenzatorom koji moze da ti sluzi i za vokale i josh 30 kuraca.

 

Odvoji 100-200 evra, nabavi polovnu m-audio, presonus ili u krajnjoj nuzdi line6... postoje i behringer miksete koje se na USB kache u komp, poput ovih kartica, tako da ima bash dosta alternativa.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам мислио цигањски да се провучем максимум до 50 евра. :zuba:

Изгледа да не може, хвала у сваком случају :D

 

najjeftinija varijanta za home recording je neki (behringer) usb mikrofon,

ali, onda svremenom primetish da ti ipak fali neka zvuchna bolja...pa onda skontash da se ne chuje sve to najbolje na normalne zvuchnike, pa nabavish monitore...

pa izvalish da je taj usb mic sranje, pa za snimanje gitare nabavish sm-57, itd itd.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

odigraj za finale neki tiket sa tih 50 evra

Не играм, јбг.

Ili ova

Ово друго изгледа интересантно, мада искрено, нисам очекивао да мора неки преамп или миксета, јбг зезнуо сам се :D

 

Ја сам у суштини хтео да узмем нешто скромно, само да ми сними боље ГИТАРУ, јер ово звучи доиста очајно, признаћете , звук на солажи још гори. Чисто да ми нормално сними звук гитаре, да барем звучи на нешто, без ових шуштања сувишниих...,

http://mandrak.bandcamp.com/releases

Ето, томе би служио микрофон, мање више зајебанција, и ту и тамо нек backing track себи даурадим по вољи.....

Суштински ми је битно само ок да ми сними џитру, да не буде смеће као овај компјутерски микрофон.... :P:D

 

najjeftinija varijanta za home recording je neki (behringer) usb mikrofon,

ali, onda svremenom primetish da ti ipak fali neka zvuchna bolja...pa onda skontash da se ne chuje sve to najbolje na normalne zvuchnike, pa nabavish monitore...

pa izvalish da je taj usb mic sranje, pa za snimanje gitare nabavish sm-57, itd itd....

 

Све је то дојаја, ал окле паре ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusham sad ovo tvoje, malo EQ, malo neki kompresor i mozesh da izvuchesh dosta bolji zvuk bez da ishta menjash u svom setup-u. Mada, i dalje ti preporuchujem neshto u shta mozesh da gurnesh normalan XLR i 6 mm TS i kroz shta cesh da imash kontrolu ulaznog signala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...