Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Isprobao 2 varijante i doshao do sledeceg zakljuchka - ns-2 sjajno radi posao u loop-u, a mxr ispred pojachala s tim shto mi farba signal... ali zato mnogo lepo pushta mikrofoniju i sve ono shto volim kada ja to zelim. Dok drzim ruke na zicama sve je tiho, vrlo sam zadovoljan.

 

Kombinacija mxr u loopu-u i ns-2 ispred nije dala zeljene rezultate pre svega shto bi mi mxr urnisao signal, a propushtao previshe shuma.

 

Za sada sam sve vezao 'vako: gitara-shtimer-mxr sa od pedalom u svom loop-u-pojachalo, U fx loop ide chorus-ns2-reverb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni se samo ne sviđa deo gde benduješ i ništa se ne menja :haha:

Kontam da je to podesivo...

Sve ovo za perfektnu intonaciju je super, al' kurvinski je da se koristi kao zaštita od nenamernog izvijanja.

 

Je l' ima ovde nekog ko je vežbao na scalloped pragovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa demonstrirao je čovek u klipu koji si izbacio, guli žicu i zavija je, a ostaje isti ton, baš priča o tome. A video sam to i ranije kad sam prvi put gledao neki Evertune demo, i čini mi se da sam tad video da može da se isključi čuvanje tenzije kod bendovanja. Bukvalno opcija za djentave slepine što zapinju kao konji levom rukom :D

 

A na šta tačno misliš kad kažeš bendovanje slično kao na Floyd Roseu?

Na to što kad benduješ, vučeš floating kobilicu ka unutra pa to malo umanjuje efekat izvijanja, u smislu da moraš da napraviš veći hod da bi izvio pola tona npr, nego da zaviješ isto toliko na fiksnoj kobilici? Al' fiksna pruža veći otpor izvijanju, tako da je isti đavo, čak je i teže na fiksnoj...

Izvinjavam se ako si mislio na nešto drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravno sam mislio na to :D

 

e, evo, ipak je kao shto sam pretpostavio - bendovanje je kao na floyd roseu,- morash da na pravish veci hod zbog tenzije opruga, kompenzuje bend zice.

Ali, moze i da se namesti da zice ne moze da se benduje, vec ostaje isti ton:

 

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bem li ga. Imam utisak da mi je bend ipak najlakshi na floyd rose-u, - verovatno zbog top lock-a, zice su fiksirane i gore i dole, i sad, iako opruge kompenzuju, ipak manji hod trebash da napravish da bi podigao notu za polustepen/stepen...e sad, moguce je i da sam se istripovao, zato shto je duza skala na FR equipped gitarama, pa su zice zategnutije - pa onda je zbog kraci taj "hod zice" kod bendinga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jes najlakši na FRu, al' valjda baš zato što su žice manje 'fiksirane' nego kod fiksne kobilice, kad benduješ žicu, kobilica pliva ka unutra.

 

[Manji hod i veći otpor kod fiksne vs veći hod i manji otpor sa FR]

 

Još je taj veći hod i prednost, daje mogućnost bolje preciznosti izvijanja...

 

Ček, kako duža skala sa FRom?

Neam ja osećaj da su zategnutije na gitari sa FR, imam dve gitare, obe 25.5 skala, jedna FR, jedna fiksna, dosta mi je lakše da bendujem na gitari sa FR, sa istom debljinom žica.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uobichajeno je da bude duza skala za FR, mada je "Gibson" imao izlete, a i dalje pokushavaju. Jebem ga, LP + FR = abominacija. Bilo je i kachenja na "Explorer", bez jebenog top locka. Spalili su sve slike i ochistili internet od toga, koliko je nepromishljeno bilo xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno pitanje za pocetnika.

 

Imam Fender Squier Stratocaster kupio je jos pre 10 godina u Mitrosu mislim da je bilo oko 200 evra tada.Svirao godinu i po dana,uzimao neke casove i uglavnom i to sto sam znao sada ne znam a i nisam iskreno ni tada mnogo znao..Uzeo sam malo da se prisecam a treba i drugar da mi drzi neke casove.On zna nesto skolski..skale,akorde neke pesme i tako to...

 

Koju debiljinu zica da uzmem za pocetak?Ove koje imam ne znam ni koje su,zaboravio sam a ubise me prsti..

Ako bih hteo da menjam gitaru koju bi bilo najbolje da kupim do nekih 500 evra?Neku na kojoj moze metal da se svira? :)

 

I jos jedno

 

Meni je zadnji deo kobilice na gitari nekako podignut na gore?Jel to tako treba da bude ili treba da stoji skroz ravno.Posto primecujem da kada dizem zicu ide mi ispod druge zice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

9ke uzmi

 

Kobilica ti je podignuta verovatno jer je vuku debele žice, sećaš li se je l' ti tako bilo i pre 10 godina kad si svirao? :D

Možda se nešto poremetilo s oprugama i žicama dok ti je gitara stajala, videćeš kako bude išlo kad budeš stavljao nove, samo polako sa zatezanjem, vidi kako se ponaša kobilica...

 

Jebem li ga šta za gitare do 500 evra, slabo pratim, da dođe Vuk ili neko od ekipe što često menja gitare pa će da ti pomognu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koji shtim hocesh zice? Ako je za E, onda je ok 9 ili 10. Morash da uradish setup gitare, da se srede visina zica i intonacija inache ce da ti prekurchi da svirash i batalicesh, niko ne voli da se muchi sa instrumentom. To shto si platio 200 evra u "Mitrosu" ne moze nikako da bude "Fender" - sve mi mirishe na "Squier-a" xD

 

Ne kupuj gitaru od 500 evra ako si pochetnik, savladaj osnove, po mogucnosti vezbaj na nekom pojachalu i nekom pedalom pride (kupi, ako nemash, ima za sitne pare po oglasima pun kurac pojachala od 15 W), jer cesh samo tako moci da chujesh svoje greshke. Kroz neko vreme cesh da vidish da li ti to ide ili ne, jer ako zaglavish sa gitarom od 500 evra, necesh moci da je prodash za te iste pare, vec cesh morati da obarash cenu, gubeci i pare pored vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...