Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

Ja sam i dalje pri tome da je shadowthrone vrh! Jos i nemesis divina i tu im je kraj. Ne kazem da nije kompleksna nova muzika, ali to brate nije satyricon.

Fuel for Hatred?! Rif napravljen za satirovo lozenje uz stalak za mikrofon! Ako je taj rif black metal onda se tom istom black metalu "crno" pise!

Ali da ovo nije satyricon vec dissection tema.

Svakako nece biti shit album, samo se nekima koji nisu u toj prici nece toliko svideti jer su prosla dva bili iskreno receno za shiru publiku jer nisu bili toliko zagrizeni da tako kazem! Na somberlain-u i Stormu se vise islo na muziku, a prica je bila u drugom planu, dok su u ove dve pesme koliko sam ja mogao da primetim prica u prvom planu, ali opet je to dissection etiketa. Ne Storm Of The Light's Bane etiketa vec Reinkaos Etiketa. Ne bi se toliko ni dizalo prasine oko svega toga kao "sranje ovo novo" bla bla da je taj reinkaos izasao godinu a ne sest nakon Storm-a. bio bi to "samo" novi dissection i tacka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko kaze da je Vulcano black metal?!? Reci to je isto kao i reci za DIMMU BORGIR da su black metal. To su bendovi koji na svojim novim albumima imaju samo black metal koren, a sto se ostalog tice otisli su na razne strane. I to ne na bilo koje, nego na one najbolje i najkvalitetnije koje metal ima da ponudi: thrash, rock, heavy i death. Takav stil volim i upravo je to ono sto ce metal pravac izvuci iz stagnacije. Kriticari danas vole da kazu kako vise nema novih SLAYER-a, METALLICA-a, IRON MAIDEN-a... ali danas kada su IN FLAMES otisli u kurac i protracili svoju sansu da postanu najveci novi metal bend, tvrdim da su upravo SATYRICON i DIMMU BORGIR na putu da to postanu.

 

Elem, da se vratimo mi DISSECTION-u.

 

Onda tako jednog dana mozes ocekivati Burzum od Dissectiona. Samo opici neke do jaja smorne klavijature sa mracnom tematikom i to ti je to.

 

E jebi ga sad, otisao si u krajnost. Ne mogu porediti "mrak" niti duhovnost DISSECTION-a i BURZUM-a jer ni jedan od njih nemaju za cilj stvaranje iste atmosfere i raspolozenja, zar ne? Ono sto je krasilo sve te rane bendove iz Norveske i Svedske je upravo ta duboka posvecenost i duhovnost, stoga je svaki bend to prikazao na svoj nacin. Iz toga mi je bez veze da poredim bilo koji bend sa bilo kojim drugim. Nazalost, danas je to opstalo u svega par bendova, a medju njima su i DISSECTION, i svaka im cast na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si ti video da ja tvrdim da je dobar? Ja ih samo branim! Ne znam zasto se toliko dise prasina oko svega toga. Bice dissection, ne onakav kakav ti ocekujes, ali to je opet dissection. Mada ne sumnjam da su medju 11 pesama bas sve sranje To je to ime i to je taj bend. Po meni se to bas bitno i ne razlikuje od prva dva. Bar ono sto sam cuo. To su isti rifovi i melodije na malo sporije bubnjeve, ali da se ne lazemo to nikad i nije bio neki kucacki bend pa da kazes nema kucanja na novom.U svakom slucaju ostao je samo Jon iz samo njemu znanih razloga i to je po meni opravdano jer bolje da je samo on i da je to dissection nego svi ostali iz starog dissectiona i da bude neki deathstars/marylin manson shit! Gledaj to malo iz muzicarskog ugla. Ti pravis jebeni album jedanaest godina i imas svo vreme sveta da ga nakucas sto je vise moguce i to i uradis i boli te kurac ako ce neko da kaze razocarali su me.Ne mozes reci da nije kvalitetno nesto u sta je neko ulozio jedanaest godina svog zivota. Uzmi za primer behemoth! Koliko se ljudi razocaralo kada je culo demigod? Ali onih ljudi koji su slusali one black metal tripove sa akustarama na "Svantevith"-u i From the pagan wastelands" pa opet oni danas imaju brdo fanova koji slusaju novo a ne staro! Onda opusteno mozes da kazes to nije Behemoth i tacka. kao ni satyricon, immortal i svi ti ostali bendovi. Potpuno je isto. Ali mi se ovde raspravljamo sad vec o ukusima a ne o bendu. Za tvoj ukus novo je sranje, a za neciji drugi je dobro. A o ukusima STA?

 

Ma jebi tu pricu oni su semenke! Picopevci!

Nego palamaru kad stizes sutra zbog slikanja?

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 jebenih godina je bacio niz vetar. Ono mozes smisliti za 2 meseca. Zasto ne mogu da kazem da je sranje nesto u sta je neko ulozio 11 godina? Nikad nisu bili neki kucacki bend, ali je u 90% pesama bilo kucanja, a u ove 3 nove koje sam ja cuo, nema ni jednog. To je vec zabrinjavajuce. I ne kudi konja kojeg nisi jahao.

 

Ne znam kad stizem verovatno oko 2. Samo ne znam kako cemo se slikati po ovom vremenu.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

For the making of the video to "Starless Aeon", the first song from REINKAOS to become visual, Dissection explore a special filming technique, shooting scenes backwards, with the band literally having to perform their music and sing the lyrics backwards. The filmed sequences have then ultimately been reversed again, with an original backwards sequence playing forwards in sync with the album version of the song. The visual result appears rather sick and disturbing, and like the rest of the video, very dark.

