Jump to content

A Perfect Circle


azal

Recommended Posts

Opa!!!!!!!!!!!!!

 

Kente... !"#$%&$#"!!! pivopije.gif .... ma man!!! icon_cool.gif no doubts bout ya!!... Metaphor for a missing moment, pull me into your perfect circle, one womb, one chain....

 

Freak Kitchen... icon_wink.gif ovo upotpunjuje moj recent impression... vidim uz shta nam je sledeci put bacati propsove.... icon_mrgreen.gif !!!... pivopije.gif

 

 

aaa... I'm one happy bastard... happy.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Kada sam nabavio neki ruski mp3 sa svim albumuma Tool-a,kao bonus je bio Mer de Noms. Nisam jedno mesec dana ni otvorio taj folder da vidim o čemu se radi...ali kada sam konačno provirio... icon_twisted.gif Istog momenta sam se zaljubio! laugh.gif

 

Privih pet pesama sa tog albuma....The Hollow,Magdalena,Rose,Judith i Orestes su neprevaziđene. Savršenstvo bez mane. Mada ni ostale pesme sa tog albuma ne zaostaju puno. Thinking of you,Brena,Sleeping Beauty...prelepa melanholija.

 

E,sad...pre par meseci dobih druga dva albuma, step i emotive. Načitah se na netu pljuvačke i pljuvačke upućene na ove albume....i zaista sam se na prvo slušanje....našao zbunjenim. Nisam znao šta da mislim....ali evo sad....nije mi dugo trebalo da nađem favorite....dakle, The Outsider i Pet sa Step-a i Passive sa Emotive-a. Prosto se naježim kada slušam bilo koju od te tri pesme. icon_rockdevil.gif Ni Blue nije loša....kao ni Weak and Powerless....spot je dobar za tu pesmu.

 

 

Inače,spot za Judith me malo zbunjuje....jel verujete vi meni ljudi da ja ni dan danas nemam pojma kako M.J.K izgleda?! Mislim,znam kako izgleda ali uvek mu je faca ili obojena ili zaklonjena kad god sam nešto video...ustvari,video sam par slika ali to nije dovoljno da u glavi stvorim konačnu sliku kako lik izgleda....čak i neki koncert APC-a sam video ali je lik celo vreme bio okrenut leđima! icon_confused.gif Zbunjujuće je sve to. Jebote,malo mi fali da upadnem u trip da lik liči na Stipe-a iz R.E.M-a. wallbash.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok brate malo je ruzniji..........ili lepsi na svoj nacin? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pa ako vidis live spot za the noose, primetices da maynarda nigde nema na spotu!

 

 

nego bre, ja sam na ovu temu skroz zaboravio......budala.......po ceo dan slusam ili tool ili apc (ili oba) i ne nadjem temu..................

 

e pa ajsha, ovako..............nabavio sam live accoustic Orestes by EVANESCENCE! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

inace otpevala je DOJAJA, samo gitara i ona............najezih se.....mada impresiju kvari pomalo stalno dranje publike (posto je bootleg) ali shta da se radi...............

 

Lista "opushtenijih" stvari:

 

1. Orestes

2. Blue

3. The Noose

4. The Nurse Who Loved Me (originally by Failure)

 

Lista "ubica":

 

1. Pet

2. Judith

3. Pet

4. Pet

5. Judith

 

 

AAAAAAAAAAAAAPPPPPPPPPPPPPPCCCCCCCCCCCCCCC

 

 

inace pravim sa obutjarem neki tribute toolu i radicemo i apc.....pa mozda padne neki orestes............moja mala fetish zelja..........mmmmmmmpppppppppphhhhhhhhhhh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,bio bi red da vratimo temu na početak. Meni u winamp-u već nedelju dana stoje samo tri APC albuma i ništa više. A do tada Tool...a imam preko 300 cd-ova. icon_twisted.gif

 

U "Judith" spotu peva lik sa kosom a celavi samo svira...a Maynard se cuje. A lik sa kosom ima onu tetovazu na leđima...U "3 libras" se M.J.K vidi jednu ili dve sekunde. U Tool spotovima,naravno,ga nema nikada....koliko ja znam...hmpf! icon_confused.gif Ponavljam,znam kako tip izgleda i sve ali stvarno se retko pojavljuje i prikazuje. Ne može čovek da mu zapamti facu.

