Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Da li ovi nasi naplacuju carinu (iako je gitara polovna)

Ne bi trebalo. Meni je gitaru doneo burazer iz Austrije i nisu mu naplatili, a i kad' smo svirali u Temišvaru nisu nas ništa pitali za gitare, još smo mi sami hteli da prijavimo svu opremu kada smo išli da nas ne bi cimali kada se vraćamo, i rekli su nam da se to ne prijavljuje i da možemo slobodno da prenosimo sve to preko granice.

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ovi nasi naplacuju carinu (iako je gitara polovna)

Naši naplaćuju carinu za SVE za šta nemaš papir da dokažeš da je bilo iznešeno iz zemlje...

 

Znam, jer sam u zadnjih 5 godina prešao granicu sa sve opremom jedno 50 puta. Napunio sam dva pasoša...

 

Kad izlaziš ih jako mrzi da pišu bilo šta, ali se desi da naiđeš na drkoša u povratku, a TO je bitan momenat za njih, kada nešto ULAZI u zemlju...

Tada se plaća carina.

 

To što krchulj kaže se i meni dešavalo, jer je ipak druga stvar kada te vide sa polovnom gitarom, i sa tri čarape i džemperom u rancu, pa im je jasna situacija...

 

Zaboravio sam potvrdu nekoliko puta, ali sam se uvek izvukao...

 

No, ti pitaš za e-bay i za stizanje poštom...

Bojim se da će tu već drndati...

 

+poštarina...

 

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naši naplaćuju carinu za SVE za šta nemaš papir da dokažeš da je bilo iznešeno iz zemlje...

 

Znam, jer sam u zadnjih 5 godina prešao granicu sa sve opremom jedno 50 puta. Napunio sam dva pasoša...

 

Kad izlaziš ih jako mrzi da pišu bilo šta, ali se desi da naiđeš na drkoša u povratku, a TO je bitan momenat za njih, kada nešto ULAZI u zemlju...

Tada se plaća carina.

 

To što krchulj kaže se i meni dešavalo, jer je ipak druga stvar kada te vide sa polovnom gitarom, i sa tri čarape i džemperom u rancu, pa im je jasna situacija...

 

Zaboravio sam potvrdu nekoliko puta, ali sam se uvek izvukao...

 

No, ti pitaš za e-bay i za stizanje poštom...

Bojim se da će tu već drndati...

 

+poštarina...

 

 

Cheerz! pivopije.gif

To me i buni, kako ce ovi nasi shabani znati na sta da oni udare svoj procenat. Nisu bas neki strucnjaci za gitare... icon_smile.gif

Jedino mogu da uzmu vrednost posiljke, ali ako se dogovorim sa vlasnikom da ja preuzmem rizik i da smanji vrednost posiljke na neke sitne pare... icon_confused.gif

 

 

Najbolja opcija je da ti neko iz inostranstva odradi posao, pa posle kad dolazi donese gitaru ovamo, ali ja tako nekog nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@- Σ -

Na koji si model mislio?

 

Ja sam na njihovom sajtu video dva meni zanimljiva modela iz tfx serije.

TFX1(50w) i TFX2(65w). Citao sam neke review-e i oba pojacala mi deluju ok.

Da li ih je neko odavde probao?

 

 

Pazi, ja sam probao u Grčkoj MXD120 glavu sa nekim sličnim kabinetom

kao na slici (mišićavim uglavnom...) i mogu ti reći da posle toga nisam

probao bolje pojačalo barem za metal muziku. Jednostavno, ako uzimaš

Laney®, uzmi tranzistorsko jer su im bolja 20 puta od cevnih modela.

Jeste, zvuk je malo "sintetičan" pogotovo ako ideš preko digitalne distorzije

ali kabineti tako lepo rasipaju zvuk da ne mogu da ti opišem osećaj sviranja

ovog pojačala i kretanja oko njega u prostoriji...nešto zaista posebno.

 

 

Kombo pojačala nisam probao ali sumnjam da iver pada daleko od...čega već

..."klade" valjda. Ono što nisi naveo je stil muzike kojim se baviš, ali pošto

je ovo YUMetal forum onda ti toplo preporučujem Laney ali ne uzimaj na slepo.

