Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Da li neko moze da preporuci neko pojacalo od 20-30 vati, za kucno sviranje, do 200 eura, da ima koliko-toliko kvalitetan zvuk za snimanje? Neki Marshall, Peavey ili slicno...

 

 

Pitanje za ove OM - anijake icon_biggrin.gif

Koji zvucnik bi bio najbolji za nesto slicno gore navedenom? Koju shemu pojacala bi valjalo skinuti i tako to... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, teško pitanje. Ta mala pojačala nikada nemaju potrebnu litražu i snagu za neki zaista zdrav zvuk. Ima Gallien Krueger jedan model pojačala koji zaista super radi, ima nekih 20W, i velik je k’o kutija za cipele. Probaj to da nadješ. Na žalost ne sećam se modela, ali je vrlo prepoznatljivo njakalo.

 

Fenderčići takođe umeju da zvuče kao malko ozbiljnije igračke.

 

Kutiju ti se ne isplati praviti za tu snagu. Celestion ili Eminence, koji idu u ozbiljnija pojačala su i kod tih dimenzija preskupi, pa ja mislim da ti se uopšte ne isplati to uzimati.

 

Kupi neko malo njakalo. Moj savet ti je da probaš da iskopaš tog Gallien Krueger-a!

Postoji malo verovatna priča da je Nuno Bettencourt koristio takvo pojačalo za neke solaže na Waiting For The Punchline...

 

Cheerz! pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji malo verovatna prica da je Nuno Bettencourt koristio takvo pojacalo za neke solaže na Waiting For The Punchline...

postoji i prica (ne znam koliko je tacna) da su neke kolosalne gitare kod led zeppelin snimane na prcevima od 20W. takodje sam cuo da su neke solo deonice sa prva dva ozijeva albuma (gde je svirao genije zvani randy rhoads) snimane takodje sa nekim 20W pojacalim, ali samo kao jedan od layera. inace, na drugom albumu neke solaze su svirane 3 puta isto u ton. wallbash.gif negde na netu ima intervju sa covekom koji je to snimao/miksao ili sta vec.

 

 

@ acid rain

sto se tice kucnog pojacala, ne znam koliko to moze da ispadne dobro za snimanje. ja sam to radio, ali sa toliko mnogo muke i toliko slabim rezultatima da je to neisplativo. gurao sam neke dukserice kod zvucnika, okretao i obrtao ne bi li dobio neki upotrebljivi snimak za ono sto meni treba. mozda moze nesto da se uradi ako se nasnimi vise gitara. mogu da dam mp3 kako to zvuci ako hoces, pa da cujes. icon_smile.gif

na kraju sam uzeo v-amp2 gde za 10 sekundi namestis zvuk za sanimanje, i kraj price. za demo dusu dalo. icon_smile.gif jos kad ga iskombinujes sa amplitube-om zavrsio si posao. icon_rockdevil.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slažem da ti je za demo sasvim dovoljan simulator.

Mi smo na višoj imali i pojačala i dobre mikrofone, ali zbog nedostatka vremena smo često koristili baš pomenuti Behringer Vamp 2.

 

Postoji i jedna smešno jeftina sprava, koja je mene oduševila sa simulatorom. Reč je o KORG AX10G.

Moram napomenuti da je samo jedno od modeliranih pojačala radilo okej, ali to ti je sasvim dovoljno.

 

Košta nov 120 Evra, mo’š ga kupiti na svakom ćošku.

 

Imaš i džaba varijantu:

Nabavi plug-in „Guitar Rig“, i radiće ti verovatno bolje nego neko tamo pojačalce što si ozvučio nekim tamo mikrofonom.

 

Amplitube nisam puno koristio, ali mi deluje pristojno.

 

Moj prethodni post uzmi u obzir ako si baš rešio da pošto-poto kupiš neko malo pojačalo. icon_smile.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu svi kazu da je za snimanje gitare preko pojacala potrebno minimum 50 vati, da bi zvuk dobio "masu".

Mada ja kontam da bi i sa 20 vati, dobrim mikrofonom i preampom bilo sasvim dobro.

Kada snimim direktno u karticu zvuk se nekako "uplastichi" icon_smile.gif

Zvuk ostane bez sirine koju ima na pojacalu i ostaje neki sinteticki zvuk, a da je, pritom, patch na pojacalu dobar i ne zvuci plasticno!

 

Videcu jos sta cu da uradim, posto sam jos u fazi ispitivanja raznih solucija!

pivopije.gif

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako govorimo o metalu i rifovima icon_smile.gif, ajde sto je 50W minimum (mada znam neke koji bi taj broj udvostrucili icon_smile.gif), nego sto je kad snimas pojacalo bitno da se to otpanji do belog usijanja, to jest da SE POJACALO DERE DOK SNIMAAAS i to svih 50W! a 50W je mnogo za komsije i ukucane. icon_wink.gif cilj je da i snagas udje u zasicenje, a ne samo pretpojacalo i da pocnu da se desavaju razne interference u samoj zvucnoj kutiji. to je ono to mi, humanoidi, zovemo "masa", "muda" i tako to.