 

Lična APC lista;

(ali jebiga,stvarno mogu gotovo sve pesme...ali,ajde...prvi među jednakim)

 

killers;

 

pet (naježim se na ono "the boogey man are comming!")

outsider

passive

hollow

judith

magdalena

rose

 

relaxers

 

Orestes

3 libra's

the noose (your halo.... icon_cry.gif )

The nurse who loved me

Peace love and understanding

imagine (odlično je odpevao)

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,bio bi red da vratimo temu na početak. Meni u winamp-u već nedelju dana stoje samo tri APC albuma i ništa više. A do tada Tool...a imam preko 300 cd-ova. icon_twisted.gif

 

U "Judith" spotu peva lik sa kosom a celavi samo svira...a Maynard se cuje. A lik sa kosom ima onu tetovazu na leđima...U "3 libras" se M.J.K vidi jednu ili dve sekunde. U Tool spotovima,naravno,ga nema nikada....koliko ja znam...hmpf! icon_confused.gif Ponavljam,znam kako tip izgleda i sve ali stvarno se retko pojavljuje i prikazuje. Ne može čovek da mu zapamti facu.

 

Lična APC lista;

(ali jebiga,stvarno mogu gotovo sve pesme...ali,ajde...prvi među jednakim)

 

killers;

 

pet (naježim se na ono "the boogey man are comming!")

outsider

passive

hollow

judith

magdalena

rose

 

relaxers

 

Orestes

3 libra's

the noose (your halo.... icon_cry.gif )

The nurse who loved me

Peace love and understanding

imagine (odlično je odpevao)

Nisam bas siguran da li sam te dobro razumeo, ali...

 

Celavi lik je Billy Howerdel, gitarista i producent, a Maynard u spotu ima "kosu".

Kazem "kosu" zato sto Maynard u 90% nastupa(ukljucujuci i live i spotove i sta god vec) nosi periku...

Ako te zanima kako Maynard izgleda onda:

www.maynardjameskeenan.com

toolshed.down.net

 

 

Bilo mi je malo glupo da se ukljucujem u diskusiju do sada jer mi je bilo krivo sto ima toliko ljudi koji kapiraju APC i TOOL. Nekako je, do sada, to bilo samo moje... icon_smile.gif Ceo svet se svodio na to da za bilo koji state of mind u kojem mogu biti, ubacim jedan od tool ili apc diskova i pronadjem sebe u jednoj (ili vise) od pesama...

 

Ipak mi je drago da nisam sam... icon_smile.gif

 

Inace imam originale mer de noms i 13th step, a eMOTIVe sam morao da kupim pirata jer sestra nije bila skoro u inostranstvu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,baš mi je drago što mi je neko konečno razjasnio situaciju. Dakle,perika. wallbash.gif To mi nije ni palo na pamet. Inače...

 

 

Bilo mi je malo glupo da se ukljucujem u diskusiju do sada jer mi je bilo krivo sto ima toliko ljudi koji kapiraju APC i TOOL. Nekako je, do sada, to bilo samo moje...  Ceo svet se svodio na to da za bilo koji state of mind u kojem mogu biti, ubacim jedan od tool ili apc diskova i pronadjem sebe u jednoj (ili vise) od pesama...

 

 

pivopije.gif Apsolutno se slažem sa ovim što si napisao. Znači,dođe mi da ove tvoje reči odštampam i zalepim na zid svoje sobe. icon_biggrin.gif

 

Isto tako kako se ti osećaš je meni sa Nightwish.Odkako se puštaju na SOS kanalu...uz one debilne poruke....Više ih ni ne podnosim.

