Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Hohner? mene bas hoce ova pitanja biggrin.gifsmile.gif 8)

vidi ovako..... svirao sam hohner kopiju strata........ ima strasan vrat.... solidne pick up-ove..... sve u svemu..... nije losha........

ali kao sto kolega rece.... nikad ne mozes biti siguran...... ima tu svega i svacega.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi shta mislite o - kako kazu "preko okeana" najbolja pedala za metal - ZOOM TriMetal pedali!!!!!!!!!!!!!!!!!Mnogo sam citao o nkoj na www.harmonycentral.com i kazu da je MT-2 malo dete za nju,pa me interesuje ako neko ishta zna o njoj neka me posavetuje u velikoj sam dilemi zato shto sam hteo MT-2 a onda sam naleteo na ZOOM i neznam shta da radim.Pozdrav!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ti reci isto sto bi ti sigurno rekao svako sa ovog foruma...Nikako Zoom :ne: ...ni u bilo kom obliku biggrin.gifa: ...MT-2 je odlicna pedala, ali pre nego sto se odlucis obavezno skokni do Mitrosa i probaj neku od Digitech-ovih pedala...one su po meni najbolje...imaju takvu TONCINU da je to sramota biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ovog gore koji trazi dobru distorziju...a low price-ovanu...

cini mi se da si ljubitelj tvrdjem zvuka...ne mozes da pogresis sa ibanezovim 'bubicama'...trash metal na pr.

 

veruj mi...ime ne govori nista o drive-u...

ja sam je svirao kao klinac dok sam jos trazio 'zvuk'...i bila je potpuno suprotno od onog sto sam ocekivao...to je jedina ibanezova stvar koju sam do dan danas takao...

 

a onda sam nasao marshall shred master...i finito...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi shta mislite o - kako kazu "preko okeana" najbolja pedala za metal - ZOOM TriMetal pedali!!!!!!!!!!!!!!!!!Mnogo sam citao o nkoj na www.harmonycentral.com i kazu da je MT-2 malo dete za nju,pa me interesuje ako neko ishta zna o njoj neka me posavetuje u velikoj sam dilemi zato shto sam hteo MT-2 a onda sam naleteo na ZOOM i neznam shta da radim.Pozdrav!!!!!

Zoom nikako ne kupuj........uzmi boss

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ovog gore koji trazi dobru distorziju...a low price-ovanu...

cini mi se da si ljubitelj tvrdjem zvuka...ne mozes da pogresis sa ibanezovim 'bubicama'...trash metal na pr.

 

veruj mi...ime ne govori nista o drive-u...

ja sam je svirao kao klinac dok sam jos trazio 'zvuk'...i bila je potpuno suprotno od onog sto sam ocekivao...to je jedina ibanezova stvar koju sam do dan danas takao...

 

a onda sam nasao marshall shred master...i finito...

 

hahah, steta sto nisu tu one stare poruke... od pre jedno godinu dana kada sam se ja ulkjucio u diskusiju na ovom forumu... ispostavilo se da je gomila likova koja je tada posecivala forum imala ibanezovu trash metal pedalu i svi su je pljuvali nikad gore...

 

Inace shred master se i meni svideo davno al je kostao polovan 100e smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cwiyo uzmi mt2 ako hoces sinteticki metalski zvuk

ako oces malo masniji zvuk uzmi digitech metal master - tu ti ja breporucujem

zoom je srrranje, ako oces hard rock zvuk onda uzmi boss ds-1 najbolja pedala

ili uzmi digitech hot rod bas sam je danas probao i veoma je dobra

sto se mene tice ja se drzim boss-a jer oni prave najbolje pedale i procesore

a ti uzmi ono sto ti se najvise svidja (nikako zoom- to je govno)

poslusaj sharkeya vec jednom - krajnje je vreme biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako pedala ima stvarno mnogo i to sve prvo treba isprobati, pa se tek onda odluciti za kupovinu...a sto se tice procesora tu je stvar jasna...znaci najbolje procesore i to ubedjivo pravi Americka firma Digitech...posle njih ide Line 6...pa tek onda Boss,Korg i sl....na dnu je naravno Zoom smile.gif ...sada je samo pitanje koliko para je neko spreman da odvoji...jer za procesore vazi ona izreka "koliko para toliko muzike" ,sto kod pedala nije uvek slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ovog gore koji trazi dobru distorziju...a low price-ovanu...

cini mi se da si ljubitelj tvrdjem zvuka...ne mozes da pogresis sa ibanezovim 'bubicama'...trash metal na pr.

 

veruj mi...ime ne govori nista o drive-u...

ja sam je svirao kao klinac dok sam jos trazio 'zvuk'...i bila je potpuno suprotno od onog sto sam ocekivao...to je jedina ibanezova stvar koju sam do dan danas takao...

