Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

mozda covek ne vidi.. icon_mrtav.gif

 

nikada se ne zna! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

KOJE TI ONO BESE PIVO PIJES??? ZELIM DA TE CASTIM, JER SAM BAREM 200 PUTA NA OVOM I SLICNIM FORUMIMA OBJASNJAVAO ZASTO CAPS LOCK!

 

ELEM, TACNO JE! SLABO VIDIM, TO JE JEDINI RAZLOG!

 

POZ

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

rosewood, pau ferro i slicno drvo treba mazati raznim preparatima da ne propadna (ala limunovo ulje, ili fender fretboard conditioner i slicne stvari)

 

hvala imenjace... izgleda da sada ja ne vidim... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

JER SAM BAREM 200 PUTA NA OVOM I SLICNIM FORUMIMA OBJASNJAVAO ZASTO CAPS LOCK!

 

ja te to nisam ni pitao... a pivo, uvek moze... mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

user posted image

 

sto je "mt2" poruzneo! pukeface.gif

 

 

nove pedale iz firme koja nema razvojne timove vec kopira tudje proizvode i sklapa ih u kini,radi se naravno o behringeru.

www.behringer.com pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

sto je "mt2" poruzneo! pukeface.gif

 

 

nove pedale iz firme koja nema razvojne timove vec kopira tudje proizvode i sklapa ih u kini,radi se naravno o behringeru.

www.behringer.com pukeface.gif

da li si je svirao kad je toliko pljujes?

 

ja naprimer imammmmm multi efekat za bass od behringera koji naravno nije BOSS GT6B, ali je zato po meni licno mnogo bolji od Line 6 POD-a koji kosta 4 puta vise nego multi koji sam kupio za cirka 200EU sve zajedno sa 2 space rack gig bag-om. A da ne pominjem nova behringerova pojacala za bass od 1200 vati koja su po mojoj slobodnoj proceni izvanredna (imam jedan stack kuci tako da mogu da sudim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li si je svirao kad je toliko pljujes?

 

ja naprimer imammmmm multi efekat za bass od behringera koji naravno nije BOSS GT6B, ali je zato po meni licno mnogo bolji od Line 6 POD-a koji kosta 4 puta vise nego multi koji sam kupio za cirka 200EU sve zajedno sa 2 space rack gig bag-om. A da ne pominjem nova behringerova pojacala za bass od 1200 vati koja su po mojoj slobodnoj proceni izvanredna (imam jedan stack kuci tako da mogu da sudim)

konacno da vidim coveka (na ovim prostorima) koji ne ispaljuje takticke nuklearne projektile kad vidi naziv "behringer". icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

da li si je svirao kad je toliko pljujes?    ja naprimer imammmmm multi efekat za bass od behringera koji naravno nije BOSS GT6B, ali je zato po meni licno mnogo bolji od Line 6 POD-a koji kosta 4 puta vise nego multi koji sam kupio za cirka 200EU sve zajedno sa 2 space rack gig bag-om. A da ne pominjem nova behringerova pojacala za bass od 1200 vati koja su po mojoj slobodnoj proceni izvanredna (imam jedan stack kuci tako da mogu da sudim)

 

ne,nisam svirao,nisam ni mogao zato sto se nije jos pojavila u prodaji.(inace,pedale su predstavljene na NAMM-u2005)

nisam imao nameru da pljujem pedalu i behringer,samo je pedala malo smesna (lici na neki rusko-kineski mt2)zato sam postovao.

na behringer sajtu lepo pise da su sve pedale uradjene kao modeling boss-ovih efekata. i stoji BOSS-ov trademark.(verovatno su morali da stave.)

 

imao sam prilike da probam svasta od behringer opreme i mogu da kazem da je njihova jedina prednost Niska cena.(neke stvari su im skroz o.k sto se tice odnosa cena-performanse)

meni se licno uopste ne svidja njihov pristup izradi opreme.

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od najvećih troškova kompanije u ovoj branši je odeljenje za razvoj, u koje se ulažu ogromne sume novca. Da bi se razvila neka tehnologija ili originalan proizvod, potrebno je mnogo više novca nego za plate radnika koji će ga kasnije praviti ili za samu proizvodnju. Ono što plaćamo kada kupimo neki komad opreme je dobrim delo to što je ta kompanija morala da prvo osmisli tu spravu.

 

Behringer kao firma skoro bukvalno NEMA razvojni tim. Oni imaju komercijalna odeljenja na svim stranama planete i pogone u Kini i to je to. Izvođeni su više puta na sud i plaćali odštete pa su sada kada su postali donekle "ozbiljniji" počeli da paze donekle. Ono čime se oni uglavnom bave je da uzmu neku spravu, rasklope je i u potpunosti je izimitiraju sa minimalnim razlikama u spoljnom dizajnu, udare po marketingu i onda je prodaju za duplo manje pare, a to mogu zato što:

-Nisu platili razvoj da bi došli do tehnologije

-Dobar deo sprava, (zavisi šta naravno) ne radi dobro zbog jeftinih komponenata ili zato što nisu bili u stanju da dobro "skinu" tehnologiju korišćenu u originalnoj spravi. Prvi gitarski V-amp je bio potpuna prevara i nije zaista radi modeling kako treba ali se prodavao po inerciji da je to isto ali za manje para. Behringerove miksete su do tri puta jeftinije od ostalih, ali ako sračunate koliko to košta po kanalu miksete i odete onda na bilo koji sajt koji prodaje elektronske komponente, postaje jasno da je nemoguće da je unutra ugrađeno bilo šta osim Ш klase komponenata. Što se i čuje.

