Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

He he nemam ja nista protiv hibrida...ali od ovih koje sam ja probao (Behringer,H&K,Marshall) AVT me je vise nego razocarao...probao sam avt100 i bio sam zgranut koliko je losiji od Behringer-a...a najjace od svega je to sto sam tada prvi put cuo za Behringer smile.gif ...za koji mi je inace taj covek koji mi nabavlja opremu rekao da je u toj klasi (1x12 2x12) mnogo bolji od Marshall-a...ja mu naravno nisam verovao...ali kada sam doticnog probao 8O ...jebiga nisam bas imao prilike da ga pojacam do kraja tako da mozda ipak nisam otkrio njegov pun potencijal...ali bilo kako bilo Mode Four bio hibrid ili ne jebe kevu biggrin.gifa: ...jer je zvuk bio fenomenalan i kada je pojacalo bilo stisano a i kada je bilo odvrnuto do daske...mislim brate 350W 8O 8O 8O smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

mmmm, ne ide mi bas u glavu gde je taj lik u sky musicu sviro pojacalo do daske odvrnuto?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljdui jel zna neko kako da prestimujem gitaru u D stim

sada mislim, to je lako - kod obicnih gitara, ali posto ja imam na svom ESPu originalni flojd i jos neka sranja, kada prestimujem samo zice gore u D, nivo zica mi se spusti skroz uz vrat i pragove i nemoze da se svira

znaci konkretno mene zanima kako da podignem nivo zica

inace zice se spuste dole kod flojda kada prestimujem

 

hvala unapred :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floyd Rose mora da se namesti samo za jednu debljinu zica (Gauge) i za jedan stim, i kad to uradis nema prebacivanja i menjanja bez ponovnog podesavanja mosta. Ti si ocigledno gitaru dobio podesenu za standardni E stim i devetke....

 

Posto ne mogu da nadjem link na floydrose.com evo ti ovde:

 

 

 

FLOYD ROSE ORIGINAL TREMOLO - STRING CHANGING INSTRUCTIONS

 

Step 1:

Unlock the three clamps at the nut with the 3mm allen wrench provided with the guitar or bridge.

 

Step 2:

Set the fine-tuners on the bridge to the middle of there tuning range.

 

Step 3:

Change one string at a time (starting at either E string) by first loosening the string and unclamping it at the saddle with the 3mm allen wrench.

 

Step 4:

Cut the ball end off the replacement string with a pair of wire cutters.

 

Step 5:

Place the freshly cut string end into the center of the saddle and tighten the clamping screw until it is difficult to turn.

 

Step 6:

Thread the other end of the string under its nut clamp and under the string hold down bar, then to the tuning key and tune the string. [Pull on the string until it is tight around the tuning key and retune.]

 

Step 7:

Repeat 2 through 5 until all strings are replaced.

 

Step 8:

Check your tuning on all strings once again.

 

Step 9:

Re-clamp the three nut clamps.

 

Step 10:

Check your tuning once again making any adjustments this time with your fine-tuners only.

 

 

FLOYD ROSE ORIGINAL TREMOLO - STRING TUNING INSTRUCTIONS

 

Tuning your Floyd Rose bridge is certainly a tricky business when the bridge is floating. This is because the total tension of the strings must balance the total tension of the tremolo springs with the base plate of the bridge parallel to the face of the guitar and with the strings tuned to the desired pitch. So, follow these steps and and it will start to make sense.

 

Step 1:

Loosen the three string clamps at the nut

 

Step 2:

Set your fine tuner screws on the bridge to the middle of their adjustment range.