 

Ali APC je ipak i dalje nešto....intimno. icon_redface.gif Za svoju dušu. Ah....snimio sam sva tri albuma na mp3 plejer i dok šetam gradom....blaženstvo! Milina! Uživancija! musik20.gif

 

 

user posted imageicon_rockdevil.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,baš mi je drago što mi je neko konečno razjasnio situaciju. Dakle,perika. wallbash.gif To mi nije ni palo na pamet. Inače...

 

 

 

 

 

pivopije.gif Apsolutno se slažem sa ovim što si napisao. Znači,dođe mi da ove tvoje reči odštampam i zalepim na zid svoje sobe. icon_biggrin.gif

 

Isto tako kako se ti osećaš je meni sa Nightwish.Odkako se puštaju na SOS kanalu...uz one debilne poruke....Više ih ni ne podnosim.

 

Ali APC je ipak i dalje nešto....intimno. icon_redface.gif Za svoju dušu. Ah....snimio sam sva tri albuma na mp3 plejer i dok šetam gradom....blaženstvo! Milina! Uživancija! musik20.gif

 

 

user posted imageicon_rockdevil.gif

Heh, samo jos da pomenem da kad je MJK u pitanju nijedan pomenut (pokazan) simbol nije slucajna.

 

Na ovoj slici iznad, MJK drzi prste tako da ocima i prstima pravi "svevidece oko", jedno od glavnih obelezja masona i jos ponesto icon_smile.gif

da, vrh piramide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od nasigurnijih načina da čovek načisto poludi je da sedne i pokuša detaljno da analizira značenja,simbolike i smisao Tool (ili Maynard-ovih) pesama. icon_smile.gif

 

Da,vidiš,to sa ovom slikom mi je promaklo. Čovek pomisli da je običan PEACE ili Victory znak ili tako nešto.... wallbash.gif

 

I AEnima i Lateralus imaju "third eye" tripove i još po nešto. (obožavam spot za Parabol/Parabola icon_rockdevil.gif ) Ali to je već Tool i ne pripada ovde.

 

Zastrašujuće je koliko je MJK inteligentan lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj slici iznad, MJK drzi prste tako da ocima i prstima pravi "svevidece oko", jedno od glavnih obelezja masona i jos ponesto icon_smile.gif

da, vrh piramide...

ima taj znak na dolarima......samo sto je naopako........piramida..........e aj sad ti protumaci da li je on hteo da to bude naopako ili pak da to poveze sa peace-om...........

 

inace, danny carey-ev cale je bio mason...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace imam originale mer de noms i 13th step, a eMOTIVe sam morao da kupim pirata jer sestra nije bila skoro u inostranstvu biggrin.gif

Pa eMOTIVe imas u svakom IPS-u... Tj. Skoro u svakoj radnji gde se prodaju originali icon_da.gif

 

Btw. Cuo sam da APC pauzira neko vreme jer Maynard treba da se posveti Tool-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. Cuo sam da APC pauzira neko vreme jer Maynard treba da se posveti Tool-u...

Naravno icon_da.gif I vrijeme je vise.Da nije bilo izobra u USA ne bi imali sad eMotive ali bi imali novi Tool

 

EMotive je inace sasvim ok ali ipak su to obrade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmm, OST za Resident Evil Apocalypse, A Perfect Circle - The Outsider (Resident Renholder Mix

Uhm,super je, inače volim rmx-e svega i svačega, ali retko kada je rmx bolji nego "original", ovde po mom mišljenju, jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nazalost jos nisam imala mogucnosti da cujem ceo novi album, imam samo Passive... Ne mogu objasniti koliko sam odusevljena njome...

Pesme su totalno razlicite... Passive je, cak, jedna od komercijalnijih na albumu... ne kazem "komercijalno" sa negativnom konotacijom...

Trebalo mi je par dana sa svarim album samog za sebe, da ga ne poredim sa prethodnima...a onda mi je trebalo jos vremena da iznivelisem emocije za svaku od pesama. Najvise me radi When the levee breaks... Ipak, kod mene se to sve menja sto duze slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...