Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

E cuo sam neke kosooke kako repuju - BOLES'!!!!!!!

 

E zamislite trip:

 

Iced Earth feat. Ice-T vs. Ice Cube uz pesmu

Ice, ice baby (od Vanilla Ice-a)

 

Vi`sh ima veze izmedju hip hopa i blacka:

- i jedno i drugo se smatraju crnom muzikom

- izvodjaci se loze na hladnocu (ice/north)

- propagiraju nasilje

- propagiraju pozerisanje

- misle kako su oni "hard core" naj, sasvim najopakiji

 

Ima sigurno tu jos, al sad na brzaka ne mogu da se setim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wolf, ne seri...

nek se suplji ime tvoje....

 

moj skromni prilog za hip hop kolekciju je "goth hop" izgovor za pesmu koji se zove "lyrics of poison" (taaako je gay, zar ne?) koji izvode nigger zvani kwan i jyrki 69 (aka the helsinki vampire)...

ko nije cuo ovo taj ne zna sta je pravi trash...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi misle da je hop sranje, ali ima i onih koji misle suprotno. Moje drustvo je vecinom hopersko, ali ja nikako da podvrgnem toj bolesti, zato molim za misljenje... Respect or not?!

 

RESPECT!SVAKO SLUSA ONO STO VOLI!I U HIP HOP-u POSTOJE DOBRI TEKSTOVI KOJI IMAJU NEKU PORUKU,ALI VECINA NJIH SU SMARACI,ZAR NE?!ROCK FOREVER!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. ne lupetajte bre.. kako mozete reci da hip-hop i rap nisu muzika :? a nego sta su? vecina hip-hop textova je na dosta visem nivou nego metal textovi.. a i ne moze svako raditi hip-hop.. :ne: treba ti talenat za to.. itekakav talenat.. biggrin.gifa: da li ste vi mozda isli i live slusali te ljude.. kako jedni protiv drugih slazu rime (i don't think so).. to je tek uzivanje.. ovo i nije nesto.. dok ne cujete pravu stranu svega toga...

e sada.. meni se dopada par izvodjaca.. npr. Ice-T, 2 pac, Snoop Dog (samo prvi album), WTC, Onyx, Tekitha (kakve glasovne mogucnosti!!!), Gravediggaz, Cypress hill (neke pesme), Lady of rage biggrin.gif i jos dosta toga (uglavnom stariji izvodjaci.. a ne koje kakve new MTV face smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif )

Inace.. ja sam bila i na RZA-inom koncertu.. i bilo je stvarno... 8O 8O 8O biggrin.gifa: biggrin.gifa: tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. ne lupetajte bre.. kako mozete reci da hip-hop i rap nisu muzika a nego sta su? vecina hip-hop textova je na dosta visem nivou nego metal textovi.. a i ne moze svako raditi hip-hop.. treba ti talenat za to.. itekakav talenat.. da li ste vi mozda isli i live slusali te ljude.. kako jedni protiv drugih slazu rime (i don't think so).. to je tek uzivanje.. ovo i nije nesto.. dok ne cujete pravu stranu svega toga...

e sada.. meni se dopada par izvodjaca.. npr. Ice-T, 2 pac, Snoop Dog (samo prvi album), WTC, Onyx, Tekitha (kakve glasovne mogucnosti!!!), Gravediggaz, Cypress hill (neke pesme), Lady of rage i jos dosta toga (uglavnom stariji izvodjaci.. a ne koje kakve new MTV face )

Inace.. ja sam bila i na RZA-inom koncertu.. i bilo je stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

crna i crnacka... sedamnaest razlicitih pojmova

ice u imenima tzv. izvodjaca nema veze sa bilo cim sto oni pricaju, dok su blackeri iskreno u north tripu.

nisu svi blackeri pozeri, uostalom uverices se na borgiru.

cetvrto je jedino tacno... ali ima toga i medju trasherima, i medju powerashima, brutal death, har kor, i da ne nabrajam dalje.

 

btw, cuo sam pricu da su tri niggera resili da naprave old school black metal band... cuj smeha, voleo bi da ih viim da dodju u majku norvesku i vrate se citavi odatle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. ne lupetajte bre.. kako mozete reci da hip-hop i rap nisu muzika :? a nego sta su? vecina hip-hop textova je na dosta visem nivou nego metal textovi.. a i ne moze svako raditi hip-hop.. :ne: treba ti talenat za to.. itekakav talenat.. biggrin.gifa: da li ste vi mozda isli i live slusali te ljude.. kako jedni protiv drugih slazu rime (i don't think so).. to je tek uzivanje.. ovo i nije nesto.. dok ne cujete pravu stranu svega toga...

