Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Mislio sam da mijenjam pragove na gitaru i da radim neki setup. imam ibaneaz Road star II, japanac, floyd, 24 praga, aktivna elektronika. kako vjerujem da dobro znate o kojoj gitari je rijec da predjem na stvar.

prvo, mozete li mi reci nekog dobrog majstora ko moze to uraditi kvalitetno, koje pragove da stavim ,dje da ih kupim (a da to nije inostranstvo! ) i po kojoj cijeni je sve to. bilo bi mi strasno vazno ako mi to mozete reci jer zivim u Niksicu i dolazim gore za mjesec dana pa bih to iskoristio da uradim i gitaru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozete li mi reci nekog dobrog majstora ko moze to uraditi kvalitetno, koje pragove da stavim ,dje da ih kupim (a da to nije inostranstvo! ) i po kojoj cijeni je sve to. bilo bi mi strasno vazno ako mi to mozete reci jer zivim u Niksicu i dolazim gore za mjesec dana pa bih to iskoristio da uradim i gitaru.

Menjanje pragova nije mali posao, i verovatno ćeš morati na par dana da ostaviš instrument.

 

Nemoj kupovati pragove, majstori ih uglavnom imaju i oni i znaju koji su najbolji.

 

Ja nisam iz Beograda, no mnogi na ovom forumu jesu i sigurno znaju gde treba da ideš. Malo je dobrih majstora, no čuo sam da ih u Beogradu ima par...

 

Jako pazi, bolje da je skup i dobar, nego da ti jeftino ugrobari instrument za sva vremena...

 

Ja moje gitare još uvek nosim u Budimpeštu... icon_sad.gif Tamo sam studirao četiri godine, a majstor ti je kao i lekar. Nerado ga menjaš...

Mada bih i ja sada već mogao naći nekog bližeg... icon_smile.gif

 

Pozdrav! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao greote, danas se cuh sa ortakom... Sumnjam da mu je to ostalo, verovatno je bacio...

blasfemija!!!

baciti nagazni prekidac je wallbash.gif ! icon_wink.gif elektro fetis crew. icon_smile.gif

 

Nije sve izgubljeno, ali lichish mi k'o da si u kakvu zurbu!

ma jok, samo da znam da materijal postoji... icon_smile.gif inace, rezervna varijanta mi je da stavim prekidac-plastikaner i preko njega parce mousepad-a po kome cu da gazim. pa, koliko traje - traje, posle kupim drugi. icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Jerk ima isto pojacalo kao Chuck, i hoce taj zvuk.

zar nije heavy jerk rekao da ga zanima zvuk za probu (na to se odnosila tvoja poruka "Jerk, i dalje ti toplo preporucujem da se štekaš direkt u Marshall-a. To ti je moj savet.")? na prethodnoj strani je pitao marty-ja sta da radi posto mu se ne svidja zvuk kad ide u pojacalo preko pedale, i bilo je reci o zvuku na probi, a ne o HJ-ovom pojacalu a la chuck schuldiner, te sam komentarisao tu poruku, a ne ovu najnoviju gde se hj raspitivao za dva kanala na svom pojacalu.

dakle, u pitanju je proba, i moje neslaganje sa idejom da se na probi svira direkt gitara u pojacalo (znajuci kakva su pojacala po studijima gde bendovi imaju probe).

 

Ljudi odmah pomisle na Deep Purple cim se spomene direkt štekanje u Marshall-a. Procitaj u mom jednom ranijem postu ko sve od današnjih koristi SAMO Marshall-a, da se sada ne bih ponavljao.

cini mi se da je tu bilo reci o tome sta ti ljudi koriste u studiu. dakle za snimanje, zar ne?

 

elem,

sva ova koMfuzija nastaje zato sto se ne zna na sta se odnosi koja poruka. proba, snimanje, pojacala, distorzjia, sve je natrpano u jednu temu u kojoj se vise ne zna sta ko kome prica. "tu se ne zna ko pije, a ko placa" (© by moja baba). icon_smile.gif

 

Ovaj fazon sa traženjem dlake u jajetu ti je baš nizak malo...

e sad, stvarno. wallbash.gif ja pokusam da poturim "internu elektro" posalicu, a ti se uvredis umesto da ti bude smesno (sto sam ja ocekivao)?! pa ne mislis valjda da sam toliki debil da te ozbiljno "ispravljam" oko takvih gluposti i da nisam shvatio poentu?? no dobro, sledeci put cu gomilom smajlija jasno naznaciti da je u pitanju zezanje.

 

Ja sam se osetio malko ispljuvanim, pa sam reagovao.

ne znam sta da ti kazem... da je meni neko napisao to sto sam ja tebi, moj odgovor bi bio "pomnozi sa R" ili nesto slicno. icon_wink.gif sto kazu, "samo opusteno". icon_da.gif

 

sve najbolje, i da popijemo to pivo jednom. pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjanje pragova nije mali posao, i verovatno ćeš morati na par dana da ostaviš instrument.

