Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Е хвала ти, поиграћу се мало у Аудаситију..... :D

Размишљао сам и о миксети да купујем можда неки за џ беринџер, мада Ранис каже да не узимам беринџере...., ал не знам, не да ми се још ишта да купујем од тих споредних ствари док се не опремим боље са гитаром и појачалом некиј озбиљнијим.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusao sam da ti nadjem neshto jeftinije, al je vuk vec nashao manje vishe optimalnu varijantu...

 

za bilo kakvo aranziranje i snimanje kod kuce ti treba USB zvuchna karta sa preampom i ulazom za mic i gitaru....

 

http://www.kupujemprodajem.com/Zvucne-karte-i-interfejsi-22-792-6-grupa.htm?action=list&data%5Bcategory_id%5D=22&data%5Bgroup_id%5D=792&data%5Bno_price%5D=yes&data%5Bpage%5D=6&data%5Blist_type%5D=group

 

malo josh ovde probaj da prelistash vidish ako ima neshto jeftinije...

 

koje stvari da gledash:

1. USB ili josh bolje firewire (al to je skupljie)

3. Da ima HiZ ulaz ( ulaz koji podrzava i kvoter inch gitarski kabl i mikrofon)

3. da ima preampe, i to sa shto manje shuma

4. Da ima shto bolje konvertere

5, nemoj gledati pci kartice, nisu bash praktichne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime ovde ko cisti i neguje gitare? Kupujete li ona sredstva raznorazna ili imate neke svoje kucne varijante?

 

Izuzetno sam aljkav po tom pitanju, cistim gitaru jednom godisnje, to mi i ne pravi neke posebne probleme u sviranju, al' sad sam zajebao bas(s) mesec dana da stoji na stalku, nisam ga pokrio, i zice su mu kao da se neko popisao po njima...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

One 65 formule imam. Zuta za grif, kada menjam zice, ono tamno plavo pre i posle sviranja, da zice manje korodiraju, crno govno na shtrcanje (ne znam kako se zove, ali je iz "Dunlop" 65 kolekcije) za finish (isto kada menjam zice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја бришем жице поцепаном мајицом после свирања. :D

А најгори осећај су ми рђаве жице..... дође ми да се посерем на гитару кад соетим то смеће под рукама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za fretboard moze da se napravi i dobra kucna kozmetika...u krpu se stavi malo iseckanih oraha, dobro se zavrnu u tu krpu da puste masss' i onda sa tim brishesh fretboard i skidash shtrok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na natural finishiranim gitarama furam oraJe da prikrijem udarce, a prikrio sam i kopanje trzalica svih shabana koji ne znaju da sviraju gitaru. Urnisashe mi jednu gitaru iznad 6. zice, ali je sreca shto postoje oraHi :)

 

Ovo znachi da ne zajmim djitre vishe nikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama sam se opirao i tek sam danas probao "X pattern" sa svojim Boss NS-2. Koliko sam samo bio glup - ovo je fantazija kako kolje shum. A sve to jer sam planirao da mozda jurim neki Decimator ili HUSH, pa da vidim moze li Boss da se brani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

nesto razmisljam da prodam mog ibaneza, john petrucci model.. crno bela. prvi i jedini vlasnik vec skoro 20 godina... kontam da ce mi biti zao ako jednog dana odlucim da ponovo sviram ali zadnjih 5-6 godina je nisam uzeo u ruke.. stavio skoro nove zice, iskotirana sredjena, da li da je ostavljam za buduca pokoljenja ili da je prodam, jos nisam nacisto..

 

imam i neku malu beringer miksetu, mikrofon za studio, dve akusticne (neka jeftinoza), v-amp procesor.. u podrumu imam i neko marsal pojacalo.. klasicno skupljanje prasine.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако није фрка да ми кажу респектабилни чланови овог форума шта мисле о Schecter Omen Extreme 6 , и какав је у односу на оног Ибанеза који Благоје топло препоручује ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lepa izrada, vrlo dobri magneti (ako se ima u vidu da je u pitanju stock varijanta). Narandzasta je bljak(drugar iz Mud factory-ja fura tu boju), samo crna :rockdevil:

Josh jedna dobra stvar - nema floyd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е људски си ме обрадовао, хвала ти ! нашао неког половњака за смешне паре па можда размислим да узмем. :rockdevil:

Бтв. мислим да има и неких модела са флојдом, ал то је говно

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...