 

a onda sam nasao marshall shred master...i finito...

 

hahah, steta sto nisu tu one stare poruke... od pre jedno godinu dana kada sam se ja ulkjucio u diskusiju na ovom forumu... ispostavilo se da je gomila likova koja je tada posecivala forum imala ibanezovu trash metal pedalu i svi su je pljuvali nikad gore...

 

 

 

Inace shred master se i meni svideo davno al je kostao polovan 100e smile.gif

pa veliko je pitanje na cemu su oni svirali tu distorziju...

inace sama po sebi je vrlo kvalitetna...

da moram pre bih nju svirao nego a-la RANDJA boss...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je dakle sta podrazumevate pod tim custom smile.gif Da ti napravi neki baja (lokalni ili strani) ili stvari tipa carvin custom (www.carvin.com), ESP custom tongue.gif, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fraza "uradi sam" se odnosi na kupovanje necega u delovima i sklapanje zeljenog predmeta... biggrin.gif To Carvin radi, koliko sam ja upoznat... To bi znacilo da trebas da sklopis dzitru za manje od 10 dana... biggrin.gif A ovo acme-heavy-guitar i Kojot su se odnosili na to da se u crtacima sa Kojotom uvek nesto sklapa od opreme koja se dobija u delovima u kutiji na kojima pise Acme! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad mi je malo jasnije smile.gif

 

ovaj deo sa kojotom i acme mi je jasan, jelte, al mi nije bilo jasno kakve to veze ima sa carvinom... sad mi je jasno na sta mislis.... da ne duzim, nisi u pravu biggrin.gif idi na www.carvin.com pa razgledaj malo, jedna od akcija koju nude jeste i to sto si pomenuo, al ne znam kolko im je to popularno.... ono sto je dosta koriscenije jeste model gitare koji oni ponude a ti ga budzis jos ako oces (ima mnogo opcija) i naravno doplatis biggrin.gif.... i to ti onda oni izklesu tongue.gif i to je to... ili mozes da kupis neku od gitara koje su vec napravili a mrzi te da cekas... licno mislim da su to gitare koje su ljudi vratili iz nekog razloga al na njima to ne bi smelo da se vidi i gitare bi trebale da rade savrseno (znaci nesto u fazonu ne lezi mi vrat, vise mi se svidja zvuk mog '59 fendera itd...)

 

Sad, neko bi se pitao sta je tu tolko custom smile.gif... u principu nista, gitare su rucni rad, radjene u americi, imas veliki izbor opicija za svake modele i zbog svega navedenog nazivaju ih custom gitarama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acme Carvin Legacy... biggrin.gif

Pa sta ces sada, crni Ivane88, ako im se svidja vise zvuk "tvog '59 fendera" smile.gif

LM, sada ozbiljno smile.gif , to je custom k'o sto ti je Yugo custom shop. Oni ti ga malo spoje, ali dobijes schwajzeeger uz njega, da malo srafis... Acme Yugo Coral 45x GTLX - sportski auto. smile.gif

Citao sam ja o Carvinu dosta... Sve u svemu, ako se odlucis na taj hrabri potez, ja te podrzavam i ocekujem tvoje utiske posle obavljenog posla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nigde nisam pomenuo da moj '59 fender ima bolji zvuk od carvina jer nikad nisam svirao carvina a jos manje posedujem fender stratocaster '59 vec nagadjam da je to razlog zbog cega su vracene gitare... sto je inace totalno ql, zbudzis gitaru kakvu mislis da ce ti odgovarati, narucis, probavas kuci deset dana do mile volje na svojoj opremi, kolko oces, nema prodavca da ti stoji nad glavom i da te stisava (doduse tu su komsije) itd... i ako se razocaras kazes razocaran sam i vratis... meni prilicno dobro zvuci smile.gif

 

sto se tice acme-a, opet mi nije jasno.... cinimi se da se ne dobija sravciger uz gitaru... biggrin.gif i nije mi jasno sta ti tu ima da srafis i budzis kad su te oni postedeli toga jer si odabro koji oces hardver, koje magnete, koju elektroniku.... meni definitivno deluje kao raj za one koji oce da budze a da ga ne prime tongue.gif

 

sto se tice utisaka, dobices ih..... ako (i kada) se odlucim :PPPPPPPPPPP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ex, da, moja prosla poruka je od pocetka do kraja bila zajebantske prirode, od "tvog '59 fendera", preko srafcigera... biggrin.gif

 

@ ALL

 

Da li neko ima isqstva sa Yamahinim koferima za dzitre? Meni je ono delovalo cheapish, cena im se krece od 90-120eur... Mislim cheap u smislu izrade, ne cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...