Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

hm.... i na onom nemackom sajtu music produktiv ili kako vec je cena 289 evra.... tako da sam se bas iznenadio, takodje na tom sajtu je ovaj korg skuplji nego kod nas icon_wink.gif

 

inace, postoji sansa da uzmem ovaj ako prodam mobilni biggrin.gif a i prvo moram ici da probam procesor....

 

 

videh na bossovom sajtu kao za distorzije ima MT-2 da se izabere npr.... to mi se najvise svidelo biggrin.gif nego, kakvi su mu ostali efekti? i jedino me nervira sto nema adapter, valjda cu naci neki koji odgovara njemu, naravno ako kupim biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

nisam gledao cene po netu,ali znam lika koji je uzeo me-50 u nemackoj pre godinu dana za 250e...(pa sam predpostavljao da je jeftiniji.)

 

mt2 i ostale "modelovane" distorzije su odradjene skoro kao prave pedale (veoma dobro!) jedino sto me-50 (mt2) nema parametric eq kao pravi,ali to je definitivno ta farba.jos me50 ima i turbo gain,tako da distorzije mogu imati i vise gain-a nego prave.ostali efekti isto zvuce veoma dobro.

 

definitivno neuporedivo bolje od svih zoom sranja i sl.

mnogo bolje od digitech-a rp400.

 

svidja mi se sto proc dobro zvuci i na vecim pojacalima za razliku od mnogih,sto je mnogo zgodan za brzo namestanje zvuka (nije kao na ostalim proc. da moras nekoliko puta da pritisnes neko dugme da bi podesio odredjeni parametar,samo okrenes potenciometar i to je to.-skoro kao na pedalama.

 

sad, taj korg je dosta jeftiniji,probaj oba pa vidi.... icon_da.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty, koji komp imas, a pogotovu koju zvucnu karticu?

Pitam zato sto mi nekadzvuk nije bas najbolji kada ukljucim sve efekte na Guitar Port-u, nekako mi vibrira kada opalim vise nota (ali kad soliram sve je ok). Ali to je zato sto imam integrisanu, takozvanu "Lagacy" zvucnu karticu sad.gif

Medjutim to se samo desava kada se ja igram sa efektima, inace je OK...

Imadem Audigy 2...pre sam inace imao Live i nisam imao nikakvih problema ni sa jednom ni sa drugom kartom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.... nego ima li jos neko ovde neko misljenje? toliko gitarista....biggrin.gif

Heh jer mi verujes da od svih procesora koji postoje samo nisam probao tog novog Boss-a icon_smile.gif ...ako budes imao kinte da ga kupis mozemo zajedno da skonknemo da ga isprobamo i da vidimo kakav je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara mi je pala sa stalka. (Uopste mi nije jasno kako se to desilo.Spavao sam i odjednom sam cuo neki tresak.Kad sam upalio svetlo video sam gitaru na podu,okrenutu licem na dole.OK,stalak je home made,imam ga dve godine i ovako nesto mi se nije do sada desilo ali ipak mi je neobicno zato sto je bila nagnuta pod uglom od otprilike 120stepeni u odnosu na stranu poda gde je pala. ph34r.gif Sto rece jedan moj drug,resila je da izvrsi samoubistvo zato sto joj nisam skoro menjao zice.)

 

Pritom se malo iskrivio vrat.Ne previse,ali dovoljno da mi zuje zice dok sviram.

Ako ti nesto znaci gitara je Rockwood Hohner,kopija LP-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad i ja da se oglasim na ovoj temi.

O pojacalima efektima i tim stvarima nemam pojma.Tako da ljudi pomagajte.

 

Pre godinu dana sjebem se i kupim u sky music-u neki paket, gitara i pojacalo

za 150 e. Pomislim "EJ BRE, PA GDE TO IMA.PA U SRBIJI BRATE". sta cu ,mlad glup i to.

Gitara Jack & Danny brothers, ne pitajte cega je kopija. Pojacalo Marshal MG10cd 10 W.

Blagi uzas posle 3 dana je pocelo da samo svira i proizvodi neke zvukove.

 

Pa sad dolazi Nova Godina, Bozic praznici opste veselje pa reko da se i ja malo otvorim.

Koje pojacalo da kupim? Kucna svirkica nista umrite komsije (mada bi to najbolje doslo) musik19.gifmusik19.gif

Dakle do 15 W.Pregledao sam prethodne stranice i hvalite fender 15W (zaboravih oznaku) al ne videh koliko on kosta. icon_confused.gif

 

Koja je razlika izmedju pedale, procesora i zooma i sta od toga da kupim

(do 100 e). Sviram Hard n heavy mada ni malo thrash-a nije na odmet.

Oprostite ako je pitanje pocetnicko tj. debilno ali kuci sviram na obicnu distorziju a dok sam svirao u studiju bila je marsalova distorzija koja je davala zvuk bez nekih mojih zamerki. icon_redface.gificon_redface.gif

 

Za kraj bih molio da neko ne kaze "Baci sve to i kupi nesto u pizdu materinu

skupo" posto mi je budzet VEOMA OGRANICEN. Propali student sta ces. wallbash.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Koja je razlika izmedju pedale, procesora i zooma i sta od toga da kupim

(do 100 e).

