Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Icicemo ponovo da probamo ENGl-a icon_da.gif ...ja sam samo svratio da se javim Saletu jer sam bio u prolazu, a posto je jos odavno izrazio zelju da proba moju nabudzenu Pacifiku i sobzirom da mi je bila oko ramena, well you get the picture icon_smile.gif

 

A pojacalo zvuci kao grublja verzija JSX-a...malo vuce na onaj Satch-ov zvuk sa G3 sa Malmstinom gde je JSX jos bio u fazi izrade...uostalom cuces ga...

mislio sam na gitaru majku mu milose... icon_smile.gif

 

xxx me ne interesuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na tvom mestu pazario neko bolje pojačalo.

 

Marshall-a za te pare nećeš naći toliko dobrog koliko ćeš ga platiti. Ti mali Marshalli su mnogo lošiji od velikih, a nisu baš jeftini...

 

Meni su recimo jako simpatična Line6 Spider pojačala, a ne koštaju ni 500 evra...

To je totalno nova generacija pojačala, i ima već sve ugrađeno. Pored tog pojačala ćeš moći i procesor da prodaš.

Ima i efekte, a i simulator koji radi bolje nego što većina ljudi namešta zvuk sa mikrofonom...

 

Eto, to ti je moja preporuka.

 

Ne moraš me poslušati, samo uzmi u obzir i ovu varijantu.

 

Sa ME 50 i sa tim Marshallčićem nema smisla bilo šta budžiti.

 

Neću ni ja da ti kenjam u fazonu "Idi kupi JCM 200 TSL sa dve kutije i eto ti pravog Nu-Metala..."

 

Line 6 je pristupačan, a daleko ozbiljniji od većine iz te kategorije cene.

 

Cheerz! pivopije.gif

sta imas ti od geara uopste?

npr ja sam gledao kako mick iz slipknota svira line6 II 112 spider(ili bese 212) i nije lose zvucalo...ali ipak on ima aktivne emg-e i garant je stavio neke ekvilajzera izmedju...svi pricaju da line 6 zvuci digitalno(digitalno ili ne sigurno je bolje od moje kombinacije me 50-ice i marshallovog krsha)...a sta mislite o laney tfx2???video sam ga za oko 35000 din tamo kod knez mihajlove(zaboravih ime prodavnice)...ima prakticno isto sve ko line6 i takodje je hybrid(jel bolji od marshallovog avt20)???

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo opsiran nacin da ukomponujes stvar(prvi deo posta...) koja nema veze sa celom pricom...

sta pricas bre? icon_smile.gif jesi li se pogubio, ili ti se spava ili sta? kako nema veze sa pricom kad ima.

 

i da mi kazes kako imam uvo za dobar zvuk...sto i imam...to nije nikakav kompliment...ako za deset i kusur godina nisam naucio...nikad necu...

zapravo, ja ne znam da li ti imas uvo za dobar zvuk. dok ne cujem neki tvoj miksovan snimak, ili dok te ne budem slusao uzivo necu znati. "kucne" varijante (bez ostalih instrumenata) mi nista ne govore jer u tim uslovima i moja baba moze da namesti zvuk gitare (ako ima kakvu-takvu opremu).

 

te neke stvari su mi uvek bile smesne kod muzicara uospte. placebo efekat, autosugestija, pomodarstvo i fazon. cene se lampe, analogija, markirani instrumenti i pojacala. ko ove kokoske sa pinka, samo sto one vicu "versace! dolce-gabana!", a ovi vicu "marshal! fender! les pol!"... wallbash.gif

 

ramzumes sta ti pricam? ne treba ti dobro uvo da ubodes les pola u twin reverb i dobijes dobar klin. slusao sam uzivo lika koji je neku krs gitaru preko zooma 505 nabo u nekog malog marshala i jede malu decu kako zvuci (jedina gitara u bednu). e, taj ima uvo. cinjenica je da je apsolutno moguce sa ne tako skupom opremom zvucati sasvim pristojno, cak i odlicno, ali ovde se svi ponasaju kao da su toliko velike zvezde da im samo najbolja oprema odgovara, a sve ostalo je sranje... nas narod kaze: "rdjavom kurcu i dlaka smeta". icon_smile.gif

 

ostaje cinjenica da je pojacalo smesno...svirljivo...ali za zaobilazenje u sirokom luku...

mozda, nisam ga cuo.

ali, ipak:

ostaje cinjenica da ti nisi probao to pojacalo vec si cuo snimak suve gitare.

ostaje cinjenica da je line6 orijentisan ka studiju, i da nikad nisu pravili igracke. znas li kako zvuci suva gitara pre nego sto se umiksa? a i ja bezveze pitam.. ti bi verovatno povratio kad bi cuo kako zvuci suv i sam snimak jedne ritam gitare za "crni" metalikin album, na primer. icon_smile.gif

 

a na kraju ostaje cinjenica da vodjen predrasudama olako lepis etikete.

zato su tvoje poruke tako zabavne. icon_wink.gif

 

i poenta je mnogo jednostavna...iako se jedan deo vas trudi da je jebitacno zakomplikuje...a marty jadan vidim prestao i da komentarise te stvari... 

