Jump to content

The Beatles


WS

Recommended Posts

  • 5 months later...

Elem, bese juce na Viansat history emisija o Beatlesima, govorili su razni ljudi njima bliski u ranim danima, iz vremena svirki u Hamburgu, zatim vlasnik Cavern-a kada su tamo oni nastupali, i asistent Briana Epsteina. Dosta zanimljiv pogled na bend iz perspektive onih koji su videli obe strane, npr McCartnijeva polusestra je pricala o tome kako bi se zatvarali u sobu i duvali i slicno. Ovih dana inace ne prestajem da pevusim I Me Mine. I red da neko izvuce temu iz naftalina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ceo let it be album je extra...Mada se pomalo oseca napeta atmosfera...

Ovo mi je definitovno omiljeni bend...Poceo sam muziku slusati sa njima...Znam sve pesme napamet icon_wink.gif

Unikatni su po svemu... musik19.gif

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj omiljeni bend i sad mi zao sto ja nisam otvorio ovaj topic biggrin.gifbiggrin.gif

 

svakako su bend za sva vremena biggrin.gifbiggrin.gif kao i svi albumi,potpuno su neprolazni ,...

 

ja svaki dan slusam Abbey Road,White ALbum,Revolver....ako neko hoce neke DVD-e i filmove nek mi posalje PM biggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, bez Revolvera jednom nedeljno zivota nema. Uopste bez bilo kog albuma od Rubber Soula nadalje. Mislim dobre su i ranije stvari, ali od 1965. do kraja su apsolutno jebeno savrseni. Abbey Road...nemam reci. Cesto ne mogu da pojmim kako je moguce da se na jednom mestu izlije toliko ciste ljudske genijalnosti i kreativnosti. Isto vazi i za White, i za Pepper, i MMT, i Let It Be. Retko kad sam dobio taj osecaj koji postoji u muzici Beatlesa. Nesto slicno mozda jedino kod Floyda, mada su oni totalno svoj trip, sa akcentom na ambijentu i atmosferi. Ali kad su melodije u pitanju, Beatles su neprevazidjeni. Njihove vokalne harmonije su savrsene. Tekstovi izuzetni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

da li ste culi da ce jedna americka televizija da uzivo snima prizivanje duha Dzona Lenona .. icon_uhoh.gif

i sve to ce da prati nekoliko desetina miliona ljudi..a prisustvo duha ce da utvrde putem senzora..pitam se samo sta ce senzori da registruju ..mozda toplotu tela?... icon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Radila sam maturski rad o Bitlsima. To je ujedno i prvi bend za koji sam tvrdila da ga slusam... 3.-4. razred, mislim. icon_da.gif233.gif

3-4 razred...da se razumemo srednje icon_confused.gif

 

to je jedini bend koji UVEK moze da se slusa.I kad si sjeban i kad si happy i strait i high i pijan i trezan i onako i lose onako i dobro onako...UVEK!!!

 

koja vam je njihova omiljena pesma?

 

Hard days night!moj glas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Pevac mog benda je jedan od mojih najboljih drugova i volim ga kao brata, al kada krene da sere po bitlsima dodje mi da ga zadavim licu mesta!!! Covek je cuo samo I wanna hold your hand i odma zakljucio da je to "neki gay bend" BRASTHAFJASKDGJWEKAJA!! RAFJ#$@#%! :udri::udri::udri:

 

Bend za sva vremena, ona sto behose, ona sto jesu i ona sto ce mozda doci!

 

p.s.Meni je omiljena Drive My Car :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Мрзим оне форе кад се ликови као ишчуђавају и те форе али -

само три стране је тешка тема о бенду који је променио свет?

Онима којима фали нешто, да употпуне колекцију а онима који немају ништа - време је да се упознате са њима (срам вас било ако до сад нисте!!!).

The Beatles

Елем, мислим да човек нема право да себе сматра нити рокером нити металцем ако ово није чуо.

Заправо - где сте кој мој били до сада ако нисте чули Битлсе?

Има ли таквих бестидника, уопште ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мрзим оне форе кад се ликови као ишчуђавају и те форе али -

само три стране је тешка тема о бенду који је променио свет?

 

Pa jbg, ovo je YuM, a danasnji metalci klinci, hvala Bogu ako znaju i za bilo sta sto je nastalo pre vishe od 10 godina, a kamoli za Betles-e. Jeste grehota, ali tako ti je to.

 

 

 

Across the Universe mi prva pada na pamet. Prelepa pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :)

Odavno nisam Metal klinac koji ne zna sta se desavalo pre 10 godina na muzickom nebu i necu kao Laza da prodam njihov CD, nego cu da zainteresovanima ustupim ploce gratis, (dobijene - ne bih ih kupovala, svakako :) ) jer ni tad, a Bogme ni sad, ne mogu Beatles-e.

Jednostavno su mi otuzni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednog dana ću se potruditi pa poslušati kako treba njihove albume nakon 1966. Zasad nisam.

Uradi to obavezno. Tek tada postaju odlican bend.

Sve poshtujem i znam da se mnogi nece sloziti, ali pre Rubber Soul-a su bili bend programiran za slavu i shiparice. Od 66-e pocinju da snimaju strahovito zanimljive, iskrene i totalno free albume. Istovremeno prestaju da drze koncerte za okeane psihoticno/histericnih fanova, totalno se posvecuju studijskom radu, pocinju da gutaju lsd (koji je tada bio legalan) pppljaaaaassssrevolucija :D

More or less, dan i noc.

 

Moj pick:

 

Sgt. Pepper

Magical Mystery Tour

Abbey Road

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...