 

pedala je uglavnom jedan efekat,recimo distorzija,delay,chorus...

(predpostavljam da si video neku negde i da znas kako izgleda)

 

procesor je sprava koja sadrzi vise digitalnih efekata,kao i simulacije pojacala,kutija...kao da imas nekoliko pedala,mozes da kombinujes efekte i da takve presete snimas u memoriju procesora.uglanom su ti efekti na jeftinijim procesorima (recimo do 300e) slabijeg kvaliteta od singl pedala.

pa bih ti ja preporucio pre da uzmes pedalu.(a i zbog budzeta od 100e,neces naci dobar procesor)

 

Sviram Hard n heavy mada ni malo thrash-a nije na odmet.

 

verovatno ti treba distorzija,moja preporuka za ovakvu muziku je boss metal zone (posto je ta pedala dosta univerzalna) kod nas je nova 110e,sto je poprilicno mnogo za nju,ali mozes je naci polovnu jeftinije.

 

sto se tice zoom-a to je firma koja proizvodi raznu opremu za gitaru,izmedju ostalog procesore i pedale,najpoznatiji su po jeftinim procesorima dosta loseg kvaliteta,npr njihov mali 505 procesor se moze kupiti za 50 -60E.mada je prilicno los i nikakav.(koliko vidim nemas nikakvog iskustva sa zvukom.pa gledaj da ako na njega naletis.ne kupuj ga.) i uopste ostale zoom procesore.

 

sto se tice pojacala,probao sam do sada dosta njih,ali skoro nijedno manje od 50w pa je bolje da ti neko drugi odgovori. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad i ja da se oglasim na ovoj temi.

O pojacalima efektima i tim stvarima nemam pojma.Tako da ljudi pomagajte.

 

Pre godinu dana sjebem se i kupim u sky music-u neki paket, gitara i pojacalo

za 150 e. Pomislim "EJ BRE, PA GDE TO IMA.PA U SRBIJI BRATE". sta cu ,mlad glup i to.

Gitara Jack & Danny brothers, ne pitajte cega je kopija. Pojacalo Marshal MG10cd 10 W.

Blagi uzas posle 3 dana je pocelo da samo svira i proizvodi neke zvukove.

 

Pa sad dolazi Nova Godina, Bozic praznici opste veselje pa reko da se i ja malo otvorim.

Koje pojacalo da kupim? Kucna svirkica nista umrite komsije (mada bi to najbolje doslo) musik19.gifmusik19.gif

Dakle do 15 W.Pregledao sam prethodne stranice i hvalite fender 15W (zaboravih oznaku) al ne videh koliko on kosta. icon_confused.gif

 

Koja je razlika izmedju pedale, procesora i zooma i sta od toga da kupim

(do 100 e). Sviram Hard n heavy mada ni malo thrash-a nije na odmet.

Oprostite ako je pitanje pocetnicko tj. debilno ali kuci sviram na obicnu distorziju a dok sam svirao u studiju bila je marsalova distorzija koja je davala zvuk bez nekih mojih zamerki. icon_redface.gificon_redface.gif

 

Za kraj bih molio da neko ne kaze "Baci sve to i kupi nesto u pizdu materinu

skupo" posto mi je budzet VEOMA OGRANICEN. Propali student sta ces. wallbash.gif

Nemoj da si lazno skroman i da pricas kako si neznalica i pocetnik.

Evo recenice koja ulazi u anale gitaroshke "Koja je razlika izmedju

pedale, procesora i ZOOMa" Dakle, i ZOOMa... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Zoom je

van konkurencije, nije ni pedala ni procesor jer je toliko los da mu nema

ravnog! icon_wink.gif Zoom bi po nekim ljudima trebao da bude procesor,

medjutim on se svojim (ne)kvalitetom pokazao kao lose resenje.

Zoom ima tu dobru stranu da za 50-60eur (polovni 505II, 606) mozes kupiti

igrackicu koja ce te uvesti u efekte. Ako kupis distorziju tipa METAL

Whatever - mislim da neces napraviti dobar posao jer ces losu

gitaru terati kroz lose pojacalo pa u distorziju koja se tebi mozda

nece svideti po zvuku. Generalno je najbolje resenje za kupovanje

distorzije da se ista proba na svom pojacalu sa svojom gitarom. Mrkela.

Ne verujem da si trenutno u stanju (sto materijalnom sto po svojim

sposobnostima u sviranju gitare) da trazis neki "svoj ton" ili ne daj Boze

TONCINU. Znaci rendaj, gledaj da budes sto bolji na "komarcu u konzervi",

sviraj na clean-u pa kada bude bilo para - lepo kupi dobru gitaru i pojacalo.

Sve se svodi na "dobru gitaru i pojacalo", jbg, ovo je skup sport.