 

dobra farba...losa farba...dobra farba...losa farba...

 

ajmo polako...   

jebote, sta si pio? daj i meni malo. icon_wink.gif

 

ali volim da pritiskam dugmice gargiju...

 

kratak fitilj ima...

 

wub.gifwub.gif darijuse, znas da to volim! pritiskaj mi dugmice, zapali mi fitilj. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

n. slusao sam uzivo lika koji je neku krs gitaru preko zooma 505 nabo u nekog malog marshala i jede malu decu kako zvuci (jedina gitara u bednu). e, taj ima uvo. cinjenica je da je apsolutno moguce sa ne tako skupom opremom zvucati sasvim pristojno, cak i odlicno, ali ovde se svi ponasaju kao da su toliko velike zvezde da im samo najbolja oprema odgovara, a sve ostalo je sranje... nas narod kaze: "rdjavom kurcu i dlaka smeta". icon_smile.gif

 

Ovo je pametno rečeno. Loši muzičari ne umeju da izvuku dobar zvuk iz

loše opreme, onda kupe dobru opremu pa ni iz nje ne umeju da izvuku

maksimum. Ja sam jednom u BG-u gledao lika koji je imao Zoom707 i

Boss EQ pedalu, to je tako dobro i originalno zvučalo da sam momentalno

shvatio ovo o čemu vam sada govorim. Naravoučenije : ako iz lošije opreme

(ne mislim na čajavec krševe i sl. već na neku srednju klasu) ne umeš da

izvučeš iole pristojan zvuk, onda nemoj kupovati skupu opremu jer nije

problem u opremi već u tvom znanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom u BG-u gledao lika koji je imao Zoom707 i

Boss EQ pedalu, to je tako dobro i originalno zvučalo da sam momentalno

shvatio ovo o čemu vam sada govorim.

najveci problem zoom-a i jeste u EQ - zato sve farbe deluju tanko. malim peglanjem u Sound Forge-u mogu da se postignu ok rezultati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednu ste samo stvar izostavili...

 

Kazete da je moguce dobiti dobar-odlican zvuk iz krs opreme...ok, slazem se...ali bolji nego na profi opremi?

 

Evo jednog primera iz zivota icon_smile.gif

 

U levom uglu imamo darijusa sa Pacifikom koji je preko nekog osrednjeg procesora ustekan u neki manji tranzistorski combo od recimo pedesetak vati...naglasio biK da za darijusa potpisujem da je znalac sto se zvuka tice i da za razliku od svih drugih ljudi sa kojima sam svirao ima pravi "ton iz prsta" kako to narod kaze icon_da.gif

 

A u desnom uglu imamo Black Sunray-ja takodje sa Pacifikom (samo sa mnogo boljom elektronikom icon_smile.gif ) koji je preko nekog profi procesora ustekan u nekog 100-vatnog Peavey-ja...ovde biK naglasio da je darijus za nekoliko svetlosnih godina bolji gitarista u svim aspektima svirke od gore navedenog mladica icon_smile.gif

 

A sada trik pitanje...Ko bi od njih dvojce imao bolji zvuk?

 

 

poz icon_wink.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi...

ako sviraju istu pesmu bez gresaka, samo sto bolji svirac je lepse i "nadahnutije" odsvira...ipak mislim da bi onaj sa mnogo boljom opremom morao zvucati lepse

 

a ako svako svira nesto svoje, a plus decko sa losijom tehnikom sviranja jos i brljavi...odgovor je jasan icon_smile.gif

 

my 2 cents pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

razumes sta ti pricam?

erm...ne.

 

osim milosa...

 

jer on jedini zna da stavi ton tamo gde su mu usta...