 

Nemoj kupovati pragove, majstori ih uglavnom imaju i oni i znaju koji su najbolji.

 

Ja nisam iz Beograda, no mnogi na ovom forumu jesu i sigurno znaju gde treba da ideš. Malo je dobrih majstora, no čuo sam da ih u Beogradu ima par...

 

Jako pazi, bolje da je skup i dobar, nego da ti jeftino ugrobari instrument za sva vremena...

 

Ja moje gitare još uvek nosim u Budimpeštu... icon_sad.gif Tamo sam studirao četiri godine, a majstor ti je kao i lekar. Nerado ga menjaš...

Mada bih i ja sada već mogao naći nekog bližeg... icon_smile.gif

 

Pozdrav! pivopije.gif

Veliko hvala na savjetu. Naravno da nijesam mislio da mi to uradi neko ko nije dovoljno strucan pa da mi useri gitaru vec bih volio da mi to neko uradi ko je dobar majstor a ko nije precijenjen. Kad sam se nedje ranije raspitivao rece mi jedan tip da bi to rebalo da kosta ukupno 50ak eura. ako recemo da ce neki olji majstor uzeti 60-70 ja sam zadovoljan. Preko toga bih se dobro zamislio da li da radim kod tog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blasfemija!!!

baciti nagazni prekidac je wallbash.gif ! icon_wink.gif elektro fetis crew. icon_smile.gif

 

ma jok, samo da znam da materijal postoji... icon_smile.gif inace, rezervna varijanta mi je da stavim prekidac-plastikaner i preko njega parce mousepad-a po kome cu da gazim. pa, koliko traje - traje, posle kupim drugi. icon_da.gif

e, a je l' znas kako je dobar... icon_smile.gif bez zezanja, bas je masivan... prekidac... icon_smile.gif

 

pa pazi, mislim da neces biti puno na gubitku ako to odradis - sudeci da je houm mejd kombinacija... dobra stvar kod houm mejd kombinacija je ta sto uvek znas da popravis ono sto si napravio...

 

sto se tice pomenutog pljuvanja i trazenja stidnica - seti se samo kako sam ja to jednom prilikom laHko regulisao u okviru licnog mi potpisa... icon_da.gificon_wink.gif"Gornja poruka verovatno sadrzi odredjenu kolicinu humora, cinizma, sarkazma ili jednostavnog i zdravog zajebavanja.

Pre negoli kliknete na "reply" procitajte deo napisan crvenom bojom bar jos jednom. Ali sa razumevanjem. Hvala. Nikola." icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li mozda neko moze vise da mi kaze o Ibanezovom basu SR505(eventualno SR500 ili 506) ako ga je proboao ili jos bolje poseduje poseduje...

 

dakle radi se o 5ozicanom basu... mahagony body... bubinga vrat 7 laminat.... rosewood fretboard.... Bartolini magneti... etc.. i izglda ovako

 

user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta da ti kazem... da je meni neko napisao to sto sam ja tebi, moj odgovor bi bio "pomnozi sa R" ili nesto slicno. icon_wink.gif sto kazu, "samo opusteno". icon_da.gif

Dobro si rekao u onom postu:

"Male čari interneta"...

 

Kasnije sam i ja skontao da sam pogrešno odreagovao, jebiga... icon_redface.gif

 

Pogledaj mi broj postova i shvatićeš zbog čega sam nevešt u komunikaciji preko neta...

icon_smile.gif

Biće tu i drugog piva... pivopije.gifpivopije.gif

 

Pozdrav! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliko hvala na savjetu. Naravno da nijesam mislio da mi to uradi neko ko nije dovoljno strucan pa da mi useri gitaru vec bih volio da mi to neko uradi ko je dobar majstor a ko nije precijenjen. Kad sam se nedje ranije raspitivao rece mi jedan tip da bi to rebalo da kosta ukupno 50ak eura. ako recemo da ce neki olji majstor uzeti 60-70 ja sam zadovoljan. Preko toga bih se dobro zamislio da li da radim kod tog majstora.

U je..te!!!

 

Nisam znao da je to ovde toliko jeftino! biggrin.gif

 

Mislim, ima ljudi i u NS koji menjaju pragove za pedesetak evra, no ne usuđujem se da im odnesem jer sam video razliku u kvalitetu.

 

Ja sam u Budimpešti plaćao skoro 100 evra. icon_frown.gif

 

Nije svejedno kakav ti je vrat.

 

Koliko ja znam najjednostavnije i najjeftinije se menjaju pragovi na običnoj rosewood kotnoj ploči.

