Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

i see smile.gif

 

samo pitanje je kako to nabaviti smile.gif I koje su cene tih instrumenata? Na sajtu ne pise nista posebno (ili ja nisam nasao).

 

p.s. al je ruzna ona white snake tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Aj neka mi neko objasni sta je tacno guitar synth, kako radi i sta se time ustvari dobija :?

Sint svira ono sto mu je prosledjeno preko midi veze, da li iz same klavijature ili sa dirki drugog sinta.

Gitar sint se sastoji od neke vrste magneta koji se stavlja ispod zica i koji detektuje vibraciju svake pojedine zice i najverovatniju visinu tona, konvertuje to u midi signal (znaci brojcanu vrednost) i prosledjuje dalje: sada da li u neki obican sint sa farbama, sampler, modul sa farbama, ili namenski napravljen sint koji izgleda kao gitarski procesor u obliku pedalboard-a.

Najveci problem sa Git. sintom je ne uvek najbolje prepoznavanje visine tona (uglavnom ranije, danas su mnogo precizniji i prilicno prirodnije prate bending ,recimo) i kasnjenje zvuka (doduse kod najnovijih modela veoma malo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88
ljudi gde da nabavim Boss Metal Zone Mk-2 i koliko kosta odprilike?

 

hvala unapred icon_wink.gif

u dajk music (u nikole spasica, pogledaj u oglasima za telefon) i u megamusic u kneginje zorke (ivana milutinovica)

 

Cena novih je nesto malo preko 100e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint svira ono sto mu je prosledjeno preko midi veze, da li iz same klavijature ili sa dirki drugog sinta.

Gitar sint se sastoji od neke vrste magneta koji se stavlja ispod zica i koji detektuje vibraciju svake pojedine zice i najverovatniju visinu tona, konvertuje to u midi signal (znaci brojcanu vrednost) i prosledjuje dalje: sada da li u neki obican sint sa farbama, sampler, modul sa farbama, ili namenski napravljen sint koji izgleda kao gitarski procesor u obliku pedalboard-a.

Najveci problem sa Git. sintom je ne uvek najbolje prepoznavanje visine tona (uglavnom ranije, danas su mnogo precizniji i prilicno prirodnije prate bending ,recimo) i kasnjenje zvuka (doduse kod najnovijih modela veoma malo)

Thanx. Pa bunilo me je dok nisam skapirao da mi preba midi pickup.

Imam synth na procesoru ali je skoro neupotrebljiv bez njega. Jel si imao prilike da probas tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88
Line 6 POD naravno...jedino je bedak sto nema expression pedalu dry.gif

+ footswitch koji kosta bar 75eura i bez koga je doticni upotrebljiv samo za snimanje sad.gif

 

A prava stvar je line6 pedalboard koji kosta skoro ko sam POD biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ footswitch koji kosta bar 75eura i bez koga je doticni upotrebljiv samo za snimanje sad.gif

 

A prava stvar je line6 pedalboard koji kosta skoro ko sam POD biggrin.gif

Jebiga POD jeste malo "zahtevan" ali stvarno vredi...u svakom slucaju bolji je od svih drugih procesora u tom cenovnom rangu...mozda cak i od Digitech-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88
Jel neko ovde probao POD na svirci? Znam koliko vredi imati ga u studiju, ali kako se pokazao uzivo?

procitaj stare postove... dusan je pricao na tu temu (ima pod i svirao je svirku na njemu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskusni!

koju biste distorziju preporucili onako svestranu znaci da moze da se namesti i meksi zvuk ali i malo tvrdji (znaci ne jebiga death metal ali da moze da rezi :). ja sam blenuci po stranim forumima (npr. guitargeek-u) video da ljudi najvise hvale proco rat ali pitanje je gde bih to mogao da nadjem kod nas a i ne znam nikoga ko je imao iskustva sa tom pedalom. zahvaljujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki lik hocje da mi uvali nekog kombasha pa me interesuje:

Da li moze da se dobije efekat kutije sa 4 zvuchnika tako shto se na kombasha sa 2 zvuchnika oveze josh jedna kutija sa 2 zvuchnika?

Taj lik kaze da moze ali mi se chini da hocje da me zajebe...

