Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

Dissection mi je omiljeni bend i slusam ga jako dugo. Kad sam cuo Reinkaos, jako sam se razocarao. Ocekivao sam od njega mnogo vise.

 

onda bi bash trebalo da ga podrzis... Ja i dalje podrzavam Iced Earth, Megadeth, Annihilator, Satyricon, Emperor ... blah blah blah, i svidja mi se sta god uradili... cak iako mi se ne svidi, jednostavno iskuliram te stvari... recimo IE "The Glorious Burden" je ok, ali nije IE... nema veze, i dalje ga slusam, ali retko... Satyricon... NOW DIABOLICAL mi je dosadan, spor je ... nisam u tripu "Jaoj, postao je roken roll, sad ne smem da ga slusam" , vec jednostavno mi je album dosadan... ima par dobrih stvari i par dobrih delova, ali generalno mi je smor... ali zato mi je Vulcano dobar ... :muzicar:

 

Isto vazi za Emperor... nek su promenili pravac, ali nek napravi bilo koji bend bar jedan album kao bilo koji od Emperor :opusteno:

:rockdevil:

 

ali 'ajd da ovo ne postane sveopsta tema...

 

recimo, kako ti se svidja Maha Kali ? to mu je definitivno jedna od najboljih stvari ikad

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

Heh, pa jeste..ubio se..veoma teatralno.

 

Ispred "satanisticke" biblije, ostavio oprostajno pismo svojoj zeni i rodbini (koje je :rockdevil: ), jedno ostavio bendu ... i skoncao zivot SAcmarom :violent:

 

seronja jedan :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nisam ja u tripu, sad je to vise nije black, death ili bilo sta drugo, pa necu to da slusam. Slusam sve sto mi se svidja. Ovo mi se ne svidja ni malo. Ne mogu sebe da nateram ni na silu da ga preslusam. Dodje ti u zivotu jednom jednostavno kad kazes sebi - to vise nije to i ne mogu vise sebe da ubedjujem da je dobro kad nije.

Inace sto se tice Emperora, Satyricona i vecine norveskih bendova, juce sam gledao na preskoke neki dokumentarac o black metalu i postalo mi je mnogo jasnije zasto se black metal raspao. Postala je vaznija sminka od muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nisam ja u tripu, sad je to vise nije black, death ili bilo sta drugo, pa necu to da slusam. Slusam sve sto mi se svidja. Ovo mi se ne svidja ni malo. Ne mogu sebe da nateram ni na silu da ga preslusam. Dodje ti u zivotu jednom jednostavno kad kazes sebi - to vise nije to i ne mogu vise sebe da ubedjujem da je dobro kad nije.

Inace sto se tice Emperora, Satyricona i vecine norveskih bendova, juce sam gledao na preskoke neki dokumentarac o black metalu i postalo mi je mnogo jasnije zasto se black metal raspao. Postala je vaznija sminka od muzike.

 

postujem tvoje misljenje... ja isto slusam sta mi se svidi, ne ogranicavam sebe... slusam i filmsku muziku, i klasiku i rock...

 

ne mogu da podnesem vecinu elektronike, ali ima par bendova koji znaju svoj posao...

 

dakle, boli me ku*ac sta ce ko reci, ne treba biti slepac i slusati samo jedno te isto... :pivopije:

 

takodje, posto se bavim dizajnom, i uvezbavam se u filmskoj industriji, moram da menjam repertoar muzike... jednostavno metal muzika ne ide uz sve... lepo je imati u filmu\video fajlu metal u nekim scenama, ali ako se pretrpa onda postaje sranje... Hmmm, muzicka podloga za SAW 2 anyone!? ko je gledao razumece...

 

takodje, kad pustim recimo Sodom\Destruction\Kreator, onda mi skoci adrenalin pa da vidis kad cu moci mirno da radim neki dizajn :pivopije::rolleyes::violent:

 

istina je sto kazes za black, neki bendovi previse forsiraju sminku, ali opet ima onih koji se sminkaju i rade dobro svoj posao... recimo stari Emperor!? posto su na novom donekle kulturni :twisted:

 

nego da ovo ne bi postala sveopsta tema, vracamo se korenima, ok? ako hoces dalji razgovor, posalji mi PM

 

ziveo :pivopije:

 

 

[edit] ko ima orginal!? cena!?

