Jump to content

The Beatles


WS

Recommended Posts

Meni su se uvek vise svidjale one cudnije pesme kao "A Day In The Life", "I Am The Walrus", "Norwegian Wood", itd, mada stoji da je "Strawberry Fields Forever" nesto mnogo jako kako u muzickom, tako i u poetskom smislu. Da li je neko slusao album "Abbey Road" u celini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tema je postojala, ali kako ovde sve fenomenalno funkcionise....... Nema potrebe objasnjavati, vazno da je opet aktivna....... Oni su legende i to je dovoljno. Imali su dopadljive stvarcice i nisu imali konkurenciju, bili su nesto novo, sladunjavi izraz revolucije. Onaj Paul mi je uvek bio ljigavi britanac i to mi je totalno antipaticno, ali zato Lennon koji ih je vodio prema rocku vadi stvar, bez njega bi oni bili samo british pop. Mozda mi se vise svidja zvuk Stonesa, ali su mi Beatlesi drazi.......

 

You say you want a revolution

Well, you know

We all want to change the world.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ejjjj momci!

 

Ja sam ogroman fan Beatlsa, odnosno vise Lennona. Kako da kazem, ja sam jedan od onih koji ima njihove postere, zna sve njihove pesme na gitari, klaviru i naravno reci, ima sve njihove snimke, fotografije i druge zvukove iz studija i tako to. Ne mogu da verujem da sam konacno nasao forum gde se oni makar spominju!! Mnogo mi je drago.

 

Moje misljenje je da je Paul plitak ali izuzetno pozitivan lik, koji je muzicki veoma obdaren. Bio sam na njegovom koncertu sad u Austriji, i atmosfera je nevidnjeno dobra, bolja nego bilo gde, a osim toga bilo je mnogo vise nas "omladine" (ja imam navrsenih 19) nego sto sam i ja ocekivao. Nemojte da mi dirate Polija.

 

Ali Lenon je legenda. On je uvek vodio Beatlse, on ih okupljao i njihovu kreativnost, on im je davao slobodu i terao napred. Mnogo mi je zao sto njegove solo stvari osim pesme Imagine ili Give Peace a Chance nisu toliko poznate jer su izuzetno personalne ali kvalitetne.

 

Ako ima jos nekih fanova, obavezno mi se javite!!!!!!! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jesu, dokaz je na primer sto je Bora Chorba sad preradio Jealous Guy na svom albumu, sto mi je drago. Woman je isto donekle poznata, ali Ameri znaju vise i neke pesme kao sto su Whatever Gets you Through The Night itd.

 

Sta vi mislite o Joko?

 

Ja licno imam apsolutno neutralan stav o njoj, koliko je OK toliko i nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

Ne volim ih preterano, al sam sve njihove pesme znala da sviram kao klinka kad sam pocinjala da sviram gitaru,jer su nenomalno lake...uostalom, nemogu da imam nista preterano protiv njih kad ih je kurt gotivio.....

 

a i...neko vreme sam zivela u abby roadu, u abby house-u,odma tu kod njihovog studija i gledala kroz prozor kineze kako se slikaju na cuvenom pesackom prelazu...............fanovi, zavidite mi! icon_wink.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim ih preterano, al sam sve njihove pesme znala da sviram kao klinka kad sam pocinjala da sviram gitaru,jer su nenomalno lake...

 

nenormalno lake? kako bese ono: "let me take you down, 'cause i'm going to strawberry fields.. nothing is real..." lako, jel? ko nije probao da skine ne zna sta je muka. icon_smile.gif pre bih skinuo bilo koji malmstinov solo...

 

i tako to... sve zvuci naivno, prosto i debilno, ali taje li traje. ko mocart.. tra-la-la, tri akorda.. a u stvari - mrak mrakova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nenormalno lake? kako bese ono: "let me take you down, 'cause i'm going to strawberry fields.. nothing is real..." lako, jel? ko nije probao da skine ne zna sta je muka. icon_smile.gif pre bih skinuo bilo koji malmstinov solo...

 

i tako to... sve zvuci naivno, prosto i debilno, ali taje li traje. ko mocart.. tra-la-la, tri akorda.. a u stvari - mrak mrakova.

RESPECT za ovaj post i za Beatles-e.

 

"nenormalno lake" pesme su trenutno stare 40 godina. I ima ih preko stotinu i nema dve da lice jedna na drugu. Mogu klinci da seru na Beatles-e, ali cinjenica je da su neverovatni genijalci i da bi rock'n'roll drugacije izgledao danas da, izmedju ostalog, nije bilo njih. Doduse, mozda ceo brit-pop talas ne bi ni postojao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Znaci gledao sam VH1 top 100 albums i smrdljivci su stavili Thriller od Jacksona i Nirvanin Nevermind i jos nesto ispred Beatlesa. Mislim stvarno Oasis ispred Beatlesa, koga oni zezaju?????!!!!!

 

Btw koji su vam albumi omiljeni? Meni A Hard Day;s Night, Rubber Soul, Revolver, Pepper i Abbey Road. Mada mi je i ove veoma tesko da izdvojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...