 

p.s. odgovor na prethodni post:

Ja mislim da je boss-ds-1 pravo reshenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskusni!

koju biste distorziju preporucili onako svestranu znaci da moze da se namesti i meksi zvuk ali i malo tvrdji (znaci ne jebiga death metal ali da moze da rezi icon_smile.gif. ja sam blenuci po stranim forumima (npr. guitargeek-u) video da ljudi najvise hvale proco rat ali pitanje je gde bih to mogao da nadjem kod nas a i ne znam nikoga ko je imao iskustva sa tom pedalom. zahvaljujem

Definitivno DS-1 ili Marshall Jackhammer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Ibanez Roadstar II, Made in Japan, Sa jednim ibanezovim humbackerom i 2 singla (takodje ibanezova), Floyd roseom, top-lockom, aktivnom elektronikom i 24 praga, star otprilike 5-6 godina.

Ono sto me zanima je:

- 1 = Koje bi mi preporucio Marshallovo pojacalo, tranzistorac, 50-60W, za manje tezge, probe, i kucnu upotrebu. Napomenucu da kuci nije problem da odvrnem pojacalo do maximuma jer ukucanima ne smeta a komsija nemam u krugu od 300m. Pozeljno bi bilo da ne bude skuplje od 300e, ali bi bilo dobro da bude manje. Reci mi kako se krecu cijene novih i polovnih pojacala ovog tipa , odprilike u dvadesetak evra.

- 2 = Sta mi preporucujes kao efekat (procesor - analogni ili digitalni, midi kontrola, pre-amp, pedala, multi efekat ... dakle bilo sta) da bih dobio sto prirodni, bolji, puniji, cvrsci i najvaznije snazniji zvuk sa kombinacijom Marshalla i Mog Ibaneza. Od efekata mi treba, sto bolje distorzije, compresor, dilay, chorus i reverb, dakle samo osnovni efekti tako da bi bilo pozeljno da budu samo oni da bi bilo sto jeftinije.

Ako moze biti od koristi, sviram u jednom Power metal bendu, i bitno mi je da je zvuk sto tvrdji i da je pun basova, znate vec kako to ide.

Takodje mi je bitno da to sto uzmem bude kvalitetno i dugotrajno, tako da nije problem da nadjem koji dinar vise da bih to dobio.

Da li je bolje uzeti to novo ili polovno a dobro ocuvano da bi se ustedjele pare?

AKo mozes da mi odgovoris na pitanje, izjavnom recenicom a ne pitanjem bio bih zahvalan!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

- 1 = Koje bi mi preporucio Marshallovo pojacalo, tranzistorac, 50-60W, za manje tezge, probe, i kucnu upotrebu. Napomenucu da kuci nije problem da odvrnem pojacalo do maximuma jer ukucanima ne smeta a komsija nemam u krugu od 300m. Pozeljno bi bilo da ne bude skuplje od 300e, ali bi bilo dobro da bude manje. Reci mi kako se krecu cijene novih i polovnih pojacala ovog tipa , odprilike u dvadesetak evra.
Ne znam tacno sta pitas ovde? Ocigledno si vec jasno definisao sta zelis, tvoj izbor je u okviru te cifre koju si pomenuo, a za cene se raspitaj po radnjama, za to ti niko drugi nije potreban. Trebace ti taman toliko vremena koliko ti je trebalo da napises ovaj post.

2 = Sta mi preporucujes kao efekat (procesor - analogni ili digitalni, midi kontrola, pre-amp, pedala, multi efekat ... dakle bilo sta) da bih dobio sto prirodni, bolji, puniji, cvrsci i najvaznije snazniji zvuk sa kombinacijom Marshalla i Mog Ibaneza. Od efekata mi treba, sto bolje distorzije, compresor, dilay, chorus i reverb, dakle samo osnovni efekti tako da bi bilo pozeljno da budu samo oni da bi bilo sto jeftinije.
Posto si se vec i ovde odlucio, sto se tice procesora pretpostavljam da bi bio najzadovoljniji nekom Digitech-ovom spravom.

Takodje mi je bitno da to sto uzmem bude kvalitetno i dugotrajno, tako da nije problem da nadjem koji dinar vise da bih to dobio.

