Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

Nisam primetio ranije... STA TI MENI "BRKICU" ?!! Nemo' da sad padne jedan "asswiping" !!! biggrin.gif

 

Nadam se da si mislio "asswHiping"...

Ovo sto si napisao je malo... chudno :roll:

 

Slabo spavam ovih dana... ispiti ... Naravno da sam mislio

na ASSWHIPING ! Zar ti ja licim na nekog ko upraznjava "cudne"

stvari kao sto je ASSWIPING ??? :|

 

Da upraznjavas asswiping na sebi je normalno, chudno bi bilo da to radis Mariyeti biggrin.giftongue.gif

 

A sad nevezano za bilo sta, Dawngreeteru sta studiras/si studirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da smatram da je mnogo veća verovatnoća da se naleti na inteligentnu, interesantnu i/ili zabavnu osobu među ljudima koji slušaju metal. (Svakako je i veća verovatnoća da se naiđe i na drogiranu i/ili pijanu budalu među metalcima, ali...)

Ja se ne bih slozio sa ovim. Iz mog dosadasnjeg iskustva, svako ko odluci da sebe definise kao osobu koja ne pripada mainstream kulturi prvo krene kao metalac jer su to oprobane vode.

Moram reći da odluka da se ide van main streama nije baš tako mala i beznačajna. Između ostalog zato i smatram da...

 

Odnosno, ne treba ti neko preterano mozganje. Iron Maiden, Metallica, Nu Metal bagra itd. se pustaju maltene isto koliko i mainstream muzika te je dovoljno potrositi celih dva sata u preslusavanju te muzike i eto vec si metalac. Do sada sam vec razradio refleks da kada cujem nekoga da izgovara "ja sam metalac" automatski to asociram sa "ja sam glup". Ogromna vecina inteligentnih ljudi koje poznajem, a koji slusaju metal, se ne definisu kao metalci. U stvari, metal kao zanr je odavno prestao da bude nesto definisano. Definisati se kao metalac je slicno kao definisati se kao 'mainstreamer' (ako takav termin u opste postoji).

 

Ono što hoću da kažem je da su hiphopperi u principu dizelaši (sadašnji ili bivši), kriminalci ili wannabe kriminalci, plavuše sponzoruše, fašisti, hrišćani i slični... A da, tvrdim da se od takvih metalci razlikuju između ostalog i po inteligenciji.

Slazem se oko dijagnoze hopera, ali se ne slazem oko dijagnoze metalaca. Jedna prosta linija razmisljanja: Prosecan IQ bilo kog coveka je 100. Let's face it, osoba sa IQ 100 je glupa (mozemo raspravljati o tome kako sam dosao do ovoga naknadno, ukoliko se neko ne slozi). Medjutim, presek ne znaci da su svi toliko inteligentni, vec da je polovina ljudi jos gluplja. Ta racunica je primenjiva na bilo kom slucajnom uzorku ljudi, tu ukljucujuci i metalce.

...metalci nisu baš slučajan uzorak ljudi. Dozvoli da ilustrujem. Prosečna visina muškarca je recimo 180cm, ali ako uzmemo košarkaše i pogledamo njihovu prosečnu visinu dobićemo mnogo više. To je zato što košarkaši nisu slučajan uzorak. Slično ni metalci ni hiphoperi nisu slučajni uzorak za inteligenciju.

 

Inače, kada kažem metalci ni ja ne podrazumevam "metalce" koji trče okolo, skaču i deru se "SLAYER!!!" :wink: nego ljude kojima je metal muzika koju najčešće slušaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram reći da odluka da se ide van main streama nije baš tako mala i beznačajna. Između ostalog zato i smatram da...

 

Tu se slazem. Ali ta odluka nije vezana za inteligenciju vec za karakter osobe.

 

...metalci nisu baš slučajan uzorak ljudi. Dozvoli da ilustrujem. Prosečna visina muškarca je recimo 180cm, ali ako uzmemo košarkaše i pogledamo njihovu prosečnu visinu dobićemo mnogo više. To je zato što košarkaši nisu slučajan uzorak. Slično ni metalci ni hiphoperi nisu slučajni uzorak za inteligenciju.

 

Inače, kada kažem metalci ni ja ne podrazumevam "metalce" koji trče okolo, skaču i deru se "SLAYER!!!" :wink: nego ljude kojima je metal muzika koju najčešće slušaju.

 

Metalci nisu slucajan uzorak ljudi ako precamo u terminima frizure, nacina oblacenja, politickog opredeljenja, itd. Medjutim, ne potoji nista u vezi metalaca sto ih cini nesto drugacijim od bilo koje druge grupe ljudi kada je u pitanju inteligencija. Mogu a ne moraju da imaju zavrsene skole. Mogu a ne moraju da imaju neke filozofske stavove povodom muzike koju vule. Mogu a ne moraju da kriticki posmatraju svet oko sebe. Kada bi uzimali u obzir samo ljude koji skacu i deru se "SLAYER!!!" onda bi mogli da budemo sigurni da ce im prosecni IQ biti ispod 90 (samo da napomenem ovde za svaki slucaj, nemam nista protiv Slayera). Ovako pricamo o slucajnom uzorku, u najvecoj meri (svakako bi sa socioloske tacke gledista objektivniji uzorak bio grupa ljudi koja sadrzi ljubitelje svih zanrova muzike itd. ali to sada i nije poenta mog izlaganja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je bre ovo , svi se okomili na nas svinje debele :evil: Mene najvise nerviraju Dr.Dre, koji je kriv za sve ostale bogate crnacke placipicke, jer je on prvi isforsirao taj GENGSTA fazon, i odtvrde i agresivne muzike napravio nafurana sranja. On je otkrio i Eminema, i Snoopa i ostale beduine koji su se zesce obogatili kukajuci kako je tezak zivot gangstera kojima se keva kurvala a cale ih je tukao, pa su morali da se late utoke i valjanja gudre.

Mene vise nervira mrsavi Eminem nego svi debeli zajedno smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

we are the SEKTA!

we kick some asses

we drink some beer

we want some metal!

 

WE KILL YOU ALL!

 

da.......sektasi su cuvene pivopije :roll::roll:

 

u mom kraju obicaj je da svakom ko ima duzu kosu vicu SEKTA!!! pogotovo ako nosi martinke, "band" majicu i kozu... e, da, i ako igra role play

 

a otkud oni znaju da ti bas igras RPG?? smile.gif

 

a de ti to zivis pa te tako prozivaju?

 

pitaju me: "gde ces?"

ja kazem: "na RPG."

oni kazu: "aha..."

 

inace, ja sam ti u "smor naselju", retenzija, zemun, kod keja, blizu merkatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ja sam zemunac i odgovorni tvrdim da je zemun keva, ali je moj kraj smor... zato sto je novi deo, i mnogo vise lici na NBG nego na zemun. u stvari, ja mrzim zgrade i beton, i kad se nista ne desava a sve prepricava. tako je u mom kraju... ali je na mnogo dobrom mestu, cisto geografski, jer mi je sve blizu, pa ga zato ne bih menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...