Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Guest Ivan88

evo pre 15 minuta sam se vratio od marica sa malom jazz III, 55 dinara je... i nisam video da iko drugi prodaje njih u bgd (sto ne znaci da je maric jedini!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu tu su negde...isti kurac...jedina mana po meni je boja...mislim crvena:)...i to sto kod vrata ima humbucker a ne singl...ali to je samo moje subjektivno misljenje...sve u svemu ako je u dobrom stanju onda ok...ali je obavezno moras prvo probati biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euuu akusticni bassovi 8) ...jednostavno obozavam njihov zvuk biggrin.gifa: ...mnogo ih vise gotivim od ovih "standardnih"...jednog dana cu sigurno kupiti jedan biggrin.gifa: ...sada imam drugih prioriteta biggrin.gif ...ali kada ga budem uzimao to ce sigurno biti neki Guild "a la" Steve Harris 8) biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto me mrzi da citam svih 14 strana i trazim odgovor :wink: reci mi:

1.Jmp 100 + jmp1 da ili ne?

2.Gde mogu kupiti Seymour Duncan modele?

3.jmp + Ada mp1 da ili ne?( sta bi po tebi bilo bolje 1. ili 3.)

4.Kada imate svirku? biggrin.gif

5.da li jos uvek sviras na valvestate-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Jmp 100 + jmp1 da ili ne?

2.Gde mogu kupiti Seymour Duncan modele?

3.jmp + Ada mp1 da ili ne?( sta bi po tebi bilo bolje 1. ili 3.)

4.Kada imate svirku?

5.da li jos uvek sviras na valvestate-u?

Cudne su ti te varijante, ne znam sta ce ti kombinacija preampova. Bilo koji od navedenih ce ti odlicno vrsiti posao, realno. Mozda je zvuk ADA-e malo matoriji ideoloshki, ali mnogo zavisi od pojacala i gitare.

Seymour Duncan-e realno (u smislu da ih eventualno i probas i sa nekim popricas o tome koji kako radi) mozes kupiti u privatnoj-kucnoj varijanti od nekoliko trgovaca u BG-u.

Generalno kupi par brojeva Halo Oglasa, i vidi koji od oglasa sadrzi vise gitara i sprava na prodaju, znaci da se radi o trgovackoj varijanti, i onda okreni takve i raspitaj se.

Ako hoces mozes i da mi se javis na PP pa cu ti da ti telefon Vlade Mrak-a (drzao ranije guitar shop kod Beogradjanke), on je ranije imao izbor magneta kod sebe.

sto se tice (4) - Tebe verovatno interesuje svirka u blizini, tj Pancevu.

U Coupe-u sviramo 23.01 tj, u onaj sledeci petak... Pa svrati ako hoces :wink:

A sto se tice (5). Ne znam zasto pitas, ali da, i moram priznati da me je to pojacalo usralo, pre toga sam unaokolo vukao Mesa Boogie-a, i drzao se za glavu da li ce mi se sjebati lampe od truckanja, a to pojacalo sam uzeo slucajno, u nekom trgovanju i isprva mi se nije svidelo, imao sam nameru da ga uvalim. Tranzistorci su generalno mnogo izdrzljiviji sto se tice transportovanja tamo-ovamo, a i ovo je prvo pojacalo u koje zaista mogu da se samo ubodem kablom i da dobijem dobar ton iz njega, bez icega drugog. Ne znam da li je tako za sve serije, probao sam neke druge Valvestate Marshall-e i zvuk mi se uopste nije dopao. Jedino razmisljam da iz besa uzmem kutiju sa 4x12, jer sam za zadnje snimanje u studiju prikacio malog na vecu kutiju i to je bio taj sound, nije bilo potrebe traziti dalje, onda dobije jos malo autoriteta i low-end-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam te za valvestate-a zato sto sam ga ja imao....

