Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ovo ti je vise bilo za onu drugu temu o tehnici sviranja.

Obicno gde god da se dohvatis tablature imas i neku vrstu "legende" o tome sta koji simbol znaci.

Nisu uvek svuda isti, a i potrajalo bi.

U zadnjem delu vecine gitarskih casopisa, i u svim tab knjigama na pocetku mozes takodje naci ono sto te zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar nije lakse da pitas sta je konkretno koji izraz... to je ipak jedinstvenije wink.gif a i to moze da ti bude nejasno, jer nemas legendu za izraze tongue.gifP (bas svuda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bend- kada zicu izvijash na gore/dole u zavisnosti od toga koja je zica u pitanju. Izvijanjem zice povishavash ton. Ako ga povisish za polustepen (jedan prag) to je half bend, a za ceo stepen (dva praga) full bend biggrin.gif ...

 

hammer on/ pull of - kada bez okidanja zice prstom "zakucash" zicu na nekom vishem pragu ili otpustish prst i zicu zakacish na nekom nizem pragu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio si slide smile.gif

 

odsviras zicu na nekom pragu na kome pise i prst leve ruke kojim si drzo zicu prevuces na neki drugi prag (onaj posle znaka /)

 

p.s. neverujem da si bas najbolje formuliso pull off (ili ja ne sviram kako treba tongue.gif, a bice da je ovo prvo wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je jaaako dobro i kvalitetno odradjena!

Svaka cast Dushan_S! biggrin.gifa:

Ali mi nesto nije jasno...Kako neki lik kao npr. Ace moze da kupi gitaru od nekog treceg lika za neku cifru od...recimo 300€, i neki maher kao npr. Dushan mu izjavi saucesce smile.gif ,moze da tu istu gitaru nudi ljudima koji citaju to sve isto sa tog foruma za 380€. 8O

SVAKA CAST!!!

Dolazim do zakljucka da neko ovde misli da je prepametan tongue.gif .

STRASHNO!!!

Inace pitao bih Dushana sta misli o sledecim pedalama:

Boss CH2 (SuperChorus)

Boss NS2 (noise gate)

posto su papreno skupe (bar za mene ) al recimo to jos da zacinimo sa metalzone II? Ako mozes neke bolje(a mozda jeftinije biggrin.gifa:)da preporucis?

Pozdrav ACE-u,najjacem trgovcu! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je jaaako dobro i kvalitetno odradjena!

Svaka cast Dushan_S!

Hvala, naravno...Ja sam pokrenuo temu, ali ipak ona treba da sluzi svima...Najsrecniji bih bio kad bi se sto vise ljudi ovde ukljucilo, a ja morao sto manje da post-ujem ovde...Tome se negde jos uvek nadam :wink:

 

Ali mi nesto nije jasno...Kako neki lik kao npr. Ace moze da kupi gitaru od nekog treceg lika za neku cifru od...recimo 300€, i neki maher kao npr. Dushan mu izjavi saucesce ,moze da tu istu gitaru nudi ljudima koji citaju to sve isto sa tog foruma za 380€.

SVAKA CAST!!!

Moze, zato sto je nepopravljivo lukav biggrin.gifsmile.gif

A ja nisam maher nego je ovo mala zemlja i dosta gitara se vrte u krug idu iz ruke u ruku, a konkretno ta je vrlo karakteristican pa sam zapamtio

 

Inace pitao bih Dushana sta misli o sledecim pedalama:

Boss CH2 (SuperChorus)

Boss NS2 (noise gate)

posto su papreno skupe (bar za mene ) al recimo to jos da zacinimo sa metalzone II? Ako mozes neke bolje(a mozda jeftinije )da preporucis?

Pozdrav ACE-u,najjacem trgovcu!

Bilo koji boss-ov chorus je ok, mozes da nadjes polovnjak cak i za 30 ak eura po oglasima ako si uporan...Sto se tice noise gate-a, ne znam zasto ti je tacno potreban? Ne moras da nuzno kupis "marku", bilo koji noise gate ce ti raditi posao.

Metal Zone sam iz zezanja pozajmio i svirao jednu svirku na njemu...Radio je sjajno, i zvucao je kao da se moze koristiti za mnogo razlicitih stilova svirke. Zvucao je dovoljno "moderno" ali istovremeno je mogao i da proizvede topao "gary moore" lead ton. Doduse, ja sam tada svirao na Messa Boogie-u na kom je sve lepse zvucalo, ali od dist pedala koje sam probao, ta mi se mozda i najvise dopala. biggrin.gifa:

 

Sta ima u Somboru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dushane, jedno pitanje za choveka od iskustva 8) ,Ada mp-1 ...pominjao si je ,kakva su tvoja iskustva ,koliko sada vredi polovna etc. Ja sam nasao jednu za 350 e ali ne znam da li je footswitch ukljucen u cenu , da li vredi ili da skupljam za JMP-1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prikaci je na pojacalo, pa vidi da li je to oo sto zelis.

Ada je relativno stara sprava, ali je veoma dobro odradjena, i cinjenica da je jos uvek koriste govori o tome...Mozes da dobijes mnogo razlicitih karaktera tona sa nje.

350 e je OK ako su i pedale ukljucene u cenu...Inace je malo prejako, 300 eura je OK bez pedala.

Ada nema simulator pojacala na sebi tako da imaj to u vidu. Mnogo takodje zavisi od pojacala u koje je ukljucujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi dobar ali jeftin floyd za BC Rich Warlock. Neke preporuke?

