Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

hip hop ovde svi slusaju ja mislim da sve hopere treba pobiti :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

- a ja mislim da treba pobiti sve ljude koji misle da bi trebalo pobiti neke ljude... :evil: 8)

 

- i nista lakse na svetu nego pljuvati po tudjem radu (sto je odlika povrsnih ljudi)... nje! biggrin.gif ... ne treba se zbog takvih nervirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam neko misljenje o njima, ne svidja mi se, ne vidim umjetnicku vrijednost, i to je to... Jos jedna popularnost koja ce kao i svaka druga proci... Dok god mi neko ne popuje kako je bas to prava muzika mogu sa njim da sjedim i pijem pivo. I ko' covjek se svadjam o politici :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta Rap i Hip-Hop su u pocetku bili ok...ljudi su to slusali jer su ga razumeli i zato sto je to izazivalo neke emocije u ljudima...tj. ljudi su se pronalazili u textovima...ali onda se pojavio MTV i sve okrenuo naopacke...pretvorio je to u najobicniji trend i to je ostalo tako do dana danasnjeg...ovo sto danas prolazi kao Rap je vise nego jadno i to ce vam svako ko se iole razume u taj pravac reci...a da ne pominjem samo domace izvodjace koji su...ja mislim da ne postoji takva rec u recniku Srpskog jezika koju bih upotrebio za njih smile.gif ...doduse nisu svi moroni ima i onih koji su ok, kao na primer Nigrutin...zato ako nesto hocete da mrzite onda neka to bude MTV a ne sam Rap i Hip-Hop...jer Rap kao pravac u pocetku je bio sasvim ok...ali cim je to preuzeo MTV pretvorio ga je u govno...a doduse i dosta stvari je krenulo nadole posle 2 Pac-ove smrti...

 

E sad to da Rap i Hip-Hop imaju neku umetnicku vrednost je dosta diskutabilno...ja licno vise shvatam Rap kao literaturu nego kao muziku...sto doduse on i jeste (Rythm i Poetry)...e sad voleli vi Rap ili ne cinjenica je da bio on umetnost ili ne je opet dosta inferiorniji u odnosu na vecinu drugih muzickih pravaca...toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pre nego sto me neko ispljuje zato sto sam rekao da je Rap inferioran u odnosu na neke druge pravce navescu par primera i potrudicu se koliko god mogu da nikoga ne uvredim biggrin.gif

 

Evo uzecu tri primera...najbolje od Rap-a,najbolje od metala i najbolje od Rock-a

znaci od Rap-a 2 Pac, od Metala Iron Maiden ili Metallica i od Rock-a Led Zeppelin

naveo sam bendove ne koje ja najvise volim nego one koje vecina ljudi na ovoj planeti svrstava u sam vrh svog zanra...

 

E sad ovako sto se tice textova siguran sam da jednom Bruce-u Dickinson-u ili James-u Hatfield-u uopste nebi bio problem da napisu neke rap textove...dobro ne bas lako ali bi se sigurno snasli...a sa druge strane jednom 2 Pac-u (uz duzno postovanje prema njegovim fanovima) pisanje nekog metal texta bi bio maltene nemoguc zadatak cak i da je ziv i dan danas...a ako ne onda bi mu barem predstavljao ogroman izazov...takodje 2 Pac koliko god da je bio dobar u onome sto je radio opet nikada nebi mogao da osmisli riff koji bi ziveo vecno i koji bi ljudi svirali i 100 godina posle njegove smrti...to se isto moze reci i za soloe...a opet nebi ni mogao da osmisli remek delo kao sto je Stairway to Heaven...itd...ali to opet nista ne znaci...najvaznije je da to sto je on radio je doprelo do miliona i miliona ljudi sirom sveta i da se dan danas prodaju njegovi albumi...a sad sto je to inferiorno u odnosu na neke druge stvari uopste nije bitno...izmedju ostalog i Metal i Rock su inferiorni u odnosu na klasiku pa me to opet ne sprecava da mnogo vise volim i slusam Metal od klasike...sve u svemu niko nikome ne treba da govori sta da slusa ili ne slusa vec svako treba da slusa ono sto voli i sto mu pricinjava zadovoljstvo biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pre nego sto me neko ispljuje zato sto sam rekao da je Rap inferioran u odnosu na neke druge pravce navescu par primera i potrudicu se koliko god mogu da nikoga ne uvredim biggrin.gif

 

Evo uzecu tri primera...najbolje od Rap-a,najbolje od metala i najbolje od Rock-a

znaci od Rap-a 2 Pac, od Metala Iron Maiden ili Metallica i od Rock-a Led Zeppelin

naveo sam bendove ne koje ja najvise volim nego one koje vecina ljudi na ovoj planeti svrstava u sam vrh svog zanra...