Lakirani maple (javor, to su oni beli) vratovi su skuplji malkice, a ako kojim slučajem imaš vrat a la Les Paul sa onom ukrasnom lajsnom (šta li je već) sa strane, onda će te odrati...

Ovo poslednje se čak i ne usuđuju svi majstori da diraju.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego kao chuck s., koji je ipak namontirao "pomocne tockove" na svog marshalla. icon_wink.gif

na koje si "tockove" mislio?Znam da je od efekata koristio reverb(koji ima na ovom valvestate-u u ovom studiju ZA PROBE,ali je mnoogo los) i chorus (koji nema na ovom valvestate-u).So?

Share this post


Link to post
Share on other sites

odustao sam od Marshall Valvestate,bar za sada,mislim na ovog u studiju.Ne daje mi dovoljno masti cak i kad okidam bash muski,kako rece Secracon,a u kombinaciji sa mojom pedalom ne daje takodje zadovoljavajuce rezultate-bar za mene.Experimentisao sam,vrteo potove i ono sto sam primetio da skoro uopste nema razlike da li je bass/mid/high odvrnut na pola ili do kraja(da li je to na svakom valvestate-u ili je to zato sto nesto nije u redu sa ovim - to ne znam i necu u to da ulazim).

 

Zato sam bas danas na probi presao na drugo pojacalo u studiju-Hughes & Kettner Vortex Black 100 W+Vortex Guitar Cabinet 4x12.Ono mi bas ,u sprezi sa mojom pedalom,daje prekopotrebnu mast.Ton je dosta dobro definisan,cuje se dobro sta je odsvirano,pa i greske.Jos plus ima "jebe kevu" reverb,dok valvestate ima najgori reverb na svetu,bar po meni( a probao sam ga toliko puta ,verujte mi na rec).Taj Kettner-ov reverb toliko je dobar.Npr. ako ste culi Zombie Ritual od Death,e pa DOK SAM svirao onaj intro u studiju(ZA PROBE icon_smile.gificon_rockdevil.gif ),znaci ponavljam DOK SAM svirao-toliko sam se najezio koliko dobro zvuci sa tom reverbacijom.Eto,to je moje iskustvo.Ima jos neko iskustva i saznanja(sto se tice tehnikalija) sa gore pomenutom Kettnerovom kombinacijom glave i kabineta?

 

pivopije.gifmusik19.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U je..te!!!

 

Nisam znao da je to ovde toliko jeftino! biggrin.gif

 

Mislim, ima ljudi i u NS koji menjaju pragove za pedesetak evra, no ne usuđujem se da im odnesem jer sam video razliku u kvalitetu.

 

Ja sam u Budimpešti plaćao skoro 100 evra. icon_frown.gif

 

Nije svejedno kakav ti je vrat.

 

Koliko ja znam najjednostavnije i najjeftinije se menjaju pragovi na običnoj rosewood kotnoj ploči.

Lakirani maple (javor, to su oni beli) vratovi su skuplji malkice, a ako kojim slučajem imaš vrat a la Les Paul sa onom ukrasnom lajsnom (šta li je već) sa strane, onda će te odrati...

Ovo poslednje se čak i ne usuđuju svi majstori da diraju.

 

Cheerz! pivopije.gif

ohhhooooo

 

srecom je rosewood, znaci klasicni ibanezov vratic.

Pa i 100 mogu nekako podnijeti ali da znam da ce to ispasti bez greske.

Jos kad bi mi neko preporucio dobrog majstora u beogradu. volio bih da to bude neko ko je zaista strucan u svom poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

volio bih da to bude neko ko je zaista strucan u svom poslu.

Ne veruj dok ne vidiš!!!

Pogledaj neke njegove radove pre nego što mu daš gitaru.

 

I molim te javi mi posle ko ti je radio, kako i za koje pare.

 

Hvala! icon_rockdevil.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima da li mi se uopste isplati da pazarim Zoom 202 i to polovan???

ne isplati se ni ":nov ispod cekica" da uzmes,toliko su dobrii icon_smile.gif.Uzmi neku pedalicu,imas bossove nove za 50-ak jevreja ili Marshall Jack hammer za iste pare.Moj savet-ne uzimaj Zoom icon_da.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Posalji mi privatnu sa njegovim brojem. icon_smile.gifpivopije.gif

Darko, bez ljutnje, ali da li ti to zafrkavaš ljude ovde na forumu ili imaš selektivno gubitak pamćenja? Još pre par nedelja si mi slao PP, pitao me isto pitanje o pragovima koje i sada pitaš, dobio isti odgovor koji su ti ljudi dali i ovde na temi, tražio mi telefon i ja sam ti poslao Žan-ov telefon, već ga imaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne uzimaj Zoom icon_da.gif

Ovo je zapravo trebalo da se napiše ovako:

 

NE UZIMAJ ZOOM BRE!!!

Ni da ti plate!!!