 

Step 3:

Tune the strings to your desired pitch (this can be drop tuning, open tuning, or standard pitch, the procedure is the same for any tuning) with an electronic tuner starting with the low

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he nemam ja nista protiv hibrida...ali od ovih koje sam ja probao (Behringer,H&K,Marshall) AVT me je vise nego razocarao...probao sam avt100 i bio sam zgranut koliko je losiji od Behringer-a...a najjace od svega je to sto sam tada prvi put cuo za Behringer smile.gif ...za koji mi je inace taj covek koji mi nabavlja opremu rekao da je u toj klasi (1x12 2x12) mnogo bolji od Marshall-a...ja mu naravno nisam verovao...ali kada sam doticnog probao 8O ...jebiga nisam bas imao prilike da ga pojacam do kraja tako da mozda ipak nisam otkrio njegov pun potencijal...ali bilo kako bilo Mode Four bio hibrid ili ne jebe kevu biggrin.gifa: ...jer je zvuk bio fenomenalan i kada je pojacalo bilo stisano a i kada je bilo odvrnuto do daske...mislim brate 350W 8O 8O 8O smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

mmmm, ne ide mi bas u glavu gde je taj lik u sky musicu sviro pojacalo do daske odvrnuto?!

 

Neki njihov "poznanik" neki kao zajeban gitarista smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje mi ne ide u glavu GDE je taj lik probao to pojacalo do daske odvrnuto smile.gif

 

Pa u radnji tamo gde stoji pojacalo (kod onih Aria gitara) nije bilo puno ljudi...tacnije samo ja i ortak...a jebiga sad ne znam da li je bas bilo do daske ali je bilo jebeno glasno biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad cu vam ja reci posto je sta....U slucaju da taj lik donosi sve to iz musik-produktiv (a verovatno da donosi posto to valda vazi za najvecu prodavnicu muzicke opreme u € i njih 500 odavde dovlace robu odande)' date=' cena V-amp 2 je oko 140€, a POD ti je negde 300 i kusur....U ostalom proverite na www.musik-produktiv.de[/quote']

 

AKO ZNA NEKO NEKOG KO DONOSI OPREMU IZ GORE POMENUTE PRODAVNICE BIO BIH JAKO ZAHVALAN DA MI DA TELEFON

Share this post


Link to post
Share on other sites

au! smile.gif ovako........ prvo uhvati je u ruke...... ako ti se ruka zalepi za vrat i ostis neko blazenstvo KUPUJ!!!! biggrin.gif

moras da vodis racuna o X stvari.....

najvaznije:

1.Stanje vrata

Pritisni zicu na 12 i 1 pragu, razmak izmadju zice i vrata oko 5 praga bi trebao da bude oko 2mm. Obrati paznju na pragove. Ako je lik od koga kupujes dzitru svurao narodnjake ili sl. prvih 4-5 pragova bice unisteni.... ali to se da srediti(zamena ili "ravnanje"). Odsviraj ton na svakom polju i svakoj zici.... moze da se desi da negde kachi..... ovo je moguce doterati zatezanjem vrata ali ne mora da znaci...

2.Magneti

Probaj je na nekom pojacalu..... nikako ne dozvoli da ti je prodavac propusti kroz neki procesor( kao meni Dushan S pre par godina 8) )

Necu ti pricati kakav zvuk treba da bude..... jer svako ima svoj ukus.... nekome se vise svidja mutniji nekome ostriji......

etc. etc.

Stvarno ima mnoooooogoooo stvari o kojima treba da vodis racuna..... a meni se nesto ne pise...... siguran sam da ce i Dule dodati ponesto..... smile.gif ipak ima dosta vise iskustva od mene......

Ali sve opet zavisi od kinte koju si spreman da ulozis......

koliko para.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

au! smile.gif ovako........ prvo uhvati je u ruke...... ako ti se ruka zalepi za vrat i ostis neko blazenstvo KUPUJ!!!! biggrin.gif

moras da vodis racuna o X stvari.....

najvaznije:

1.Stanje vrata

Pritisni zicu na 12 i 1 pragu, razmak izmadju zice i vrata oko 5 praga bi trebao da bude oko 2mm. Obrati paznju na pragove. Ako je lik od koga kupujes dzitru svurao narodnjake ili sl. prvih 4-5 pragova bice unisteni.... ali to se da srediti(zamena ili "ravnanje"). Odsviraj ton na svakom polju i svakoj zici.... moze da se desi da negde kachi..... ovo je moguce doterati zatezanjem vrata ali ne mora da znaci...