Marshall valvestate 102r- odlican drive, malo suvlji clean.... generalno odlican ton..... ali.... za godinu dana ce poceti da ti crkavaju potovi, pocece na neki cudan nacin da gubi snagu..... i uopste da se cudno ponasa.... prijateljski savet: otarasi ga se! smile.gif

I nisi mi bio jasan.... sa onim: "kombinacija dva preampa"

Mislio sam na Glavu Marshala Jmp 100.

A sto se tice vezivanja valvestatea na box.... potpuno si u pravu.... ima navidjenu TONCHINU smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd kad smo vec kod ade da i ja pitam par stvari...

 

dakle kako radi sa nekom marshallovom glavom i marshall 4x12" boxom? kad se zaobidje preamp glave? Jel mora isto da bude prilicno odpanjena da bi se dobio tezi zvuk ili moze i manjim snagama (tipa proba) i jel moze da se dobije dobije generalno tezi/masniji zvuk nalik mesinim pojacalima ili vise vuce na klasicnu varijantu (znam da ga je i hamet koristio tako da bi odgovor trebao da bude da, al pitanje je sa cim ga je on koristio smile.gif)

 

i jos jedno pitanje... koji wah se isplati uzeti da nije krdza (dakle da zvuk bude upotrebljiv za metal i da pedala ne sisa ton i ne sjebava zvuk dok je u lancu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle kako radi sa nekom marshallovom glavom i marshall 4x12" boxom? kad se zaobidje preamp glave? Jel mora isto da bude prilicno odpanjena da bi se dobio tezi zvuk ili moze i manjim snagama (tipa proba) i jel moze da se dobije dobije generalno tezi/masniji zvuk nalik mesinim pojacalima ili vise vuce na klasicnu varijantu (znam da ga je i hamet koristio tako da bi odgovor trebao da bude da, al pitanje je sa cim ga je on koristio )

Dobro radi... Ako si slusao Zokijev zvuk na bilo kojoj svirci Beerdrinkers-a, to ti je otprilike to.

Mozes da dobijes ono sto zelis, ADA ne daje toliko "dovrsen" zvuk kao neki drugi pre-ampovi, kao sto rekoh jako zavisi od coveka koji je isprogramira, pojacala i gitare... Pa u neku ruku i od toga kako neko svira, sto izgleda niko ne pominje.

i jos jedno pitanje... koji wah se isplati uzeti da nije krdza (dakle da zvuk bude upotrebljiv za metal i da pedala ne sisa ton i ne sjebava zvuk dok je u lancu)

Bilo koji Dunlop-ov wah ce ti biti OK

Nijedan ispravan wah ti nece pokvariti ton. Da li je wah krdza, to je stvar ispravnosti a ne Brand-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam nikada gledao beerdrinkerse tako da definitivno ne znam o cemu se radi smile.gif al nekako mi iz imena ne deluje dovoljno mesa/boogie-evski smile.gif sto naravno ne znaci da ne moze da bude... al verujem tvom odgovoru da moze smile.gif (i nekim semplovima koje sam cuo)

 

Da li je neko (Dushan? :roll: ) ima dodira sa nekim drugim ADA predpojacalom? Tipa mp-1 classic ili mp-2? Mada su ovi dosta redji i skuplji...

 

Sto se tice dovrsenog zvuka i drugih predpojacala, na koje si mislio konkretno? jmp-1? u sustini me i ne interesuje preterano jer je mnogo $$$$$$

 

Za wah sam pitao jer sam vidao recenjzije dunlopovog classic wah (na njega sam bacio oko jer je jeftin) na harmony-central i popljuvase ga da je 'tone sucker' i tome slicno (sto naravno ne mora da bude tacno, sudeci po raznim stvarima koje se mogu naci na doticnom sajtu smile.gif)

 

Umalo da zaboravim... valjaju li cemu doticni na 'malo boljim' procesorima... tipa boss gt (3 recimo) ili digitech rp serija (starija... tipa rp7)

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i da ja pitam nesto Dusana biggrin.gif

 

Zanima me tvoje misljenje o Marshall Mode Four seriji pojacala...pitam zato sto sam bio pre par dana u Sky Musicu i imao prilike da cujem nekog lika kako ga svira...i najvise me odusevilo to sto iz njega mozes da izvuces neki ultra mega giga heavy sound smile.gif bas kao i neki fini rock "crunch"...a ima i ubedljivo najbolji clean kanal od svih lampasa koje sam imao prilike da cujem...znaci odlepio sam...nikada nisam imao prilike da cujem pojacalo sa tolikom raznovrsnocu tonova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko (Dushan? ) ima dodira sa nekim drugim ADA predpojacalom? Tipa mp-1 classic ili mp-2? Mada su ovi dosta redji i skuplji...