e sada.. meni se dopada par izvodjaca.. npr. Ice-T, 2 pac, Snoop Dog (samo prvi album), WTC, Onyx, Tekitha (kakve glasovne mogucnosti!!!), Gravediggaz, Cypress hill (neke pesme), Lady of rage biggrin.gif i jos dosta toga (uglavnom stariji izvodjaci.. a ne koje kakve new MTV face smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif )

Inace.. ja sam bila i na RZA-inom koncertu.. i bilo je stvarno... 8O 8O 8O biggrin.gifa: biggrin.gifa: tongue.gif

 

hip hop/rap nema melodiju, ni u vokalu ni u instrumentalnom segmentu, sa nekim izuzecima. hoces da kazes da jedan beat i neko pricanje cine muziku? probaj da umiksujes govor vuka draskovica i udaranje u serpu i da to nazoves muzikom?

textovi... da li je neko cuo neku rap ljubavnu pesmu. mislim za stvarno, a ne u stilu "lizaces k'o lesi" ili "kucko jedna sa'cu da te isibam jer se karas sa pola kvarta"?

ok, da zanemarimo to, ali njihovi tekstovi su prosti, direktni, najcesce besmisleni jer se gleda samo rima. u jednoj varosi u sumadiji ziveo je lokalni ludak koji je isao ulicom i pricao gluposti u stihu (bacao rime, jel?)... hip hop me mnogo asocira na to, a ako me neko ubedi da bar 20% njihovih textova ima neku umetnicku vrednost, reci cu i ja respect. gde je tu simbolika, gde je tu umetnost, gde je tu stil?

metal textovi... ok, navodim samo najsvetlije primere... iron maiden, pun simbolike, opet dovoljno jasan. cradle of filth, jebena poezija. dream theater, impresionizam. my dying bride, besprekorno. stratovarius, elegantno iznosenje stavova. da dodam jos i moonspell (knjizevnost + filozofija), hypocrisy, in flames, amorphis, anathema, paradise lost, blind guardian, to die for...

ne svodi se ceo metal na manowar i dark funeral.

zasto je njihovo bacanje rima jedan protiv drugog ista teze od solla na dve gitare ili gitari i klavijaturi? ili sukoba grawl-a i operic vocala?

 

uostalom, ja sam prvo video mainstream hip hopa i mainstream metala. te '91. su mi se svideli g'n'r, metllica, nirvana, faith no more, rhcp... znaci grunge, rock, metal... 2-pacov mi se nije svideo tada, isto mi se ne svidja eminem sada. kako ocekujes da zalazim dublje u nesto sto mi ja na prvi pogled odbojno... isto to sam uradio i sa odredjenim metal pravcima koji mi ne leze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

crna i crnacka... sedamnaest razlicitih pojmova

 

Ne, ne, ne, crna i crna, oni ne kazu blackmen`s oni kazu black music...

 

ice u imenima tzv. izvodjaca nema veze sa bilo cim sto oni pricaju, dok su blackeri iskreno u north tripu.

 

Ja samo rekoh da su i jedni i drugi u tripu sa hladnocom, iskrenosti nema u show-buisinessu...

 

nisu svi blackeri pozeri, uostalom uverices se na borgiru.

 

Ma Mayhem je zakon! Ne znam jos da li ce me dimmu videti...

 

cetvrto je jedino tacno... ali ima toga i medju trasherima, i medju powerashima, brutal death, har kor, i da ne nabrajam dalje.

 

Da, ali nema nikakve druge podudarnosti, ono sto je hip-hop u getu to je black na hladnom severu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

textovi... da li je neko cuo neku rap ljubavnu pesmu. mislim za stvarno, a ne u stilu "lizaces k'o lesi" ili "kucko jedna sa'cu da te isibam jer se karas sa pola kvarta"?

 

jos jednom pokazujes da se samo lupetas gluposti sto se hopa tice... biggrin.gif znas ono "bolje cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju"? e to za tebe vazi u ovom slucaju :roll: ohmy.gif :| 8)

 

ok, da zanemarimo to, ali njihovi tekstovi su prosti, direktni, najcesce besmisleni jer se gleda samo rima. u jednoj varosi u sumadiji ziveo je lokalni ludak koji je isao ulicom i pricao gluposti u stihu (bacao rime, jel?)... hip hop me mnogo asocira na to, a ako me neko ubedi da bar 20% njihovih textova ima neku umetnicku vrednost, reci cu i ja respect. gde je tu simbolika, gde je tu umetnost, gde je tu stil?

