Jump to content

Dissection


Sisus

Recommended Posts

 

 

Nego, ne sećam se da li je bilo priče - jesam li ja jedini kojem je "Maha Kali" daleko bolja na EP-ju nego na albumu?

 

Apsolutno nisi, ja i tvrdim sve vreme da je glavni problem Reinkaos-a produkcija. Da su uzeli Necromorbusa umesto Emila i spičili Lawless Darkness produkciju, druga bi se priča danas pričala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolja EP verzija Maha Kali, slazem se. Zbog toga me iznenadilo kad sam je cuo na albumu. Imala je potencijala da bude najbolja pesma na Reinkaos. Hm, mozda to i jeste, ali tesna je konkurencija. Fin je Reinkaos, ali ne na nacin na koji su fini ostali Dissection albumi. Reinkaos je zarazan, pevljiv, pitkiji za nove fanove koji ne vole bas jako agresivnu muziku. Ali Somberlain, Storm Of The Light's Bane, ono je cista genijalnost, bez ikakve dileme oba albuma su u samom vrhu black/death metala. Rekoh vec, Thorns Of Crimson Death verovatno najbolja black metal pesma ikada, Night's Blood i The Somberlain je prate skoro u stopu, a The Somberlain sa Wackena 1997. sasvim sigurno najbolje odsvirana black metal pesma uzivo, tu vec nema "verovatno" pivopije.gif

 

http://www.youtube.com/watch?v=eZGNPv_F2Uw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno nisi, ja i tvrdim sve vreme da je glavni problem Reinkaos-a produkcija. Da su uzeli Necromorbusa umesto Emila i spičili Lawless Darkness produkciju, druga bi se priča danas pričala.

 

Vidiš, meni je, na primer, takva produkcija besprekorna u "Beyond The Horizon", toj pesmi takav zvuk stoji kao saliven, ali kad je "Maha Kali" u pitanju - njoj leži ona malo ogoljenija produkcija, kontam da su to ti prelivi iz black-a u death koje produkcija nije obuhvatila kako treba. :D

E da, i jako bitno - onaj ženski chant, kao highlight pesme po meni, dosta bolje zvuči na EP-ju, na albumu su ga pojele gitare nekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...