Drugar ima MP2. To je full procesor sa efektima, i mozda je malo u startu "moderniji" sto se tice distorzija, ali opet-stvar ukusa.

 

Sto se tice wah-ova na procesorima, nije mi u zadnjih ne znam koliko ambicija da probavam svaki procesor redom... Na to ti mozda moze odgovoriti neko drugi ovde.

 

Sto se tice onog marshall-a nije to mnogo bitno da li je hibrid. Vecina ljudi se napamet frlja sa pricom o lampashkom zvuku.

U svakom slucaju vecina tih novijih Marshall-a odlicno radi, i toplo preporucujem svakome ko ima adekvatnu kolicinu novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes li mi onda reci kolika je cena 'u nas' od prilike? Ili koliko je taj lik platio...

 

sto se tice marshalla i hibrida, zelim u startu da se distanciram ;P... marty-u sam napisao da cu ga razocarati jer je u nekoj od proslih poruka gadno pljuvao marshallovu avt seriju, nazivajuci ih pogrdnim imenima (tranzistorci) :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Mada ruku na srce probao sam avt20 i 50 i bio razocaran (mnooogo vise sam ocekivao) al mozda je to i zato sto ih nisam odvrnuo preterano (al ipak je bilo dosta glasno, tako da....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes li mi onda reci kolika je cena 'u nas' od prilike? Ili koliko je taj lik platio...

Sta, ADA-e?

Mp-1 je oko 300-350 eura, MP2 nesto vise, ali to je sve jako relativno.

 

Sto se tice Valvestate pojacala, rade odvratno dok ih ne otpanjis ozbiljnije, da "poguraju" malo zvucnike. Tada se naravno karakter zvuka menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvenstveno sam mislio na cenu ada mp-1... posto sam za mp-1 video vec u oglasima (350e) a i atheist mi rece kolko je on platio svoj (ista cena cinimi se)....

 

sto se tice vs2000 serije, volume je bio preko 12 sati... recimo do 1 sat... zobzirom da mi je pojacalo bilo na nekih 50cm od levog uveta nisam zeleo da idem glasnije smile.gif (iako mi je receno da mogu do daske da odvrcem ako ocu) a i sve oko mene se treslo (prilicno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he nemam ja nista protiv hibrida...ali od ovih koje sam ja probao (Behringer,H&K,Marshall) AVT me je vise nego razocarao...probao sam avt100 i bio sam zgranut koliko je losiji od Behringer-a...a najjace od svega je to sto sam tada prvi put cuo za Behringer smile.gif ...za koji mi je inace taj covek koji mi nabavlja opremu rekao da je u toj klasi (1x12 2x12) mnogo bolji od Marshall-a...ja mu naravno nisam verovao...ali kada sam doticnog probao 8O ...jebiga nisam bas imao prilike da ga pojacam do kraja tako da mozda ipak nisam otkrio njegov pun potencijal...ali bilo kako bilo Mode Four bio hibrid ili ne jebe kevu biggrin.gifa: ...jer je zvuk bio fenomenalan i kada je pojacalo bilo stisano a i kada je bilo odvrnuto do daske...mislim brate 350W 8O 8O 8O smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gitarista silent force koristi behriger pojacalo... nemci, pa se podrzavaju. on njima reklamu, a oni njemu dzabe pojacala. biggrin.gif mada, dobro zvuci.. cak i uzivo...

 

jos samo da je muzika silent force malo bolja... wink.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...