Samo da dodam da dobra gitara ne znaci skupa gitara. Isto vazi i za pojacalo

jer ne zelis kao Darijus i Marty sa Marshall hedovinom od 100W da katapultiras

penzionere kroz prozor. U kucnim uslovima ce vec na 30W svaki iole normalan

komsija moliti za milost. Znam da ti nisam pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

. evo da i ja pitam nesto ... sta znaci oznaka CUBE na nekim pojacalima!?!?

 

Roland cube. (to je samo Rolandov model.)

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

moram da reagujem. icon_smile.gif

 

kad nekome dajem savet trudim se da se stavim u njegovu poziciju i da ukapiram sta je coveku u tom trenutku zaista potrebno. ono sto meni treba i sto je meni dobro ne mora da bude uvek prava stvar za nekog drugog. nismo svi na istom nivou i necemo svi biti zadovoljni istom opremom.

 

mislim da svaki gitarista TREBA da prodje kroz "zoom fazu" jer je to najjeftiniji nacin da se upozna sa efektima, da vidi sta sve moze gitara u kombinaciji sa njima, i tako dalje. zoom omogucava da se za male pare dobiju razni zvuci, tako da covek moze da vezba svirku na klin zvuku, sa distorzijom, delayom, itd. obicno te sprave imaju ugradjen stimer i metronom, sto nije mala stvar za nekoga ko pocinje da uci (i ima ogranicen budzet).

 

zato mislim da je lose savatovati coveka koji je na pocetku "karijere" da kupuje neka dobra pojacala i pedale koje ce davati dobar zvuk sa kojim on nece znati sta da radi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif

šta je bolje, BMW ili Mercedes?

Eno je tema, pa može da se raspravlja o tome do mile volje.

 

Čuo sam iz poverljivih izvora da jedan gitarista starije generacije J. Satriani lično misli da je JS Ibanez najbolja gitara na planeti, a da sa druge strane vlasnik izdavačke kuće "Light Without Heat" i poznati pčelar Steve Vai smatra da su JAM Ibanezi nezamenljivi icon_mrgreen.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif

šta je bolje, BMW ili Mercedes?

Eno je tema, pa može da se raspravlja o tome do mile volje.

 

Čuo sam iz poverljivih izvora da jedan gitarista starije generacije J. Satriani lično misli da je JS Ibanez najbolja gitara na planeti, a da sa druge strane vlasnik izdavačke kuće "Light Without Heat" i poznati pčelar Steve Vai smatra da su JAM Ibanezi nezamenljivi  icon_mrgreen.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif znaci umirem! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

dushane sta mislis koja je gitara bolja Jem od vaia ili ona od satcha?po meni je ona od vaia bolja ali hocu da pitam strucnjaka

 

tako profy sviras a postavljas tako amaterska pitanja, da se prosto zapitam ko si ti!? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Probaj pa vidi sta ti se vishe svidja! icon_da.gif

pa ako imas pare kupis i lepo Vama, lepo nama! icon_mrgreen.gif

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram da reagujem. icon_smile.gif

 

kad nekome dajem savet trudim se da se stavim u njegovu poziciju i da ukapiram sta je coveku u tom trenutku zaista potrebno. ono sto meni treba i sto je meni dobro ne mora da bude uvek prava stvar za nekog drugog. nismo svi na istom nivou i necemo svi biti zadovoljni istom opremom.

 

mislim da svaki gitarista TREBA da prodje kroz "zoom fazu" jer je to najjeftiniji nacin da se upozna sa efektima, da vidi sta sve moze gitara u kombinaciji sa njima, i tako dalje. zoom omogucava da se za male pare dobiju razni zvuci, tako da covek moze da vezba svirku na klin zvuku, sa distorzijom, delayom, itd. obicno te sprave imaju ugradjen stimer i metronom, sto nije mala stvar za nekoga ko pocinje da uci (i ima ogranicen budzet).

 

zato mislim da je lose savatovati coveka koji je na pocetku "karijere" da kupuje neka dobra pojacala i pedale koje ce davati dobar zvuk sa kojim on nece znati sta da radi.

mogu samo delimicno da se slozim...i ja sam za zoom fazu...svako treba da prodje "to" zigosanje teladi... mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif ...

 

ali dobar(ili svoj) zvuk naci sto pre to bolje...to je poenta...za pravljenje dobre farbe ti ne treba nikakvo striktno gitarsko znanje...samo dobro uvce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoom faza ruleZ. Ima ljudi koje cesta promena opreme (pre svega mislim

na gitare i pojacala) tera da sviraju cesce, bolje & kvalitetnije. Prakticno

im ta promena cini sviranje interesantnim, sto nije my cup of tea, ali...

Ima tu necega...

Mislim da kvalitetan zvuk koji izadje iz dobre gitare u kombinaciji sa dobrim

pojacalom moze samo da tera coveka da svira bolje i da se vise uzivi u svirku,

zadovoljan sopstvenim zvukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...