- Imaju jako lošu kontrolu kvaliteta, tako da kada kupite nešto behringerovo postoji jako velika šansa da može da se pokvari. Troškovi zamene pokvarenih sprava su manji nego kontrola kvaliteta svakog proizvoda pre nego što napusti fabriku. Ovo je prilično poznata činjenica. Neke stvari, kao na primer Truth monitori (kopije Mackie monitora) su odlični za te pare, ali se mnoštvo ljudi obratilo za zamenu jer im čak odmah po isporuci jedan od monitora nije radio.

 

Neke stvari koje proizvode jesu ok za te pare, ono što je recimo Nurg napisao, Bass Vamp je i više nego ok za te pare (mada moram da izrazim sumnju u to da je bolji od Line6 bass pod-a, iz jednostavnog razloga što sam radio u studiju koji je imao Bass POD pro, i jako mnogo snimao kroz njega, a čuo sam i kako radi Bass Vamp, no dobro, to delom i jeste stvar ukusa), a postoje i druge stvari, recimo ako vam treba neki jednostavan mikrofonski preamp ili DI Box, Behringer B1 mikrofon je užasno jeftin a sasvim podnošljiv, Truth kutije su ok ako vam ne zapadne falična i sl.

S druge strane treba imati u vidu da znam nekoliko ljudi kojima su crkli njihovi procesori i slično, pa ne mislim da je dobra ideja dovlačiti iz inostranstva bilo šta njihovo. Kupite ih ovde u radnji da bi imali garanciju od nekoga ko vam je u blizini.

Što se tiče samih pedala nisam ih probao. Izgleda da se ovaj put vade na to da su "modelovali" boss pedale. Pretpostavljam da su ovaj put napravili neki deal sa Roland kompanijom, inače ih već vidim ponovo na sudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako.... imam neka pitanja koja se ticu Line 6 POD II

Ako neko moze da mi kaze provereno, ko je svirao ili ko ima doticni.

 

Kako zvuci kada se ukljuci u zvucnu (integrisanu), a ne u pojacalo? I kako zvuci kada se slusa na slusalice?

 

Ili da uzmem GuitarPort koji je po mom misljenju super za kucno sviranje... icon_biggrin.gif i plus je jeftiniji od PODa.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezda je rodjena!

 

 

user posted image

 

 

January 20, 2005

With a dual COSM effects engine and an expansive I/O section that includes XLR outputs, three sets of send/returns, and a USB port for data exchange and audio flow, the GT-Pro is the perfect front-end for driving a wall of powered cabinets or for direct recording applications.

 

Powered by dual COSM amp-modeling engines, the GT-Pro allows tones to be constructed by combining any two of the 46 amp models -- then layering, switching, or panning between them during performance. Amp channels can even be controlled by the strength of a player's picking. No matter which amp model has been selected, a companion lead tone is instantly available with the click of the Solo Switch. It's like having a separate solo channel for every COSM amp model.

 

Looking for BOSS's best effects? You'll find them here. As the top of GT line, the GT-Pro provides 44 effects categories, with 200 preset- and 140 user-patch locations. Choose from compressors, overdrives, delays, reverbs, choruses, EQs, wahs, and dozens of other BOSS-quality effects -- including a sitar and acoustic guitar emulator. The GT-Pro also impresses with its ultra-flexible effects routing. Internally, the 13 effects blocks can be configured in any order desired; externally, a trio of effects loops plus an array of assignable outputs enables the most flexible signal-routing configurations. Used as a rackmount guitar preamp, the GT-Pro outperforms the competition with its advanced internal effects and routing flexibility.

 

The GT-Pro offers top-grade analog circuitry and balanced outputs, and, thanks to its improved signal-to-noise ratio, it delivers a pure signal path. Its built-in ground-lift switch can be used to keep signals clean, no matter the stage or studio environment.

 

I/O flexibility is the name of the game, as the GT-Pro is equipped with four 1/4" analog audio outputs, a pair of balanced XLR outputs, and three pairs of effects send/returns. Signals can be split to other amps via the stereo Sub Outs.

 

For high-resolution recording, the GT-Pro offers a 24-bit coaxial output -- the routing of which is user-definable. In recording situations, multiple signal paths can be set up -- one for the recording input, for example, one for a private monitor, and another to the digital out in the signal path (independent of the loop out and main outs). For one-cable patch management, a USB port is provided for connecting the GT-Pro to a computer; the GT-Pro comes with Mac/PC editor/librarian software at no additional cost. In addition, the GT-Pro provides USB-Audio functionality.

 

 

 

Ovo moram kupiti icon_rockdevil.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam predstavu...racunam da ako budem prodao ovaj moj jos cu trebati da dodam oko 100-200 EU po nekoj mojoj slobodnoj proceni...ali nije to problem...suska se da ce se hromirani JS 1000 da se pojavi u slobodnoj prodaji...

 

Nadam se da cu sledece godine napokon otici na taj cuveni "NAMM"

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...