 

Soon to premiere online!

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je izgleda gledao Atheist Rap.

"HA bloody HA, HA, HA!" Ovo je, koliko sam ja skontao, pevano unatraske pa pusteno ponovo unatraske tako da se otvaranje usta poklapa sa pesmom kao i sviranje gitara koje su takodje svirane unatraske kao i bubanj ako ih ima u spotu, a onda sve to smiksovano dobijas normalno sa unatraske pokretima tela i gestikulacijom!!! U svakom slucaju originalno i BOLESNO!!! mrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
osecam da ce biti u nekom Gothenburg fazonu cuo sam dve pesme sa novog i ono je veoma lose ali videcemo

Dobro si osecao icon_smile.gif

 

Novi album je pretezno okrenut Getenborg zvuku, i ono malo melodic black komponente se gotovo izgubilo, sto mi i nije bas previse drago, mada stvarno obozavam i cisti melo death. Maha Kali je od retkih pesama gde se nesto malo starog shmeka oseca, mozda se moze naci jos neka pesma koja malo podseca na stare radove, ali ovo je ipak nesto drugaciji album.

 

Mislim da su definitivno izabrali najbolju pesmu kao singl za spot. Ostale nisu lose, ali je Starless Aeon ipak ispred ostalih. NAslovna pesma RAinkaos je instrumental postavljen na sredinu albuma da malo doprinese atmosfericnosti, koja za moj ukus nije bas kao na prethodnim albumima. Ima jos 1 akusticni instrumental "Chasiopia" koji takodje nije los.

 

Ima nesto brzih i sporijih pesama, tako da je neki ritam OK, ali mi nedostaju prelazi u okviru samih pesama, a nema uopste brzih delaova kao sto je recimo ranije bilo na pesmama tipa "Heaven's Damnation" i slicnima.

 

Album je solidan, ali za sad m i se cini da nije bas spektakularan. FAli mi bas ta pomenuta atmosfera, mozda je malo sterilan, ili sam navikao na stare radove pa sam ocekivao nesto slicno, ali svakako ljubitelji melodeatha ce imati da proberu ponesto sa ovog izdanja.

 

Posle 2 slusanja po meni nije za vise od 7/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom dosadan melodeath album nedostojan imena dissection...dosadni rifovi, dosadno bubnjanje, nikakve brzine ili agresivnosti u pjesmama...teska srca moram reci da je ovo govno u usporedbi sa starim albumima...sad.gif

Ja sam bas juce slusao one dve stvari sto su bile da se skinu sa njihovog sajta i nesto razmisljam, kako ovom bubnjaru nije dosadno da svira ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Daemonium

Eve je prva recenzija na koju naleteh na netu,bas onako kako sam ocekivao...

 

There's a lot to be said for letting bygones be bygones; this album is just one of the many living testaments for that idea. Dissection's first album in more than ten years, written and arranged, presumably, over the duration of frontman Jon Nodveidt's eight-year prison term for his accessory role in the murder of an Algerian immigrant in Sweden, is an artistic flop, and likely to be a commercial one as well.

Reinkaos isn't what could be called a 'reunion' album, since this is really Nodveidt with a brand new lineup behind him. And that's all well and good, because reunion albums always carry the taint of insincerity. But I really almost wish this was a reunion album, because any attempt to recapture the classic Dissection sound would be preferable to the music that appears on this disc. Nodveidt's writing style has most definitely changed - in the worst way possible.

What made Dissection such an appealing band for so many metal fans with its first two albums, The Somberlain [1993] and Storm Of The Light's Bane [1995] was that they maintained a delicate balance between extremity and accessibility. They achieved this balance by blending some very refined melodies in with the chaotic aesthetic of black metal. No more of that on this album. Dissection's calling card - the vast, sweeping, dynamic arrangements that so beautifully captured the dark and desolate content of their lyrics is gone without even a trace on this album. Instead it's been replaced by a collection of very safe, insipid death rock riffs that seem totally drained of all energy.

It's not simply speed that's lacking on this album - it's texture and personality. The intro, 'Nexion 218' contains the closest thing to an exciting riff on this album, and that's absolutely pathetic. The first proper song, 'Beyond The Horizon,' is pretty much the pace-setter for the remainder of the disc, rife with uninspired riffing that's based mainly around chunky chords. I guess the thinking on Nodveidt's part was that some of the less common chord intervals being played could establish some sort of foreboding atmosphere, but the guitar tone [way too much compression] and production values [zero reverb, zero density] aren't exactly conducive to this. It should also be noted that the trem-picked melodies that was so vital to the first two albums is completely absent from Reinkaos... no blastbeats on this record, either.

The closest thing to a highlight on this album is the short song 'Xeper-I-Set', which was made available for download well before the disc's release. It's the fastest and most energetic song on this album... which is really quite sad, because it's still pretty drab by extreme metal standards. The most lamentable thing about all of this was that when 'Xeper-I-Set' and 'Starless Aeon' were first offered for download, the optimistic consensus was that these teasers represented the weaker points on the album, and that the remainder would be far better, and closer to the classic Dissection sound... when in fact, these two songs are probably the best on Reinkaos. This isn't just a letdown - it's an absolute embarassment.

 

EDIT:Naleteh na ovo slucajno...Kitu bih dao da sam mogao da vidim ovu svirku...

 

http://www.chroniclesofchaos.com/articles/...tic_intent.aspx

Edited by Daemonium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...