Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Hm... pa sta da ti kazem. Ja tu gitaru imam od februara i dosad nisam imao nikakvih problema sa flojdom, iako sam ocekivao da bude nekih "glitchova" icon_mrgreen.gif Nista, dosta dobro se ponasa u divingu, nesto ga ne cimam previse "na gore" ako me razumes, odlicno drzi stim, npr cuo sam za jedan problem, (Atheist mi je pomenuo za svoju gitaru ali on ima yamahu i nije originalan flojd) da kad ga dajvuje i vraca, da treba da rucku cimne jos malo nazad jer nece da se vrati u polozaj u kojoj je bila, kao nesto je zadrzava... Ja npr. o takvim problemima ni ne razmisljam...

Opet kod mene, nije ni suvise lak za cimanje, i ako imas malo jaci stisak mozes lepo za kontrolises vibrato ruckom.

Ne znam sta te jos zanima....

ma ia ja sam imao taj problem, sto sada nije slucaj...

floyd je jako malo pomerao stim, sto se ne primecuje.. po mojoj proceni oko devetinu tona... sto je skoro zanemarljivo....

 

nemam pojma do cega je to.. ali mozda je to do zategnutosti floyda...

 

poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ia ja sam imao taj problem, sto sada nije slucaj...

floyd je jako malo pomerao stim, sto se ne primecuje.. po mojoj proceni oko devetinu tona... sto je skoro zanemarljivo....

 

nemam pojma do cega je to.. ali mozda je to do zategnutosti floyda...

 

poz! pivopije.gif

Pa ne bi trebao uopste da pomera stim...

Koju debljinu zica koristis? I u kom stimu ti je gitara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ia ja sam imao taj problem, sto sada nije slucaj...

floyd je jako malo pomerao stim, sto se ne primecuje.. po mojoj proceni oko devetinu tona... sto je skoro zanemarljivo....

 

nemam pojma do cega je to.. ali mozda je to do zategnutosti floyda...

Retko kad se dešava kod ozbiljnijeg floyda, uglavnom kod ovih jeftinih "sličnih" varijanti. Kada se i dešavalo, razlog je bio u tome kakvi su federi nazad i koliko ih je i da li negde drvo koči (bilo je i gitara sa lošije izrezanim tremolo cavity-jem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko kad se dešava kod ozbiljnijeg floyda, uglavnom kod ovih jeftinih "sličnih" varijanti. Kada se i dešavalo, razlog je bio u tome kakvi su federi nazad i koliko ih je i da li negde drvo koči (bilo je i gitara sa lošije izrezanim tremolo cavity-jem)

znam... tako sam i pretpostavio... to se na srecu vise ne desava.. ne znam sta mu je bilo... mozda je zbog toga jer su zice bile extra spustene, a floyd extra opusten.... ne znam...

 

koristim 10 ke... a mozda ima i veze nagla promena temperature... posto sam sa ovdasnjih skoro 40 icon_uhoh.gif odneo gitaru u vikendicu gde je danju isto jako toplo a nocu ispod 15 stepeni...

tom prilikom mi se vrat malo savio, pa sam morao da ga dotezem...

 

i tako...

 

poz i hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna nesto o Behringer Vintager AC112 Ultra tube pojacalu?

Jacine je 60W, razmisljao sam da ga kupim (19000 din) pa me interesuje da li ga neko poseduje ili zna nesto o njemu pa da mi kaze kakav je na svirci, da li moze da izdrzi neke klupske svirke, kakav je zvuk i sl.

Hvala!

Hej ljudi ,aktivirajte se malo,ima nas jos koje to interesuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Casovi ELEKTRICNE i AKUSTICNE GITARE, BASS, KLAVIATURE!!!

 

 

12 godina iskstva sa HARD-ROCK Bandovima u Srbiji i Crnoj Gori i Americi.

 

Zavrsena SREDNJA MUZICKA SKOLA, gde uz primenu ROCK-a, BLUZ-a, FUNKY-a I JAZZ-a detaljno objasnjavam (harmoniju, sofedjo, vokalni i instrumentalni kontrapunkt i komponovanje)!!

 

Moguc dolazak na vasu adresu!!

 

Ozbiljno i temeljno proucavanje muzike!!!

 

 

 

Marjan

Tel: 064 292 333 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Casovi ELEKTRICNE i AKUSTICNE GITARE, BASS, KLAVIATURE!!!

 

 

12 godina iskstva sa HARD-ROCK Bandovima u Srbiji i Crnoj Gori i Americi.

 

Zavrsena SREDNJA MUZICKA SKOLA, gde uz primenu ROCK-a, BLUZ-a, FUNKY-a I JAZZ-a detaljno objasnjavam (harmoniju, sofedjo, vokalni i instrumentalni kontrapunkt i komponovanje)!!

 

Moguc dolazak na vasu adresu!!

 

Ozbiljno i temeljno proucavanje muzike!!!

 

 

 

Marjan

Tel: 064 292 333 5

Smorio si sa tim Marjanom na 15 tema icon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko upoznat s HARTKE System firmom... konkretno s modelom HA3500, znaci bass pojacalo glava od 350W tranzistorac ima u predpojacalu jednu lampu.... da li je neko od vas svirao ovu glavu ili neki drugi model, pa da moze da mi kaze da li je ok za pazarenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...