Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Xaxaxa, pa nisu to one ruske gitare koje mozes da koristis kao reso... biggrin.gif Da, custom shop iz Rusije, za koji se ceka 3-6 mes... I nije to kopija, da se razumemo (barem ne u onom losem smislu reci)... Sve u svemu da se ne objasnjavamo ovde, stvarno sam mislio da narucim custom od Samraja... Imas forum, galeriju, pogledaj malo kako izgledaju (kvalitet izrade) dalje pogledaj koliko naplacuju ruke, materijal i ostalo, neke stvari ce ti mozda biti jasnije... Kada kupujes PRS - kupujes marku, kada kupujes Samraj - definitivno ne kupujes marku, posto jos uvek nisu poznati... Ako nista drugo, bar da se lepo edukujemo zbog cega koja gitara moze da kosta koliko kosta... biggrin.gif Ax, inace 1000$ za PRSa nije mnogo biggrin.gif (to dodje 800EUR)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, al to i dalje nije PRS smile.gif....

 

da se razumemo, nikad nisam svirao prs, nikad nisam svirao shamray custom wink.gif pa zato i pitam sve ovo... jesi li svirao obe i uporedio kvalitet ili nagadjas da shamray za tolke pare MORA da valja smile.gif

Inace i prs su rucni radovi kolko sam ja shvatio, al sa imenom wink.gif tako da kad bi birao na slepo odabro bi pre polovni PRS (podvlacim na slepo).... al posto za zivota tesko da cu moci da biram, a pogotovo ne na slepo wink.gif ....

 

inace bas sam ovih dana hteo da pitam da li je neko imo dodira sa tim gitarama, sobzirom na cene po kojima ih rock express promovise smile.gif

http://www.rockexpress.org/shamrayguitars/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi da bih mogao da ih uporedim, moram da sviram njihovu kopiju PRSa, sto je malo, znas... biggrin.gif U Srbiji ima 4-5 Samrajevih gitara, da ne pricam o tome kako ni jedna od njih nije kopija PRSa...

 

Te cene po kojima ih Rockexpress predstavlja su davno prestale da budu aktuelne... Potrazi na Samraj sajtu, ima procena, da se ne ponavljam... Inace Samraj je sada dobio vise posla, tako da se sada duze ceka na gitare (moras da cekas da majstor zavrsi jednu, da bi mogao da krene sledecu)... A da ne govorimo sto planiraju da dignu cene...

 

I ja bih PRSa na slepo... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje.......dakle....... koliko npr. duracelova baterija ce da traje u boss mt2?? kupicu adapter ali sada nemam ni kinte.....pa me zanima...

 

Ako uzmes onu duracell alkaline trajace dosta..... ali kosta 200 kinti....

Po meni bolja varijanata je da koristis baterije.... adapteri mogu da budu svakavi..... jedino ako skupis pare pa kupis boss ACA-240 adapter....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje.......dakle....... koliko npr. duracelova baterija ce da traje u boss mt2?? kupicu adapter ali sada nemam ni kinte.....pa me zanima...

 

Ako uzmes onu duracell alkaline trajace dosta..... ali kosta 200 kinti....

Po meni bolja varijanata je da koristis baterije.... adapteri mogu da budu svakavi..... jedino ako skupis pare pa kupis boss ACA-240 adapter....

nemam toliko pada za taj adapter ali kupio sam vec tu duracell za 200 dinara biggrin.gif 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da kupim DIGITECH RP200,pa me interesuje shta ljudi vi mislite o tom procu i ako neko zna kakva mu je Wah pedala??!!??Odnosno da li ok zvuchi zato shto ja imam ZOOM707II i tu je wah sasvim solidan ali interesuje me da li je ovaj wah bolji od Zoomovog!!!Unapred tnx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da kupim DIGITECH RP200,pa me interesuje shta ljudi vi mislite o tom procu i ako neko zna kakva mu je Wah pedala??!!??Odnosno da li ok zvuchi zato shto ja imam ZOOM707II i tu je wah sasvim solidan ali interesuje me da li je ovaj wah bolji od Zoomovog!!!Unapred tnx.