Sedi lepo i probaj, i bypass-uj DSP processing jer ne vredi qrcu.

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me i buni, kako ce ovi nasi shabani znati na sta da oni udare svoj procenat. Nisu bas neki strucnjaci za gitare... icon_smile.gif

Jedino mogu da uzmu vrednost posiljke, ali ako se dogovorim sa vlasnikom da ja preuzmem rizik i da smanji vrednost posiljke na neke sitne pare... icon_confused.gif

 

 

Najbolja opcija je da ti neko iz inostranstva odradi posao, pa posle kad dolazi donese gitaru ovamo, ali ja tako nekog nemam.

Evo ja se bas ovih dana spremam da narucim jednu gitaru iz Amerike pa cu kada se sve bude zavrsilo otvoriti zasebnu temu sa detaljim objasnjenjem icon_da.gif ...kako stvari funkcionisu i koliko me je carina odrala icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sintetican kao na pr. Annihilator-Waking The Fury?

Iskreno da ti kazem meni se to bas i ne svidja. Ne planiram da sviram striktno METAL.Nista preterano brutalno.Uglavnom Priest,Megadeth,Maiden,Rainbow itd. da ne nabrajam. Takodje su u opticaju i Satch,Vai,Gilbert...

Inace,imam mt2,tako da "jacina" distorzije ne bi trebalo da mi predstavlja neki problem(bar se ja nadam).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sintetican kao na pr. Annihilator-Waking The Fury?

Iskreno da ti kazem meni se to bas i ne svidja. Ne planiram da sviram striktno METAL.Nista preterano brutalno.Uglavnom Priest,Megadeth,Maiden,Rainbow itd. da ne nabrajam. Takodje su u opticaju i Satch,Vai,Gilbert...

Inace,imam mt2,tako da "jacina" distorzije ne bi trebalo da mi predstavlja neki problem(bar se ja nadam).

 

E onda ti braćala, lepo preskoči Laney jer ti se neće isplatiti za shred,

to je gotovo sigurno. Zvuk je sintetičan više u nekom NuMetal smislu,

tako da gledaj da uzmeš nešto standardno i provereno. A tu već prestaje

moje iskustvo jer se ceo život bavim samo onim nestandardnim i neproverenim.

 

To bolje pitaj ove likove ovde što se zaključavaju u WC i skidaju Vai-ja.

 

icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao neko ovde iskustva sa pojacalom Vox AC-30? Necu ga kupiti (bar ne u ovom zivotu i sa ovim parama) al me cisto intresuje kakav je njegov zvuk, kaze se cesto da ima neki karakterisitcan zvuk. Sta je to posebno u vezi sa njegovim zvukom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao neko ovde iskustva sa pojacalom Vox AC-30? Necu ga kupiti (bar ne u ovom zivotu i sa ovim parama) al me cisto intresuje kakav je njegov zvuk, kaze se cesto da ima neki karakterisitcan zvuk. Sta je to posebno u vezi sa njegovim zvukom?

da...ja sam jako dugo imao vox-a...

 

preporucio bih samo tako...

 

medjutim paznja...

 

od kad ga je korg kupio(neke 96 ili 97 ne secam se...) ti nije isto pojacalo...

 

znaci pricam samo o starim vox-ovima...(od 80' pa nadole...)

 

uz twin reverb najbolji kombo koji sam imao prilke da probam i sviram...

 

ono sto se meni svidjalo jeste malo zatupljen zvuk...koji je proizvod gustog pletenog platna koje ide preko zvucnika...(oni cuveni romboidi...)

 

pa nije imao onaj a-la marshall punch... icon_smile.gif

 

uglavnom za bluz...i umerenu hard rock varijantu...

 

bryan may u kutiji...u jednoj recenici... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ti stari modeli su danas skupi u pizdu materinu...a i ne prodaju to ljudi vise...ko ga ima...cuva ga za sebe... icon_wink.gif .

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marty F

Gde si kupio i koliko si platio JSX-a ako nije tajna(moze i na pm)?

Naleteo sam na jedan interesantan peavey,a znam da bi me odrali kad bih ga narucio preko neta.

nije nikakva tajna...imas ga u artist-u na konjarniku...(ako je ono konjarnik...valjda...)...

 

doduse verovatno ne na lageru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...