Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Vekio Hvala. Ovo sto ste mi postovali oko pojacala je od velike koristi.

 

Sto se tice procesora zanam da je odprilike situacija, otidji-probaj-kupi, Samo bih htio da znam koji je ti Digitechov procesor najvise hvaljen, recumu U HM krugovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li dobra ova ponuda, i da mozda ne znate lika koji ga prodaje, nasao sam u halooglasima.

 

MARSHALL 50 split Chanel Rever, 2x12", Combo pojačalo, 400 EUR

Sada je petak, halo oglasi izlaze sredom... Ako je prodat - ponuda je dobra... icon_biggrin.gif

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji Digitechov procesor preporucujete? Ja bih mogao da odem na sajt i da vidim karakteristike ali ocu da mi kazu ljudio koji su imali iskustva sa takvim spravicama.

 

He he napokon pitanje na koje sam kompetentan da odgovorim icon_biggrin.gif

 

Sto se tice Digitech-a svi procesori su im fenomenalni...cak i ovi jeftiniji...u to sam se skoro uverio...po meni najvise bi ti se isplatilo da uzmes neki procesor iz GNX serije...jeste da su skupi ali zato ce ti za razliku od svih drugih procesora na trzistu sluziti mnogo mnogo duze...inace svi imaju isti kvalitet zvuka jedino sto GNX 3 i 4 u ondosu na 1 i 2 imaju vise efekata,distorzija i ugradjen osmokanalni snimac sa ritam masinom...ali u principu su isti...sve zavisi od toga sta ti je potrebno...pozdrav icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

A ja bi bas naprotiv (inace i ja razmislajm o tome) uzeo neki od najslabijih iz rp serije... te masine bi u sebi trebale da imaju iste DSP-ove kao i recimo rp2000, samo sto ovaj drugi ima mnogo vise footswitcheva radi lakse navigacije ;P, exp pedalu i price tag koji je jedno 6-7 puta veci od rp50 recimo icon_smile.gif. Gnx ja ne bi uzimao jer ne donosi nista novo i pametno a kosta papreno (gnx 1 je 550evra u mitrosu icon_smile.gif)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88
Veliko hvala na odgovorima.

koliko bi kostao rp400 u mitrosu, i kakve su sanse da se nesto iz serije gnx nadje polovno, ocuvano?

ne verujem da imaju rp400... rp300 je bio nekih 350 evra ako se ne varam... a polovan gnx smatram da ces tesko naci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

dusane(ili bilo ko drugi), da ne znas slucajno nekoga ko prodaje jcm 800 i neku dobru kutiju.. isto marshall?

i prozbori par reci o ovom pojacalu... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

i koje ti ono bese pojacalo imas?

ako si ti vec napisao nesto od ovoga na prethodnim stranama onda te molim da ponovis icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dusane(ili bilo ko drugi), da ne znas slucajno nekoga ko prodaje jcm 800 i neku dobru kutiju.. isto marshall?

i prozbori par reci o ovom pojacalu...

Da ti pravo kažem, nisam ih viđao u zadnje vreme. (Verovatno misliš na standardnu JCM800 glavu i kutiju) Jedno vreme tokom 90-ih, bilo ih je na sve strane i prodavani su budzašto, za 800 maraka, čak ponekad i manje, delom iz besparice, a delom i zato što su prejaki za klub, preveliki za transport, i u principu nisi imao gde da ih sviraš, a morao si da ih otpanjiš da bi dobio neki ton iz njih. Svi su se ložili na procesore koji generalno nikada nisu u dobrim odnosima sa marshall-ima.

 

Inača jcm800 je serija, a ne jedan konkretan model.

JCM 800

Možda će ti ovo biti od pomoći, što se edukativne strane tiče.

 

Što se tiče kupovine, problem sa datim pojačalima je što su u pitanju lampaši i ako nemaš nekoga ko se razume šta je unutra ili ne poznaješ onoga od koga kupuješ, nikada ne znaš šta je unutra. Moram priznati da se ni ja lično ne bih usudio da odem kod nekog lika u pizdince i kupim Marshalla za ozbiljne pare, a da ne povedem nekoga ko će moći da otvori glavu i vidi šta se zbiva unutra.

 

Prati oglase, budi strpljiv, a brz da odeš i pogledaš kada se pojavi nešto. Nemoj da otpisuješ trgovce, oni će ti prodati pojačalo koje ti treba po nešto višoj ceni, ali generalno, ovi koji su duže vremena u tom poslu rade ok, i sigurno ne žele da im se ti pojaviš na vratima za nedelju dana zato što si otkrio da je unutra u Mesa Boogijevoj kutiji Rudi Čajevec pojačalo. (a dogodilo se, btw) icon_smile.gificon_mrgreen.gif ne meni, srećom. icon_wink.gif

i koje ti ono bese pojacalo imas?

Zadnjeg lampaša kojeg sam imao , M. Boogie-a sam menjao za Marshalla koga trenutno sviram Valvestate-a kombo od 100w 2x12, i sa obzirom da sam svakih malo plaćao neku zamenu lampe i sl., a ovo pojačalo sam dobio džabica, radostan sam i nemam nameru da ga menjam. Fakat je da postoji određena ralika u zvuku između Lampaškog i tranzistorskog pojačala, ali je sa druge strane fakat da 99 posto ljudi koji pričaju o tome nemaju pojma o tome, i ne bi umeli da razlikuju po zvuku jednog i drugog. Meni licno odgovara kod tranzistorskih pojačala sto su laksi za održavanje i ne moram da briem previše da li se truckaju u kolima i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi koštao Ibanez JEM (onaj beli model, sa šest žica, 2 hama) novi?

mnogo sine! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

jebiga ne salim se stvarno previse!

sada cu probati da vam uz sliku jema napisem i cenu pa vidi sta te zanima!