 

dok ostali pricaju u kondicionalnim recenicama treceg tipa(ako se ne varam.. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

 

sta bi bilo kad bi bilo...djismilice preko botenzi...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi...

ako sviraju istu pesmu bez gresaka, samo sto bolji svirac je lepse i "nadahnutije" odsvira...ipak mislim da bi onaj sa mnogo boljom opremom morao zvucati lepse

 

a ako svako svira nesto svoje, a plus decko sa losijom tehnikom sviranja jos i brljavi...odgovor je jasan icon_smile.gif

 

my 2 cents pivopije.gif

Ne govorim ja o tehnici i nacinu sviranja...vec samo i iskljucivo o tonu icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednu ste samo stvar izostavili...

 

Kazete da je moguce dobiti dobar-odlican zvuk iz krs opreme...ok, slazem se...ali bolji nego na profi opremi?

 

Evo jednog primera iz zivota icon_smile.gif

 

U levom uglu imamo darijusa sa Pacifikom koji je preko nekog osrednjeg procesora ustekan u neki manji tranzistorski combo od recimo pedesetak vati...naglasio biK da za darijusa potpisujem da je znalac sto se zvuka tice i da za razliku od svih drugih ljudi sa kojima sam svirao ima pravi "ton iz prsta" kako to narod kaze icon_da.gif

 

A u desnom uglu imamo Black Sunray-ja takodje sa Pacifikom (samo sa mnogo boljom elektronikom icon_smile.gif ) koji je preko nekog profi procesora ustekan u nekog 100-vatnog Peavey-ja...ovde biK naglasio da je darijus za nekoliko svetlosnih godina bolji gitarista u svim aspektima svirke od gore navedenog mladica icon_smile.gif

 

A sada trik pitanje...Ko bi od njih dvojce imao bolji zvuk?

 

 

poz icon_wink.gifpivopije.gif

Sharkey bi imao najbolji zvuk preko Fender Frontman-a 15w Reverb na koji je ukačen Samick SA-31 Sharkcaster1 preko Digitech RP100. icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazete da je moguce dobiti dobar-odlican zvuk iz krs opreme...ok, slazem se...ali bolji nego na profi opremi?

 

A sada trik pitanje...Ko bi od njih dvojce imao bolji zvuk?

Pa pobedio bi Darko jer znalac kao sto je Shteflja nikada ne bi zeleo da svira na govnetu kao sto je Pivi od 100 vatA... icon_smile.gificon_wink.gif Nihilisticki bi rek'o da je Pivi precenjen i okren'o se... icon_smile.gif

 

A sada ozbuljnos'. Ne glodju se D & G (Darko & Gargamel ne dolce-i-dzebana) o tome ko koliko ima sluha za ton, nego ko ima predrasude prema manje skupim stvarima do tog nivoa da im se cak nece pribliziti i pruziti im sansu. I iz krsa moze da se izvuce neki ton (najcesce srazmeran ceni). Uzevsi u obzir da su fabricke farbe sranje - ja ne znam coveka koji je pokusao da namesti farbu na zoom-u. Obicno ga svi kupe kao prvu prelaznu stepenicu i onda koriste one njesra farbe pa kroz godinu dana kupe 100eur skuplji procesor koji je tonski isto sranje (opet ugradjeni preset-i)... Razlike izmedju D&G, njihove svirke i muzike koje slusaju su takve da je poimanje tona na razlicitim stranama sveta... Gargamel-ov akcenat je na uklapanju zvuka dzitre u mix odredjenog tipa muzike ili lajv ekt sto je posao koji zahteva od tona gitare nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Vintage vs. Modern icon_smile.gif

Je l' ovo "vintage" na racun Gargijevih godina? icon_wink.gif Nije striktno vintage vs modern - vise je razlika u primeni jednog i drugog zvuka. To se znatno oseti u miksovanju muzike kada shvatis da se toncina ne uklapa bas u svaki aranzman i da negde treba smiriti neobuzdanu snagu hambakera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neobuzdanu snagu hambakera.

 

Reče Ludikud i pade u nesves'. icon_smile.gif Brate, jesi li ikad čuo moju pesmu "hO!"? Nije moja gitara nabudžena, ne, to je iskusni producent učinio sve da zvuči tako. (čovek se preznojavao 3 dana da načini od onog sranja neki zvuk icon_smile.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ovo "vintage" na racun Gargijevih godina? icon_wink.gif Nije striktno vintage vs modern - vise je razlika u primeni jednog i drugog zvuka. To se znatno oseti u miksovanju muzike kada shvatis da se toncina ne uklapa bas u svaki aranzman i da negde treba smiriti neobuzdanu snagu hambakera.

Ne ne...Gargi je modern a darijus vintage icon_smile.gificon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...