 

E sad ovako sto se tice textova siguran sam da jednom Bruce-u Dickinson-u ili James-u Hatfield-u uopste nebi bio problem da napisu neke rap textove...dobro ne bas lako ali bi se sigurno snasli...a sa druge strane jednom 2 Pac-u (uz duzno postovanje prema njegovim fanovima) pisanje nekog metal texta bi bio maltene nemoguc zadatak cak i da je ziv i dan danas...a ako ne onda bi mu barem predstavljao ogroman izazov...takodje 2 Pac koliko god da je bio dobar u onome sto je radio opet nikada nebi mogao da osmisli riff koji bi ziveo vecno i koji bi ljudi svirali i 100 godina posle njegove smrti...to se isto moze reci i za soloe...a opet nebi ni mogao da osmisli remek delo kao sto je Stairway to Heaven...itd...ali to opet nista ne znaci...najvaznije je da to sto je on radio je doprelo do miliona i miliona ljudi sirom sveta i da se dan danas prodaju njegovi albumi...a sad sto je to inferiorno u odnosu na neke druge stvari uopste nije bitno...izmedju ostalog i Metal i Rock su inferiorni u odnosu na klasiku pa me to opet ne sprecava da mnogo vise volim i slusam Metal od klasike...sve u svemu niko nikome ne treba da govori sta da slusa ili ne slusa vec svako treba da slusa ono sto voli i sto mu pricinjava zadovoljstvo biggrin.gifa:

 

E, sad si napravio papazjaniju, keve mi biggrin.gif

Ne stvarno, meshash i uporedjujesh babe i zhabe...

Ajde sad ja da uzmem da uporedjujem npr. Ozzy-ja sa DJ Premier-om, pa da kazhem da je Ozzy inferiorniji od Premier-a zato shto ne bi mogao da napravi gotivan skrech... :?

Ili da isprozivam Dickinsona koji ne bi mogao da napravi beat-box kao npr. Rahzel (The Roots)... :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad ja da uzmem da uporedjujem npr. Ozzy-ja sa DJ Premier-om, pa da kazhem da je Ozzy inferiorniji od Premier-a zato shto ne bi mogao da napravi gotivan skrech...

 

Nije samo stvar u pravljenju pesama...voleli mi Ozzy-ja ili ne cinjenica je da je on ucinio mnogo vise za istoriju muzike nego bilo koji DJ,Rap ili Hip-Hop izvodjac...to se isto moze reci i za Bruce-a

 

Ili da isprozivam Dickinsona koji ne bi mogao da napravi beat-box kao npr. Rahzel (The Roots)...

 

He he tu se se zajebao Bruce moze sve!!!...on je Superman smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa treba uporediti svrsishodnost jednog većeg dela teksta Blind Guardiana - nemojte me na nož odma' - sa svrhom koju ima Public Enemy, recimo, kada se radi o stvarnim problemima, socijalnim, psihološkim, ostalim, itd.

 

Međutim, Public Enemy je jedan, a seljaka sa zlatnim lancima je mnoštvo.

Šta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

icon_mad.gif Nije ni chudo shto vi glupi ispozerisani "iron maiden" nazovi metalci

koji nemate pojma ni o metalu a kamoli o HIP-HOPu koga niste dostojni

reagujete ovako!!! icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif

Vi ne shvate celokupno znachenje hip-hopa sa svim njegovim elementima

ukljuchujuci brake dans,grafite,umetnost pravljenja dredova i kikica i

bacanje rima... Samo pravi laik moze da izjavi da se hip-hop odnosi samo na

gangsta repovanje... Postoji tako puno grupa i samostalnih izvodjacha koji su

veoma kvalitetni i uopshte nisu u tom fazonu! A ako vama bacanje rima

izgleda glupo i lako probajte pa cete se uveriti da uopshte nije kako

zamishljate... A shto se tiche nazovi hopera koji slusaju svakakve debile kao

Eminem-a,Nelly-ja, P.Diddy-a,Ya Rule-a oni definitivno nemaju pojma u vezi sa

ovom temom! Treba slushati i starije stvari kao shto su pre svega:

Fugees, Laurrinhill, 2Pac, Noutorius B.I.G. ,Public Enemy, O.D.B, NWA, Mobb

Deept, Mos Deff, Beastie Boys, Run-DMC...

Takodje mali kretenchici koji navuku na sebe shiroke lone i kajle i uzor im je Juce, 187, ...i tako neki koji nisu vredni pomena koji stavljaju rep na losh glas

i prichaju samo o o dobrim ribama i kolima...

Pravi reper sam sebi pishe rime!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...