 

Edited by Shitbusters

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio bukvalno na sminku, ali nema veze.

Slazem se da se vratimo na temu. Ja vec duze vreme stedim da kupim Storm na originalu, ali kad god imam nesto para, nesto iskrsne i ode na to. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel hoces da uzmes rizdanje storm...?

ja sam vec bio spremio pare i kad sam bio na vitalima kozeljnik rekao da dobijaju za par dana, kada sam nazvao posle nedelju dana vec je SVE sto je stiglo od dissection-a bilo prodato.

moram taj album uzeti. a imam somberlain.dobra su reizdanja.

Edited by Hrym

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojko, ako ti se vec ne svidja, mozes lako da se resis originala, samo mi se javi ;)

 

Pa da mi uvališ još Nokturnal Mortuma? Neka hvala :lol: Ma ne dam original, ovako mogu da kažem da imam kompletnu Dissection diskografiju, a i nije tako loš album, samo ga ubrzam 50% i do jaja mi zvuči ;) S druge strane, ako neko hoće da PORUČI original preko mene, može da dobije Slipcase CD za 15€ i gatefold vinyl za 20€. Kome se ne sviđa, može da ode u Mordor i kupi 50% skuplje to isto :D

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Da se ne zaboravi

 

IMG_4269.jpg

 

",I have reached the limitations of music as a tool for expressing what I want to express, for myself and the handful of others that I care about, and I will now move along to other realms of practice. "Reinkaos" has been our only focus for such a long period of time and all the work and fanatic dedication put into the band by each member has been directed into this album. With "Reinkaos" finally recorded and released I also realize that there is nothing left for me to do with Dissection. We have succeeded with our task to manifest, in essence, a truly Satanic record blessed by the dark Gods and we have succeeded with our goal to manifest a truly Satanic band! My goal was to bring back Dissection with full force and to make it the Satanic unit I always wanted it to be and the tool for completing the personal black magical work that was started many years before. With "Reinkaos" this has all been achieved and I'm very, very pleased with the result. It wouldn't even be desirable for me to follow it up since everything that I ever wanted to express is in there. That's why we now have decided that this is the time to move on and where Dissection no longer will be an active band. So it's a great victory for me to move beyond this phase of personal becoming. With "Reinkaos" we have reached the ending chapter. Dissection's work is done and this is our legacy. I want to thank my brothers in battle, Set and Tomas for making this possible. Salve Satan! Salve Azerate 218!"

 

 

Jon Andreas Nödtveidt (June 28, 1975 – August 16, 2006)

 

REST IN CHAOS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se navrsava tacno godinu dana od kako je Jon sebi oduzeo zivot. Celog zivota je bio jasno opredeljen i postojan u svemu sto je radio. Nista nije moglo stati na put njegovom mracnom cilju. Kada sam pre godinu dana cuo sta se desilo bio sam jako tuzan, ali sam bio svestan da je to njegov izbor, a posto sam uvek neizmerno postovao i njega i sve sto je on radio i stvarao, moram postovati i tu njegovu odluku. Nama koji smo u potpunosti shvatali velicinu i lepotu onoga sto je on stvarao, ostavio je u nasledje najbolji i najiskreniji bend svih vremena, da nam bude izvor inspiracije ne samo u muzici vec i u zivotu. Svaka pesma koju je stvorio je remek delo. Svaki tekst koji je napisao je prosvetljenje. Ja znam da je on sada postao nesto mnogo, mnogo vece. Nasao je ono cemu je celog zivota tezio i postao je bozanstvo.

 

Life is but a flower

which wrinkles with devour

I do not trust in lustful joys,

death do prove them, all but toys.

I am a servant, I am a slave,

death reaps life, my soul it save`s

this life of lies is not for me

beauty waits in death to see

I am the one that blessed has been

the truth beyond this life I've seen.

Almighty Father take my life,

Father Satan take me home

I am of Satans Beauty spawn

I shall not live to face the dawn.

The time has come, the day is near

"gods" creations will be there...

Father of heaven weak he is,

sought to drain my life that is.

Now he fears what I become,

he's minions dead, my work is done.

 

The death of your servants is my solution,

Azerate takes me, I will be free...

Death is all I care to be...

 

SLAVA MRACNOPOCIVSEM BRATU!!!

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...