Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ljudi koju gitaru bi pre trebao da kupim! Bas sam u dvoumici i ne znam da li da kupim "Eagle Bat Beast" ili "Dean Baby V" ??? Pomagajte

 

Uostalo kako da dobijem tezi "dist" sound! da li to zavisi od mog " Hughes&Kettner" pojacala (50W) ili "Zoom 505-2" processora? :?

 

Vidi ovako:

-Prvo necu da ti solim pamet jer ja sviram "tek" cetiri i po godine ali bar procitaj ovo

-Drugo,imash bas dobro pojacalo,zlo stavise,i zato uzmi gitaru koja ce bolje zvucati na njemu

-Trece...GROM I PAKAO SA ZOOM-ovim PROCESORIMA :evil::evil::evil: Baci ga u djubre i idi u Ustanicku 189(Trzni centar Konjarnik,ako si iz BG-a,naravno) i lik ce ti isto reci za proc.Bolje kupi neku pedalicu i udri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koju gitaru bi pre trebao da kupim! Bas sam u dvoumici i ne znam da li da kupim "Eagle Bat Beast" ili "Dean Baby V" ??? Pomagajte

 

Uostalo kako da dobijem tezi "dist" sound! da li to zavisi od mog " Hughes&Kettner" pojacala (50W) ili "Zoom 505-2" processora?

Ti si verovatno u daleko u boljoj poziciji da odlucis koju gitaru da kupis, nego sto je bilo ko iz ove zemlje u mogucnosti da ti nesto kaze u vezi sa tim :wink:

"Tezi" dist sound je nejasan pojam, svako misli nesto drugo pod tim. Sto je najgore tesko je objasniti bilo kome da ono sto je zvuk gitare snimljen na nekom albumu, koji oni cuju kod kuce iz zvucnika, nije ono sto se culo sa gitarskog pojacala u gluvoj sobi dok se snimao taj isti album.

 

Ili daj puno para na ozbiljan procesor, ili kupi pedalu, sa zoomom neces imati mnogo srece. Takodje ti je potrebno pojacalo koje samo po sebi ima masivniji zvuk, znaci kutija sa 4x12 i dobra glava ce pomoci. Ako imas para, bilo koja od novijih Marshall-ovih glava ce ti dati instant dobar rezultat sama po sebi, bez ikakavih pomagala tipa pedala/procesor.

Pojacalo od 50w samo po sebi zvuci "midrangy" i nema masu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi smile.gif

 

pricam ti sta sam ja zapamtio iz yamahine prodavnice u francuskoj ulici:

pacifika stratokaster (h-s-s) od 225e do 340e, zavisi koji model, jelte ;P

telekaster (h-h) 280E

 

Takodje sam svirao na jednoj kupljenoj u sky i placena je 550dm tada, a ono sto je bilo za pohvalu jeste seymour duncan hb (original, ne duncan designed,isl...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha... ja pricam o onom pacifica 112.... znaci h-s-s....

 

postoje bar tri modela sa h-s-s konfiguracijom i cinimi se da sva tri u nazivu imaju 112 + jos dva slova... tipa EG ili sta vec

i kao sto rekoh cena se razlikuje wink.gif

 

inace i moj glas za pacifiku, pogotovo ako je povoljna wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti mora da radish u Mitrosu?Znachi Yamaha je Ok za pochetnike?

 

Ne radim u Mitrosu ali imam coveka koji mi iz Nemacke ekstra jeftino nabavlja opremu...a sto se tice Yamahe...Pacifica ti je ubedljivo najbolja gitara za te pare...

 

za koliko mi nabavis behringer vamp-2? smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...