 

malo se salim, ali istina je da se takve stvari snimaju tako sto se pojacalo odvrne do daske da bi se dobio trazeni zvuk, i da neces dobiti dobar zvuk sa pojacalom od 100W ciji volume stoji na 1. icon_smile.gif

 

sto se tice "plastike", to moze biti i do kartice koja snima, odnosno do njenih A-D konvertora. ne znam koju muzicku imas, ali moze da bude i do toga. drugo, ne znam koji procesor koristis, ali danasnji simulatori su vec toliko napredovali da sasvim komotno mogu da sluze za snimanje. jos jedna stvar, a to je da gitara kad se snima i ne treba da zvuci napumpano i "puno". sokirao bi se kad bi cuo kako zvuci suv snimak hetfildove ritam gitare za crni album, na primer. nigde muda i "punoce", ali kad se to spoji sa basom i bubnjem dobije se bombona. icon_smile.gif

 

p.s. kad moze meshuga da fura line6 pod, sto i mi ne bi nesto slicno. icon_wink.gif solo gitare na ark-ovom "burn the sun" su snimane simulatorom. i tako dalje... elektronika je zakon brate! mis'im, iz zatvora izlazim, sad cu ga izgazim. icon_smile.gificon_smile.gif

 

poz!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da preporuci neko pojacalo od 20-30 vati, za kucno sviranje, do 200 eura, da ima koliko-toliko kvalitetan zvuk za snimanje? Neki Marshall, Peavey ili slicno...

 

 

Pitanje za ove OM - anijake icon_biggrin.gif

Koji zvucnik bi bio najbolji za nesto slicno gore navedenom? Koju shemu pojacala bi valjalo skinuti i tako to... icon_cool.gif

imas u mitrosu,ne znam tacno model... icon_smile.gif ...kao ,sa reverbom je oko 9000 a bez 7 iljade i nesto icon_smile.gif ...naravno,mislio sam na fender od 15w.ima masnotju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada snimim direktno u karticu zvuk se nekako "uplastichi" icon_smile.gif

Zvuk ostane bez sirine koju ima na pojacalu i ostaje neki sinteticki zvuk, a da je, pritom, patch na pojacalu dobar i ne zvuci plasticno!

 

za snimanje direkt preko kartice ti treba spravica zvana DI Box icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

DI box + preamp ti treba ako stekash gitaru direkt u komp pa koristis neki program tipa Amplitube. Proc mozes direkt da ubadas u komp i za takve stvari je i podesan.

ja imam metalmaster.ima kabinet modeling izlaz,pa direkt u komp.bole mene... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet, ili ako neko zna gde na netu mogu to da potražim.

 

Ja imam peavey signature koji je po građi sličan les polu manje više.

 

Problem je što ne znam čemu služi deo iza same kobilice, na kome su zakačene žice, tačnije, šta se dobija ako se taj deo podigne, odnosno spusti, u odnosu na ravan gitare. Pretpostavljam da ima neke veze sa mekoćom gitare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da pitam :

 

uzeo sam randall RH200SCG2 glavicu. Hocu da pravim kutiju.

KOji bi mi materijal za delove najbolje legao ( narochito zvuchnici ) + mesta gde se moze nabaviti, a ako neko zna, i cena?

 

Ne nameravam da kupujem marshall jer odire po guzici, a treba mi asmo za probe ( izmedju 120 i 200 W ). Zelja mi je 2x12"

 

hvala unapred, a evo i specifikacija glave, da se ne maltretiraju oni koji mi mogu pomoci

 

 

2 x 110 watts RMS

 

2 channels

 

OVERDRIVE: Gain 1 - Classic Hi-Gain,

 

Gain 2 - Modern Hi-Gain

 

3-Band EQ

 

CLEAN: 3-Band EQ

 

Voicing button

 

Contour control

 

Stereo chorus

 

Spring reverb

 

5 button footswitch

 

Dual stereo outputs

 

Series loop with level controls

 

4/ 8 Ohm external speaker outs

 

Line out with level control

 

Ground Lift

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

e ljudi da vas pitam nesto...imam jackson dinky dk27 sa emg-hz3 pickupovima boss me 50 i marshallmg15cd...i zvuk mi je ocaj(gle cuda)...znam da mi najveci problem pravi procesor ali mi se nesto ne menja nego mi recite posto ubacujem activne emg,sta je bolje-emg 81 ili 85 u bridgu(moja gitara je baritone,a cuo sam da 85-ica ima vise bassa pa da li je bolje zbog toga da ubacim 81 ili sta)-treba mi za zezcu disotrziju-sviram nu metal)?i preporucite mi neko solidno pojacalo do 500eura?maybe marshall avt20?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...