 

jem 7d cena 1530,56 eura:

user posted image

 

 

jem 7v cena 2368,80 eura ako je u SBL:Sparkle Blue boji a 2207.08 eura ako je u WH:White boji:

user posted image

 

 

jem 77 FP:Flower Pattern boja cena 2043,45 eura (moj omiljeni!):

user posted image

 

 

jem 555 BK:Black,WH:White nezavisno od boje cena im je ista! : 1164,06 eura

user posted image

 

 

uv 777p BK:Black boja, cena: 1810,83 eura

user posted image

 

 

a mozda si mislio na ovaj: cena 2207.08 eura

user posted image

 

 

al se namucih....

jebiga bas su skupii!

 

 

Dusane znaci onaj tvoj LNG bas onda povoljan....

on moze da se meri sa ovim Flower Pattern jamom... ista elektronika...

poz! mozda ce vam koristiti!

 

p.s. znam sve cene novih ibaneza ( i starih ); ako nekom zatreba! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='14. 5. 2004, 17:53'] Kolko kosta povratna do NY icon_smile.gif ?!?!

 

Cije su ovo cene?!?!

povratna do njujorka jatom je cinimi se oko 600 dolara + 100 dolara za vizu + 1200 dolara za http://www.music123.com/Ibanez-JEM7D-i35567.music + jedno 20-30 dolara da se najde za hot dog i coca colu icon_smile.gif)

 

u zbiru 1900 dolara ili ti 1600 evra + si se vozio avJonEm icon_razz.gif, dobio dzabe obroke, bio u americi... ako imas muda mozes sa jos kojim dolarom da ostanes jos par dana po parkovima icon_smile.gif) + gitaru dobijes u roku od 10 dana od kad odlucis da je kupis icon_smile.gif a ne cekas ko konj da ti ovi slepci sto donose iz svabije donesu + mozes da ih probas kolko god ih ima u prodavnicama i izaberes najbolji komad icon_smile.gif

 

ja da sam na mestu ovoga koji oce da kupi jam, isao bi na tu opciju icon_wink.gif) samo sto nisam bas siguran da ces dobiti vizu ako ovima u ambasadi predocis ovakav plan icon_wink.gif)... morala bi neka zvaka bolja da se smisli za njih! icon_smile.gif

 

da ne govorimo kako ces ustedeti 100 dolara ako se odlucis na ovi + sve gore navedeno! icon_smile.gif)

http://www.music123.com/Ibanez-Steve-Vai-JEM7V-i35568.music

 

Ne znam sta da vam kazem osim da proverite pasose pa da idemo kolektivno icon_wink.gif da nas ne bi crnci opljackali dok noci provodimo po parkovima njujorka violent.gif a i kome se svidi moze da ostane ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

povratna do njujorka jatom je cinimi se oko 600 dolara +  100 dolara za vizu + jedno 20-30 dolara da se najde za hot dog i coca colu icon_smile.gif)

 

Perina racunica mhihi.gif

 

zaokruzi na 640 EUR=$746,66

 

Narucis ova dva JEM-a sa muzic123 icon_smile.gif rezlike u odnosu na ove cene su 510 i

674 EUR icon_smile.gif = 1118 EUR

 

1118-746,66=437

 

437 EUR icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

I idesh jednom nedeljno icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

mhihi.gif

 

Za 2289 nedelja = 43,9 godina MILIONER icon_smile.gif

 

Ako pocnem sutra za 43,9 godina imacu 61,8 godina icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da vam kazem osim da proverite pasose pa da idemo kolektivno icon_wink.gif da nas ne bi crnci opljackali dok noci provodimo po parkovima njujorka violent.gif a i kome se svidi moze da ostane ph34r.gif

1. ima karti za nja-jork za manje pare

2. za te pare mozemo da kupimo kilo shita pa da zajedno poletimo gde god 'ocemo

3. dolar se nosi prema eur 1.2:1, znaci od dolarske cene oborite 20%

4. idemo svi zajedno i krademo dzitre kada jem-u-je steva vaj

5. idemo svi, spavamo u central parku, polovina strazari a druga polovina svira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes dzem, daj gudru?! Momci, vi bas ne volite domacu 'ranu icon_razz.gif

 

@marko: pera je prosto talentovan za biznis icon_smile.gif, treba slusati njega i this time in 46 years, wi will be millionairs icon_wink.gif)

 

To the Batomobile!

 

p.s. jebote sad sam se setio da je pera batman!

 

To the Kostamobile icon_wink.gif)

Edited by Ivan_

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej bre, sto ste ovako neozbiljni!!!???!!!

ja vam napisao cene ovih jamova a vi na moj racun da se salite!!!

sram vas bio! icon_smile.gif

salim se....

to su cene one slovenacke firme koja je shatro uvoznik ibaneza i za Serbiju...

no posto mi imamo naseg uvoznika onda zovite njega i pitajte ga za cenu!!!

To je ona prodavnica u Jug Bogdanovoj ulici i zove se Music TRADE.... cene su malo, ali bas malo nize nego ove navedene (oko 10, 15 eura)....

 

a ja bih js-a icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

no posto mi imamo naseg uvoznika onda zovite njega i pitajte ga za cenu!!!

To je ona prodavnica u Jug Bogdanovoj ulici i zove se Music TRADE.... cene su malo, ali bas malo nize nego ove navedene (oko 10, 15 eura)....

 

a ja bih js-a icon_razz.gif

Da li imaš broj telefona te prodavnice?

 

Baš sam izabrao najskuplji! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...