2.Magneti

Probaj je na nekom pojacalu..... nikako ne dozvoli da ti je prodavac propusti kroz neki procesor( kao meni Dushan S pre par godina 8) )

Necu ti pricati kakav zvuk treba da bude..... jer svako ima svoj ukus.... nekome se vise svidja mutniji nekome ostriji......

etc. etc.

Stvarno ima mnoooooogoooo stvari o kojima treba da vodis racuna..... a meni se nesto ne pise...... siguran sam da ce i Dule dodati ponesto..... smile.gif ipak ima dosta vise iskustva od mene......

Ali sve opet zavisi od kinte koju si spreman da ulozis......

koliko para....... toliko...... znas vec smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda ne bi bilo lose da probas da je uporedis sa nekim boljom gitarom kroz isto pojacalo... ako nisi imao iskustva sa elektricnom gitarom i ne znas kakav zvuk mozes da ocekujes (definitivno ne ko onaj sa cda omiljene grupe wink.gif) pa ti ovakva vrsta komparacije mozda moze pomoci (al nemoj da ocekujes da obe gitare zasijaju u svom najboljem izdanju na istom settingu za pojacalo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi koja gitara je bolja biggrin.gif

Yamaha pacifica ili rgx121s

??? biggrin.gif

 

Jedina razlika koju sam ja primetio izmedju ove dve dzitre je u ceni i magnetima. Pacifica 112 je ssh, a RGX je hsh. Cena RGXa je dosta veca, bar kada je o novim gitarama rec, na zapadu su u istom cenovnom rangu - kada se radi o polovnjacima. Evo ti mali insajd drajv o Pac 112, posto obozavam tu gitaru. Svidja mi se vrat, oblik je taman onaj koji mi odgovara, nije deblo a nije ni debljine papira. Zvuk je OK. Problemi koji mogu nastati sa Pac 112 su striktno vezani za hardver. Hardver je korejski pa ce ti se desiti da korodira ako gitaru nisi navikao da lickas. Tremolo drzi stim odlicno, mada ja ne sviram sa nekim zescim abuse-om. Fretboard i telo su u sustini pravljeni od malo osetljivijeg drveta (neki likovi kazu da je fretboard od bubinge, ja bih se mogao zakleti da je moj od rosewood-a). Cesto se desava da ostaju ogrebotinice i ponegde udarci ostavljaju oziljka. Vrat je po meni definitivno najsvetlija tacka ove dzitre. RGX ima matiran finish, pa je verovatno manje osetljiva na udarce. Ax, da, ovaj RGX nema flojd tako da ti je to hevi dzitra jer tako tezi da izgleda... biggrin.gif LM, moja Pacifica je u black finishu, znaci standardni strat oblik je u pitanju, drvece biggrin.gif je seceno u sledecem poretku:

fingerboard - rosewood

vrat - maple (jebe kevu koliko je cvrsto drvo)

telo - alder

Sve u svemu - metal kombinacija - koliko sam ja provalio slova u nazivu dzitre (Pac 112x) x - oznacava kombinaciju koja se koristila za izradu dzitre. Moja je Pac 112J (ciji naziv prosto asocira na heavy zvuk biggrin.gif ) Eto tako, kupi Pac i definitivno se neces zajebati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam mu i ja savetovao biggrin.gifa:

 

Heh...Pacifica...prva ljubav zaborava nema smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Nisi je valjda prodao!?!?!?!?!??! 8O Ako jesi, moracu da te hunt down and destroy! biggrin.gifa:

 

