Jump to content

The Beatles


WS

Recommended Posts

Mozda ono pre Rubber Soula. Uostalom, 60-ih su pravci zabavne muzike (rok, pop) bili u prilicno embrionalnoj fazi razvoja, pa je tesko i razluciti. Uostalom ,Beatlesi su bili pod uticajem rockabilly izvodjaca u ranom periodu, pa je tu postojao i rock element, mada ima i dosta cistog popa. Od Rubber Soul su sve tvrdji i eksperimentalniji, i tesko da se to da podvesti pod pop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

U, jbt, ni ja nisam znao da ovde postoji tema o njima... mada moram priznati - mislim da je nisam ni tražio. U svakom slučaju, odrastao sam uz ovaj bend (kao i uz Deep Purple, Whitesnake, Led Zeppelin i sl - hvala ćale!), obožavam veliki broj njihovih pesama i ne bih mogao da se opredelim za omiljenu... jer kad bih krenuo, mislim da bih nabrojao 20-30 pesama koje podjednako volim! Album bi možda bio Help pošto mi tu realno nema lošeg momenta mada su mi svi albumi od Please, Please me do Rubber Soul-a fenomenalni!! Naravno, dobri su mi i kasniji albumi, ali mi nekako nisu tako kompaktni kao ovi pomenuti. Uglavnom, videh na nekoj prethodnoj strani konstataciju da je greh ako neko nije čuo za njih i slažem se sa tim, zaista su napravili revoluciju u muzici (a i šire), a sad to što ih neki ne vole - pa jbg, stvar ukusa, ne može sve svakom da leži. Ja sam uz njih zavoleo harmonije u muzici i višeglasno pevanje, tu su bili savršeni!

 

Inače, moram sad da napravim i jednu reklamu. Ne znam da li ste čuli, ali postoji jedan naš neverovatan Beatles tribute band - Best Beat. Ja sam ih slušao samo jednom u Atomu, pre nekog vremena i ljudi su neverovatni! Imao sam utisak da slušam disk (ili pak ploču hehe)! Zvuče identično i svi pevaju i to rade fenomenalno, zaista ih preporučujem svima koji vole Beatles-e!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, BestBeat, tu pjeva Era iz Vampira. Ne pamtim da sam u skorije vrijeme primjetio najavu za neku njihovu svirku, pa ne znam da li je ovaj bend jos aktivan. Gledao sam ih samo jednom, 2006. godine, i ostavili su odlican utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, to je taj bend. Aktivni su i dalje, ja sam ih gledao marta 2008. i tad su, ako se ne varam, svirali u Atomu svaki drugi petak. Jedan ortak mi reče da ih je nedavno gledao, ali negde drugo, ne tamo... Uglavnom - www.myspace.com/thebestbeatbeatlestributeband

Ja nisam našao, slabo se snalazim na space-u, al valjda tu ima nekih informacija o svirkama.

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tribute je sjajan! :rockdevil:

Bas sam sad poslusala i stvarno odlicno zvuce (ne pise nista za neke naredne svirke, al' moram pratiti taj spejs profil, bilo bi jako cool cuti ih)! :da:

 

Inace, sto se tice Beatlesa, moram se vise pozabaviti njihovim pesmama.

Volim ih, al' ne znam bas nesto mnogo pesama. No, da se to popraviti. :da::bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle ga Era, što se promenio. :) Kad se setim pre nekih 5,6 godina kada sam prevrnuo ceo Beograd naopačke da bi našao kasete od Vampira, od njega nije bilo ni traga ni glasa. Baš sam se obradovao kada sam video ove snimke na space-u. Hvala za link. Morali bi da naprave koju svirku uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

e bas ti zavidim, ja planiram kad skupim neku kintu da skupim sve njihove na vinilu, sada imam samo blue i red kompilacije, a i gramofon bi se morao popraviti(fali igla, ali tesko ju je naci za taj model)

kod mene AR ipak fino 2go mesto, posle zivotinja od flojda :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Meni je abbey road najbolji album svih vremena, no sada se zadovoljavam pa slusam mp3 verziju jedva cekam da popravim gramofon da mogu opet da pustim plocu tj ploce beatles-a mislim da mi je to najvrednija kompletna diskografija medju plocama :da:

Meni nedostaje samo Yellow Submarine od studijskih albuma na vinilu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem Lou, kontam da si je nasledio? Ili si je sam pravio sto je za svaku pohvalu :da:

 

Ja moju diskografiju jesam nasledila, srecom moji su kupovali ploce kao ludi u to doba i ima da se probere od Pink Floyd-a, The Doors-a, Paco de Lucia i jos sto sta...

Neki plan kada su vinili u pitanju jeste cim krenem da zaradjujem svoje pare, imacu novu zanimaciju :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...