Na gitari trenutno nema floyda, a ti hoces da ga ugradis?

 

Pardon na kasnjenju. Malo je komplikovanije. Kupio sam polovnu gitaru., koristio je normalno par meseci i onda otisao kod prijatelja na probu. Dao mu gitaru, on mi okrenuo ledja okinuo i...prc! Drzao je gitaru manje od 5 sekundi i uspeo je da je sjebe. Verovatno je jako cimnuo floyd i ono parce metala kroz koji prolaze zice se slomilo(ne znam kako se zove ali nadam se da si ukapirao). Ali nije samo da se slomilo vec smrvilo. Raspitao sam se po internetu i ispalo je da je neka evropska firma otkupila prava za proizvodnju i uskoro bankrotirala. E oni su koristili te floydove. Ja sam narucio da mi izliju isti takav deo ali nije to to . Sad ako koristim floyd rastimavaju se zice. I tako sam skontao da je najbolje da kupim novi. Nemam bas puno para a cuo sam da idu oko 300 350 EU. Imas neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon na kasnjenju. Malo je komplikovanije. Kupio sam polovnu gitaru., koristio je normalno par meseci i onda otisao kod prijatelja na probu. Dao mu gitaru, on mi okrenuo ledja okinuo i...prc! Drzao je gitaru manje od 5 sekundi i uspeo je da je sjebe. Verovatno je jako cimnuo floyd i ono parce metala kroz koji prolaze zice se slomilo(ne znam kako se zove ali nadam se da si ukapirao). Ali nije samo da se slomilo vec smrvilo. Raspitao sam se po internetu i ispalo je da je neka evropska firma otkupila prava za proizvodnju i uskoro bankrotirala. E oni su koristili te floydove. Ja sam narucio da mi izliju isti takav deo ali nije to to . Sad ako koristim floyd rastimavaju se zice. I tako sam skontao da je najbolje da kupim novi. Nemam bas puno para a cuo sam da idu oko 300 350 EU. Imas neki predlog?

Za pare koje bi dao za nov floyd, mozes ovde da kupis takoreci novu gitaru sa floyd-om.

Nov floyd mozes da nadjes za oko 200 evra (niklovan, crni je nesto skuplji), ali opet je pitanje gde i kako mozes da ga trazis.

Nisam siguran sta da ti savetujem. Da mi se tako nesto desi na jako bitnoj, skupoj gitari, kupio bih floyd. Ovako, verovatno bih kupio neku jeftiniju gitaru sa floydom prebacio ga, a tu gitaru odneo kod majstora da popuni rupu od floyd-a komadom drveta, zafarba i ugradi mi na njoj fiksni bridge. Sa druge strane, ako ti floyd nije strasno vazan, to je i jedno od resenja za tvoju sadasnju gitaru.

Taj postupak nije preterano komplikovan. Tokom osamdesetih svi su kopali stratokastere i ugradjivali floyd. Tokom devedesetih je moda postala obrnuta, i svi su vadili floydove napolje, ubacivali komade drveta i vracali fiksni bridge smile.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam gde iskopaste te cifre wink.gif) al mi jedan lik rekao (na drugom forumu) kako je burazer na japanskog stratokastera ugradio original floyd za 100+e. Pitao sam ga gde al nisam dobio odgovor sad.gif

 

Fender Floyd Rose Pro + top lock oko 120

 

Sto se jelte, ne uklapa u vasu racunicu smile.gif ( pogotovo ne u barnijevu ;PPP)

 

Jel pod tim cenama 200+ evra smatrate original floyd rose ili licencni (ovo bi vec bilo malo previse wink.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Dusane evo opet mene...pre par dana mi je stigla gitara (JS 1000) i hteo bih da te pitam da li mozes da mi preporucis nekoga ko bi mi uradio setup... tj. da mi nasteluje Floyd i eventualno magnete i sta jos ide uz to...pitam posto ne smem sam s tim da se petljam smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno, mogu i ja ako ti se cima do mene, a moze i neko ko se dobro razume u "moderne gitare" ... Bilo ko da drzi casove ce ti to uraditi po ceni jednog casa, tj. koliko mu je vremena potrebno za to.

Vidi da tom prilikom i sam skapiras sta se tu desava da ne bi zavisio od drugih u buducnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam u principu i mislio tebe da pitam da mi to uradis po ceni jednog ili dva casa, ali sam mislio gde bre da cimam coveka za ovakve gluposti koje u principu mogu i sam da uradim ali ne smem...u svakom slucaju meni nista nije cim kada je u pitanju nesto u vezi gitare...ti samo reci kada ti odgovara i ja cu da vidim sa ortakom da me doveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi pre nego sto krenete da postavljate pitanja tipa ova pedala/ona pedala, proceprkajte malo po ovom delu foruma vec se pisalo o tome.

Takodje je odgovarano na pitanja gde kupiti sta. To kao da ima 74 muzicke prodavnice u drzavi, od kojih svaka ima razlicit asortiman pedala, pa kao, u kojoj pogledati.

 

Da li neko zna ko kod nas radi popravku digitalnih efekata, ali OZBILJNO!!! Imam problem sa ADA-om MP 1.

Kakav problem imas sa njom? Ako je problem jednostavnije prirode, onda mozes to lakse da sredis, ako je problem "mikrochip" prirode, ne gine ti slanje u inostranstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...