Da li je bolje uzeti to novo ili polovno a dobro ocuvano da bi se ustedjele pare?

Nebitno je da li je polovno u slucaju procesora, ako nije specijalno izudaran i izmaltretiran. Kod Marshalla tranzistoraca, takodje ne bi trebalo da bude problema ako probas pojacalo i sve je ok zvucno i na vecoj snazi. Nista specijalno neces dobiti ako kupis nove stvari.

 

Mislim da nisam imao ni jednu upitnu recenicu.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

Ne znam tacno sta pitas ovde?

 

Mislim da nisam imao ni jednu upitnu recenicu.

 

icon_cool.gif

 

 

@darkod:

 

ne bih ti nista konkretno preporucio al' recicu ti par cena koje kojih se secam a ulaze u budzet....

 

Od novih marshalla cinimi se da slabo ces tesko naci to sto 50w za te pare... U sky-u je mg50dfx preko 400evra... mozda 440, ne se cam se koji pored 50w i celestion zvucnika od 12" ima i delay,chorus,reverb,flange tako da bi ti to mozda pasovalo dobro (pojacalo je je meni bilo dosta dobro, al' se ne secam kako su efekti radili)

 

za menje od 300evra (255) imas slicno pojacalo al 30w, 10" zvucnik i ne dobijas footswitch uz njega, moze da se koristi samo jedan od efekata, dok na 50-ici moze reverb+jedan od efekata...

 

Za nekih 700 maraka cinimi se u oglasima se skoro mogao naci marshall valvestate 65w (stara serija koju ju su ovde dusan i jos neko cinimi se hvalili).

 

Takodje je neko prodavao jcm 800 kombo, 50w na ovom forumu za 400evra svojevremeno....

 

Tako da, to su neke cene marshalla koje su meni poznate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dushan S:

 

Htio sam da pitam sta bi najvise odgovaralo mom stilu svirke, tj. koji bi mi tip najbolje legao. u medjuvremenu sam skontao da bih mogao da doplatim nekih 150e, tako da je pitanje, sta se moze uzeti za 450e, i nebih zeli da na tom pojacalu budu neki efekti vec samo suvo pojacalo jer cu efekte posebno.

To je samo bacanje para, jer mi efekti ne trebaju i na procesoru i na pojacalu, ako me razumijete sta ocu da kazem.

 

Ivan 88:

 

Procitaj ovo gore sto sam napisao dushanu, a na tvoj odgovor postavio bih pitanje, kakva je razlika izmedju jcm 800 kombo i valvestate 65w? I mozes li mi nabaviti brojeve telefona tih likova?

Ja sam iz Niksica pa mi je malo jebeno ici za Bg ilki NS da bih samo probao pojacalo, a u mom okruzenju marshalle posjeduju samo mnogo zajebani gitaristi koji nece da se bakcu sa objasnjenjima i nemogu da trpe ljude koji bi samo dosli da probaju pojacalo.

O kupovini novog u Cg da ne pomisljam jer se tesko nalaze a cijene su za 50 - 100e vece nego u BG.

 

Znaci nije mi namjera, da profilisem moj ukus jer sam to vec uradio, zanima me konkretan odgovor. Nije bitno da li cu ja uzeti idealno pojacalo za sebe, vec postoji nesto sto se zove dobra trgovina, tj. zadovoljicu se sa necim malo slabijim ako je to odprilike ono sto bih htio.

S obzirom koliko se Marshalli u Cg tesko nabavljaju vjerujem da vam je jasno da me pikanterije ne zanimaju, vec je bitno da uzme jako izdrzljivo pojacalo i dobar procesor (midi kontrolu) koji ima prirodne boje, ne neke sintetske, kao zoom jer se opristim od pomisli da ukljucim gitaru u to a ne da ga posjedujem, a narococito ne i da ga platim.

Na pojacalu stavljama naglasak jer cu njega prvo da uzmem, i ocu da sam miran po tom pitanju?

 

Koji Digitechov procesor preporucujete? Ja bih mogao da odem na sajt i da vidim karakteristike ali ocu da mi kazu ljudio koji su imali iskustva sa takvim spravicama.

