Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

gledao sam amistad jedno 3 puta i potvrdjuje da sam u pravu sto se tice zakonodavstva na zapadu. polazim od osnovne pretpostavke da oni nisu imali potrebe za bilo kakvim drustvenim uredjem osim plemenskog, jer da su imali, oni bi ga razvili. znas kako to ide, kako je bilo u egiptu, indiji, mesopotamiji... u plemenskom sistemu postoji robovlasnistvo, kao posledica plemenskih ratova. belci, su, sa druge strane imali potrebu za drzavom i drustvenim uredjenjem razlicitim od plemenskog, kao i za tehnickim pronalascima i istrazivanjem sveta. evropa je bila tesna za silne posednike, seljake, gradsku sirotinju, zanatlije i trgovce. oni su krenuli u osvajanje novih teritorija. u africi su mogli jeftino da kupe radnu snagu za proizvode koje su oni slobodnim crncima (trgovcima i plemenskim poglavicama) nudili. kad nesto platis, i narocito ako imas ugovor, onda si ti vlasnik toga. ko je kriv? onaj ko kupuje ili onaj ko prodaje? niko. samo razlika u drustvenim sistemima. sto se pobune tice, ona naravno nije mogla uslediti odmah, jer je robovima bilo u principu svejedno ko ima je gazda. oni su odrasli u takvom uredjenju gde se robovlasnistvo jednostavno prihvatalo. oni su morali prvo da se upoznaju sa alternativom pa da se pobune. i cim su uspeli, manje ili vece pobune su se dogadjale. i sada je tako kako jeste, jer nije moglo biti drugacije. gledano u realnim i ne-emotivnim sferama. nemoj samo da mi pricas utopiju kako je neko mogao njih da obrazuje i integrise. uostalom, zasto bi?

 

 

Ma jok , koje crno obrazovanje i integracija... Toliki stepen

dobrocinstva nije ljudski... Ja se trudim da realno gledam na

stvari - nema ekonomskog interesa - nema ni pomoci... :ne:

Ustvari , cak je plemenitije ostaviti ih na miru , pa ako bas

traze integracije , onda razmisljati...Kako ja to uvek lepo kazem

- "leave the kids alone !"

 

Gledao si film 3 puta , ali ga nisi lepo pogledao... Ima delova gde

govore kako su citava plemena porobljavana i transportovana...

 

* e , sto bi sad bilo lepo da se neki dokoni ali dobrodusni moderator

malo iscima pa sva ova nasa rasna proseravanja prebaci na neku novu

temu... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam amistad jedno 3 puta i potvrdjuje da sam u pravu sto se tice zakonodavstva na zapadu. polazim od osnovne pretpostavke da oni nisu imali potrebe za bilo kakvim drustvenim uredjem osim plemenskog, jer da su imali, oni bi ga razvili. znas kako to ide, kako je bilo u egiptu, indiji, mesopotamiji... u plemenskom sistemu postoji robovlasnistvo, kao posledica plemenskih ratova. belci, su, sa druge strane imali potrebu za drzavom i drustvenim uredjenjem razlicitim od plemenskog, kao i za tehnickim pronalascima i istrazivanjem sveta. evropa je bila tesna za silne posednike, seljake, gradsku sirotinju, zanatlije i trgovce. oni su krenuli u osvajanje novih teritorija. u africi su mogli jeftino da kupe radnu snagu za proizvode koje su oni slobodnim crncima (trgovcima i plemenskim poglavicama) nudili. kad nesto platis, i narocito ako imas ugovor, onda si ti vlasnik toga. ko je kriv? onaj ko kupuje ili onaj ko prodaje? niko. samo razlika u drustvenim sistemima. sto se pobune tice, ona naravno nije mogla uslediti odmah, jer je robovima bilo u principu svejedno ko ima je gazda. oni su odrasli u takvom uredjenju gde se robovlasnistvo jednostavno prihvatalo. oni su morali prvo da se upoznaju sa alternativom pa da se pobune. i cim su uspeli, manje ili vece pobune su se dogadjale. i sada je tako kako jeste, jer nije moglo biti drugacije. gledano u realnim i ne-emotivnim sferama. nemoj samo da mi pricas utopiju kako je neko mogao njih da obrazuje i integrise. uostalom, zasto bi?

 

 

Ma jok , koje crno obrazovanje i integracija... Toliki stepen

dobrocinstva nije ljudski... Ja se trudim da realno gledam na

stvari - nema ekonomskog interesa - nema ni pomoci... :ne:

Ustvari , cak je plemenitije ostaviti ih na miru , pa ako bas

traze integracije , onda razmisljati...Kako ja to uvek lepo kazem

- "leave the kids alone !"

 

Gledao si film 3 puta , ali ga nisi lepo pogledao... Ima delova gde

govore kako su citava plemena porobljavana i transportovana...