 

Ne mora sve da bude komplikovano da bi bilo kvalitetno....realniji su od ovih metal lyricsa i vecina ima poentu. tebi i da se da neki kvalitetan text ti ces reci da je sranje. eto recimo taj Powerslayerov ortak ima odlicne rime biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: a to sam zakljucila citajuci textove koje je pisao pre tri godine, mogu da zamislim kakvi su tek sad

 

i aj' se kani onog u sta se ne razumes :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htela si da napishesh Powerfuxxxa? :mrgreen:

P.S. lestate, u skorije vreme ima da postujem ljubavnu pesmu mog ortaka (koji se pride bavi hopom)... pa da vidish shta je text...

 

k'o sto rece ray charles: "to bih voleo da vidim..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

textovi... da li je neko cuo neku rap ljubavnu pesmu. mislim za stvarno, a ne u stilu "lizaces k'o lesi" ili "kucko jedna sa'cu da te isibam jer se karas sa pola kvarta"?

 

jos jednom pokazujes da se samo lupetas gluposti sto se hopa tice... biggrin.gif znas ono "bolje cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju"? e to za tebe vazi u ovom slucaju :roll: ohmy.gif :| 8)

 

ok, da zanemarimo to, ali njihovi tekstovi su prosti, direktni, najcesce besmisleni jer se gleda samo rima. u jednoj varosi u sumadiji ziveo je lokalni ludak koji je isao ulicom i pricao gluposti u stihu (bacao rime, jel?)... hip hop me mnogo asocira na to, a ako me neko ubedi da bar 20% njihovih textova ima neku umetnicku vrednost, reci cu i ja respect. gde je tu simbolika, gde je tu umetnost, gde je tu stil?

 

Ne mora sve da bude komplikovano da bi bilo kvalitetno....realniji su od ovih metal lyricsa i vecina ima poentu. tebi i da se da neki kvalitetan text ti ces reci da je sranje. eto recimo taj Powerslayerov ortak ima odlicne rime biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: a to sam zakljucila citajuci textove koje je pisao pre tri godine, mogu da zamislim kakvi su tek sad

 

i aj' se kani onog u sta se ne razumes :mrgreen:

 

samo sam rekao da nisam cuo nijednu jedinu pravu ljubavnu pesmu...

 

optuzujes ceo metal da je nerealan... da nije tuzno bilo bi smesno... replica od sonate je nerealna? only for the weak od in flames je nerealna? bilo sta od moonspella je nerealno?

 

kao sto rekoh, voleo bih da vidim jasan i smislen hip hop text...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatite HipHop je sranje Rap je dobar

HipHop tekstovi su uglavnom (malo banalizujem) 'vristi kurvo kat te jebem'

dok rap tekstovi umeju da ponekad dosta pametni...

Inace ne vlim nesto puno rap i slicne muzike...

Nesto od 2pac-a, neke pesme B.Sindikata (Viteshka npr. to je dobar text )

, dosta stvari koje sam cuo od Cypress Hilla (ja pojma nemam kako se ovo speluje tako da....), mozda jos ponesto...

Mada vecina toga je shit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatite HipHop je sranje Rap je dobar

HipHop tekstovi su uglavnom (malo banalizujem) 'vristi kurvo kat te jebem'

dok rap tekstovi umeju da ponekad dosta pametni...

Inace ne vlim nesto puno rap i slicne muzike...

Nesto od 2pac-a, neke pesme B.Sindikata (Viteshka npr. to je dobar text )

, dosta stvari koje sam cuo od Cypress Hilla (ja pojma nemam kako se ovo speluje tako da....), mozda jos ponesto...

Mada vecina toga je shit....

 

Ama choveche shvati da ne postoji I RAP I HIPHOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To nikako nisu 2 pravca u okviru te muzike... ne znam samo odakle ti to... mozhda, ako si chitao Rock Express, tamo je neko od bracje Rogoshicja napisao debilnu recenziju za MC Solaar-ov album, neshto na foru "meshavina rapa i hiphopa"... tako neshto ne postoji, utuvite to u glavu!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

optuzujes ceo metal da je nerealan... da nije tuzno bilo bi smesno... replica od sonate je nerealna? only for the weak od in flames je nerealna? bilo sta od moonspella je nerealno?

 

Ne optuzujem ja ceo metal... (kako bih mogla optuziti nesto sto ponekad veoma prija mojim usima).. nego jednostavno kazem da su hip-hop textovi realniji od vecine metal textova (a pri tom ne uzimam u obzim Jay Z produkciju i ostale MTV debile.. jer njih organiski ne podnosim.. zato sto su oni ti koji sve kvare i komercijalizuju). Npr.. Pain Of Salvation imaju i vise nego odlicne textove, COF takodje, Moonspell, Sinergy etc etc etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...