NIKAD!!!....ja sam jedan od onih ljudi kojima gitara nije samo parce drveta!...to mi je prva gitara i nikada je necu prodati biggrin.gifa: ...jos uvek je koristim...uglavnom da zagrejem prste a i kada me mrzi da novu vadim iz kofera i bezpotrebno "znojim" smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram Ibanez JS1000...znaci ista kao Satch-ova samo sto nije hromirana vec je "Burnt Transparent Blue"...iliti izgorelo plava biggrin.gif ...savrsenstvo biggrin.gifa: ...gitara tacno odgovara mom stilu sviranja...vrat mi toliko dobro lezi u ruci da imam osecaj kao da su ga pravili po mojoj a ne po Satch-ovoj saci smile.gif...i jedan od razloga zbog cega sam je oduvek zeleo je to sto mogu da se razdvoje magneti...ili kako se vec to kaze...tj. da humbucker pretvori u singl...a ima i najbolji tremolo koji sam imao prilike da vidim i probam...jedina mana gitare je cena...zbog nje sam morao da se odreknem "voznje" na bar 2 godine smile.gif...ali po meni gitara vredi mnogo vise nego sto kosta biggrin.gifa: ...

Nego kog PRS-a ces uzeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Marty F

 

Moj prvi izbor je bi JS... Ali ga nisam hteo zbog toga sto ne koristim floyd... A da se zayebavam oko njega mi ne pada na pamet, iskljucivo zbog toga sto su mi ruke masne k'o burek, pa moram cesto da menjam zice. To je izvanredna stvar kod JS, za razdvajanje magneta...

Kog je tipa vrat, jel' kao Wizard ili je malo okrugliji?

Nisam planirao da uzimam PRSa kao PRSa, vec custom shop McCarthy...

Ne znam koliko se razumes u pravljenje dzitri, ali takav model bi kostao mnogo zbog izbora drveta i onih 'golubica' inlay-eva na fingerboardu... (cena izmedju 1200$ i 1800$) tako da jos uvek razmisljam i stekam lovu... smile.gif

U stvari moja prva opcija je trebao da bude JS2000 samo bez fixnog tremola (moja opcija je Shaller Lo-Pro jebakis tremolo biggrin.gif ). Ovakva dzitra bi custom kostala oko 600-700$ (480-560EUR SAMO!!!) sto je znatno pristupacnije od McCarthy-a koji kosta toliko zbog top-a i kojecega. PRS je izvanredna gitara, ali kada se kupuje u radnji - kosta kao zivi djavo (da ne govorimo o ovim SkyMusic korean tripovima...).

Mana Custom shopa je sto se ceka mesecima na izradu jednog instrumenta (3-6 meseci), ali kada ti zavrse gitaruuuuuuuuuuuuuuuuuu... biggrin.gif

Koliko si ti platio JS-a i gde si ga kupio (u kojoj je zemlji proizvedena)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu da budem malo seljak smile.gif ...nisam te najbolje razumeo to za vrat...sta bese wizard?...inace platio sam je 1600e sa koferom...kupljena je u Nemackoj a pravljena u Japanu...a taj custom shop McCarthy gde se on nalazi?...i kako se to uopste narucuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wizard je tip vrata koji pravi Ibanez, veoma je tanak, karakteristican za RG seriju...

Mnogo si platio tog JSa, a sada cu ja malo da ispadnem seljak, pa necu da ti kazem gde se prave custom-i... biggrin.gif Inace McCarthy je PRS model, a custom shop je narucivanje dzitre kak'u 'oces! biggrin.gif

Idi na www.shamray.net pa pogledaj sta i kako te interesuje, tu ces negde naci zavucen link za procenu gitare, ti kazes sta te interesuje, a oni ti izbace online ponudu sa sve koferom i dostavom. Ali dosta sam im pravio reklamu, idi pa vidi sta te interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebote sad me zbuniste totalno smile.gif

 

odakle ti narucujes tog mc carthey? od prs licno ili sa http://www.shamray.net/ ??? Skoro sam gledao na njihovom forumu bas procenu gde se pojave likovi, ostave specifikacije i ovaj odgovori koliko... i video sam da za prs kopije trazi 1000+ dolara smile.gif) Za te pare imas polovan na ebay, al PRS, ne shamray smile.gif

 

Al da ne dubim dalje, sta u opste planiras da narucis? od tog rusa (shamray) ili PRS gitaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...