 

SVE JE BOLJE OD ZOOM-A!!! biggrin.gif

 

kupi bre cry baby i resi sebi problem... 8)

 

digitech rp200? nije losa stvarcica.....

ali ja sam protivnik tih zajebancija..... gitara-kabl-marshall jmp-100 smile.gif i nista mi vise u zivotu ne treba! tongue.gif eventualno jmp-1 biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheeh, udje klinac da kupi skvajera, a oni ga na kombinaciju jmp-1 i marshallovog poweramp-a... manguparija wink.gif)

 

Kad smo vec kod wah pedala, imali sta ko da kaze po pitanju morley-a? (al ne po pitanju bad horsie-a wink.gif

 

E da, ovo sam hteo da vas pitam duze vreme al nikako da postujem... Jel imo neko dodira od vas sa ernie ball/music man silhouetta gitarom?! da prenese utiske nama koji mastamo ;P

 

pozdrav, ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boss mt-2? Zavisi...... ako imas dobru gitaru..... dobre pickup-e (kao ja 8) ) i ako sviras na lampaskom pojacalu..... metal zone moze da napravi cudo!! skoro sam svirao na svirci sa metal zone-om..... sa mojim jmp-em je radila fenomenalno! mozda ima malo vise sintetike..... ali ne mozes mnogo da ocekujes od jedne pedale...... mozes da probas mershall-ovu pedalu jack hammer..... ima dosta dobar drive..... ali ako bas hoces moc.... jebiga.. smile.gif skupi 400 eura i kupi jmp-1 tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E da, ovo sam hteo da vas pitam duze vreme al nikako da postujem... Jel imo neko dodira od vas sa ernie ball/music man silhouetta gitarom?! da prenese utiske nama koji mastamo ;P

 

 

Zaboravih da pitam za parkera smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musicman-a sam probao kod jednog lika...... pre jedno godinu dana..... nema tu sta da se prica..... to je GITARA! ja stvarno nemam reci....... covek me je jedva odvojio od gitare biggrin.gif savrsenstvo! ima takvu tonchinu da je to strasno!

a sto se tice Parkera..... ruzniju gitaru nisam video!! tongue.gif ali stvarno.......

ako imas problema sa bolom u ramenu od tezine gitare kupi parker-a smile.gif

laksu gitaru nisam svirao.... ali.... radi fenomenalno!!!!!!! 8)

stojala je jedna u Maricevom servisu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima tacno tri tongue.gif

 

Inace bole me ramena od gitare biggrin.gifa: al nisam voljan da izdovjim silne pare za parkera zbog toga ;P kupicu bolji kais ;PPPPP

 

sto se tice parkera, jesu malo ruzne, al' ako ima lep finish to popravlja utisak (ove su ultra skupe wink.gif) Mogu vam reci da sam se iznenadio kad sam pre neki dan svratio u sky i pitao za cenu doticnih... fly HSS najgori moguci finish je kostao samo 1000 eura! (uporedite cene sa nekom stranom prodavnicom i videcete da u opste nije mnogo!!!) O koreanskim modelima necu da mastam ;P... takodje su me iznenadili za cenu marshallovih pojacala (ni evra vise nego na www.musik-service.de i slicnim!!!!!!)... sto se vec za marica i music manove ne moze reci wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto da ne smile.gif

 

MG30DFX - 255 eura

MG50DFX - 395 eura

AVT 50 - 445 eura

 

Za mg 30 sam siguran, 50 je bio nesto manje od 400, dakle omanuo sam mozda koji evro a avt je cinimi se ovoliko koliko sam napisao... za njega nisam bas siguran

 

naravno svi marshalli

 

pozdrav, ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...