Beži dalje od toga!!!

FUJ TO!!!

 

I to treba svaki muzičar da ima uramljeno i da mu stoji na frižideru gde 'ladi pivo, da slučajno ne zaboravi!

 

icon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je zapravo trebalo da se napiše ovako:

 

NE UZIMAJ ZOOM BRE!!!

Ni da ti plate!!!

Beži dalje od toga!!!

FUJ TO!!!

 

I to treba svaki muzičar da ima uramljeno i da mu stoji na frižideru gde 'ladi pivo, da slučajno ne zaboravi!

 

icon_wink.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

icon_da.gificon_da.gif .

/Ja cu to da izvezem na dzemeru i uradicu pozadinu na kompu. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Nesto slicno ako chrishtjanima deset zapovesti.Meni samo jedna ,ali vredna icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, a je l' znas kako je dobar...  bez zezanja, bas je masivan... prekidac...

kostinica iz "nikad izvini" bi rekao: aaahh-oh.... aa-h, to je bio jedan prekiiidaaac.. aaah... icon_smile.gificon_smile.gif

 

pa pazi, mislim da neces biti puno na gubitku ako to odradis - sudeci da je houm mejd kombinacija... dobra stvar kod houm mejd kombinacija je ta sto uvek znas da popravis ono sto si napravio...

istina, mozes da se bavis "kanibalajzingom" i pretumbavas, menjas, oduzimas i dodajes komponenete po spostvenom nahodjenju. ma, merak! icon_smile.gif

 

sto se tice pomenutog pljuvanja i trazenja stidnica - seti se samo kako sam ja to jednom prilikom laHko regulisao u okviru licnog mi potpisa...  "Gornja poruka verovatno sadrzi odredjenu kolicinu humora, cinizma, sarkazma ili jednostavnog i zdravog zajebavanja.

Pre negoli kliknete na "reply" procitajte deo napisan crvenom bojom bar jos jednom. Ali sa razumevanjem. Hvala. Nikola." 

icon_smile.gificon_smile.gif vrh. icon_da.gif

 

---

 

Kasnije sam i ja skontao da sam pogrešno odreagovao, jebiga... 

Pogledaj mi broj postova i shvaticeš zbog cega sam nevešt u komunikaciji preko neta...

dobro je, drago mi je da smo se na kraju razumeli. icon_da.gifpivopije.gif

 

Bice tu i drugog piva... 

od tri piva - gotiva! icon_rockdevil.gif

 

Mislim, ima ljudi i u NS koji menjaju pragove za pedesetak evra, no ne usudujem se da im odnesem jer sam video razliku u kvalitetu.

Ja sam u Budimpešti placao skoro 100 evra.

mene zamena pragova UZASAVA, narocito sto je u pitanju gitara koja se vise ne proizvodi. spreman sam da dam xy evra kad dodje vreme, samo da budem siguran da majstor nece nesto da zasere...

 

btw, koliko je turpijanje pragova rizicna operacija? ovde za to traze 20 evra, a nesto mi se ne radi kod nekog neproverenog. u stvari, do sada sam bio samo jednom kod majstora za gitaru (posle 7 godina) i jedino sto je trebalo da se radi je "MALO da se dotegne sipka u vratu" (citiram Zana). sto ti je odrzavanje... icon_smile.gif

 

---

 

na koje si "tockove" mislio?Znam da je od efekata koristio reverb(koji ima na ovom valvestate-u u ovom studiju ZA PROBE,ali je mnoogo los) i chorus (koji nema na ovom valvestate-u).So?

ucinilo mi se da je neko od vas rekao da je CS stavljao pedalu kao booster ispred pojacala? ako nije tako, ja se izvinjavam, boga ti. icon_smile.gif

 

u studiju(ZA PROBE  ),znaci

tako bre, govori srpski, da znam na sta mislis ("daj coveku vajfert!"). icon_smile.gif

 

---

 

Mene zanima da li mi se uopste isplati da pazarim Zoom 202 i to polovan???

zasto se svaki put kad neko pomene zoom-a, ovde odmah organizuje redaljka. icon_smile.gificon_smile.gif

 

elem, pre nego sto popljujete zoom efekte, treba da pitate coveka na kom je nivou sviranja gitare, i za sta mu treba procesor. ako pocinje da svira i ako mu treba za vezbu onda je jedan obican zoom 505 korisniji od "mesa boogie triple rectifier mega booster ultra turbo gain distorzer" zato sto coveku omogucava da se "upozna" za raznim efektima, cuje sta oni u stvari rade i nauci da namesta zvuk. malo chorus, reverb, delay, room, phaser, ovo-ono... nakon sto je preraste sam ce znati sta mu treba i lakse ce se snaci pri kupovini sledeceg, boljeg, komada opreme.

 

moja dva dinara (druze icon_wink.gif)...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...