 

* e , sto bi sad bilo lepo da se neki dokoni ali dobrodusni moderator

malo iscima pa sva ova nasa rasna proseravanja prebaci na neku novu

temu... biggrin.gif

leave them alone, yeah, right. tokom istrazivanja dodjes do prilike za biznis da preko trgovine obrnes gomilu para i ti bi to propustio? verovatno bi imao poslovnog uspeha koliko i socijalisti utopisti. roba je roba, bili to crnci ili kosulje, rum i ovce.

ekonomski interes u datom trenutku je bio kupiti crnce i odvesti ih da rade na plantazama jer su izdrzljiviji od indijanskih ratnih zarobljenika i njihovih potomaka. (XVI - XVII vek) ni kji su bili na americkom kontinentu morali su o nacinu zivota na istom da steknu neka znanja pa tek onda da dodju u mogucnost da se pobune (XVIII i XIX vek)

tozo, ko ih je porobljavao i transportovao i sta je sud priznavao kao legalno, a sta nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam licno do sad mislio da je sve to jedno sranje, jer sam non-stop slusao samo: Yo,Yo, Ma nIgga!!! Ja jebem najbolje picke, vozim najbolja kola, cirkam pivo ispred prodavnice, ja sam socijala!!...itd.

Ali kad mi je moj burazer, koji se time inace zaludjuje, pustio neke underground stvari koje nimalo ne lice na vec navedeno, moze se reci da ti momci grade neku kulturu. Mislio sam i ja kao i ostali da je sve to shit, ali takvi istomisljenici bi trebali da poslusaju neke underground stvari, pa mozda promene i misljenje... Ne moze da skodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno respect! Ima tu puno dobrih stvari. Mada ne mogu da slusam sve. Ne podnosim gangsta, govna sa MTV-ja tipa Puff Mummy, 50 cent, nelly(jedino mi je Eminem dobar) i domace pacenike 187,Juice, nova CYA(mada im je prvi album sigurno jedan od najjacih u domacem hopu. Najvise gotivim domace MC-jeve zato sto je ipak najlakse da se razume tekst na srpskom a to je valjda i bitno. Super su Bad copy,Ajzak,par BS pesama, cuo sam jednu Marchellovu i skroz je OK, Dr.Bloodmoney. Od stranih Wu tang,Public enemy, Roots(sa budalom od Rahzela), Everlast(mada se on ne moze bs svrstati u hip-hop).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam licno do sad mislio da je sve to jedno sranje, jer sam non-stop slusao samo: Yo,Yo, Ma nIgga!!! Ja jebem najbolje picke, vozim najbolja kola, cirkam pivo ispred prodavnice, ja sam socijala!!...itd.

Ali kad mi je moj burazer, koji se time inace zaludjuje, pustio neke underground stvari koje nimalo ne lice na vec navedeno, moze se reci da ti momci grade neku kulturu. Mislio sam i ja kao i ostali da je sve to shit, ali takvi istomisljenici bi trebali da poslusaju neke underground stvari, pa mozda promene i misljenje... Ne moze da skodi...

 

E, to ja pricham sve vreme na ovih 19 strana smile.gif

I respect Preacheru, koji je chuo Marchela biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hip-hop kao izvorni pravac je jedan od najjacih u muzici, ali se ubrzo odustalo od takvog pristupa... Ostalo je svega malo pravih hip-hop bendova... Sa druge strane, razvio se jedan od najljigavijih oblika "muzike" rap koji je iskoristio hip-hop, a ljudi koji su se njime bavili su gledali da zgrnu sto vise para i nabaca sto vise lepotica, besnih kola, kuca... Daleko od izvorne ideje bunta koji se u rapu koristi samo da bi se privlacili naivni klinci... :roll: :roll: :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

C,c,c ... ovi ispadi tipa "Kill 'em all?" i punkeri ... sramota. Beda ljudska. biggrin.gifa: ... ali jeb' ga, tako je majka rodila tako ce i majka da voli.

 

Hip-hop je nesto u sta je rep mutirao smile.gif otkako ga je MTV uzeo pod svoje ali dobar je ... misli neke stvari ... gotivim 50cent, Eminema i tako te ... ma i domaci se trude. Neka, respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mi ti znas jado moja power-ovska?! :ne:

 

Rep je nastao kao bunt crnaca protiv polozaja u kome su se nalazili - a to je cista suprotnost onome na sta se danas lupa etiketa rep.

 

Slusao sam rep (ne hip-hop power-u) oko '94-'95, i bilo je zaista fenomenalnih stvari. Da ne kazem kultnih ... ali ovde, kao i svuda vladaju predrasude ... tako da (uglavnom) dzaba ovakve teme ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

\"HipHop is one form of the culture of the expression, completely generally, above all the expression of life feelings. One can do that evenly by language (RAP, or MC-ing), by pictures (grafitti art) and by dancing (brakedance).\"

 

Jel' to teshko da se ukapira??????????????????????????

 

Citirao sam sebe gde sam citirao jednog lika, poshto me mrzi vishe da pishem... A shta ja znam... pa znam bar to da ti za sve te godine slushanja nemash pojma o subkulturi koja se naziva hiphop, a u kojoj bi "rep" predstavljao meshavinu 2 elementa, a to su MCing (bacanje rima) i DJing (pushtanje matrica, skrechevi i ostalo)... hiphop kao vid subkulture postoji josh odavno, ali naravno, ljudi su ovde chuli samo za "rep"... :roll: Ako si toliko uveren u svoje rechi zashto se ne informishesh na nekom od 'strictly hiphop' sajtova? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...