Edited by darkod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88
Dushan S:

 

Htio sam da pitam sta bi najvise odgovaralo mom stilu svirke, tj. koji bi mi tip najbolje legao. u medjuvremenu sam skontao da bih mogao da doplatim nekih 150e, tako da je pitanje, sta se moze uzeti za 450e, i nebih zeli da na tom pojacalu budu neki efekti vec samo suvo pojacalo jer cu efekte posebno.

To je samo bacanje para, jer mi efekti ne trebaju i na procesoru i na pojacalu, ako me razumijete sta ocu da kazem.

 

Ivan 88:

 

Procitaj ovo gore sto sam napisao dushanu, a na tvoj odgovor postavio bih pitanje, kakva je razlika izmedju jcm 800 kombo i valvestate 65w? I mozes li mi nabaviti brojeve telefona tih likova?

Ja sam iz Niksica pa mi je malo jebeno ici za Bg ilki NS da bih samo probao pojacalo, a u mom okruzenju marshalle posjeduju samo mnogo zajebani gitaristi koji nece da se bakcu sa objasnjenjima i nemogu da trpe ljude koji bi samo dosli da probaju pojacalo.

O kupovini novog u Cg da ne pomisljam jer se tesko nalaze a cijene su za 50 - 100e vece nego u BG.

 

Znaci nije mi namjera, da profilisem moj ukus jer sam to vec uradio, zanima me konkretan odgovor. Nije bitno da li cu ja uzeti idealno pojacalo za sebe, vec postoji nesto sto se zove dobra trgovina, tj. zadovoljicu se sa necim malo slabijim ako je to odprilike ono sto bih htio.

S obzirom koliko se Marshalli u Cg tesko nabavljaju vjerujem da vam je jasno da me pikanterije ne zanimaju, vec je bitno da uzme jako izdrzljivo pojacalo i dobar procesor (midi kontrolu) koji ima prirodne boje, ne neke sintetske, kao zoom jer se opristim od pomisli da ukljucim gitaru u to a ne da ga posjedujem, a narococito ne i da ga platim.

Na pojacalu stavljama naglasak jer cu njega prvo da uzmem, i ocu da sam miran po tom pitanju?

 

Koji Digitechov procesor preporucujete? Ja bih mogao da odem na sajt i da vidim karakteristike ali ocu da mi kazu ljudio koji su imali iskustva sa takvim spravicama.

Sto se tice ovoga sa efektima, mislim da nemas mnogo izbora kod kupovine marshalla icon_smile.gif

 

Naime, svi iz mg serije pocevis od ovog od 30w pa nadalje imaju efekte icon_smile.gif Radi se o tranzistorskim pojacalima, po mom licnom misljenju dosta dobrim (probao sam samo mg50dfx) mada i nisu bas jeftina icon_smile.gif)

 

Mislim da se marshall avt50 nov u sky musicu moze naci za pare koje si gore naveo... 50w kombo marshallov, bez efekata icon_smile.gif, hibrid.... ljudi ga dosta hvale, meni se definitivno nije svideo (mada to nista ne znaci jer sam ga probao na dosta maloj snazi sa nekim sugavim ibanezom) dodje mu nesto ko gore pomenuti valvstate 65.

 

Inace za razliku izmedju jcm 800 i valvstate 65 je bolje da pogledas po internetu malo jer ti ja definitivno ne mogu reci nista novo i pametno po tom pitanju icon_smile.gif (a razlike ima icon_smile.gif)

 

I sto se tice telefona ljudi, ne mogu ti pomoci takodje sad.gif taj valvstate sam video u oglasima i prodat je vec bio kad sam zvao da pitam za cenu a oglas za ovaj jcm 800 sam video na forumu davno i nije postovan telefon... pogledaj stare poruke ove teme i mislim da ces pronaci taj post....

 

Eh da, kad smo vec kod marshalla i tih cena, u mega music su prodavali jedno polovno icon_wink.gif koje je inace bilo vlasnistvo drugog gitariste smaka icon_razz.gif... 100w jcm900 kombo 2x12 celestion za 500evra... cisto da imas ideju o cenama....

 

 

Na halo oglasima u poslednje vreme dosta vidjam oglas za jcm900 kombo i jedan tranzistorac marshallov od 50w pa pogledaj na www.halooglasi.co.yu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...