Jump to content

Yngwie J. Malmsteen


Nik

Recommended Posts

  • 2 months later...

Jezivo, kontam isao bi da popijem 5 piva i gledam debelog, ali ovo je bukvalno festival iz pakla:

Završne večeri će u jedinstveni prostor "Kneževog arsenala", nekadašnje fabrike municije iz 19. veka, doći "Osvajači", koji će takođe proslaviti 30. rođendan svog prvog albuma "Krv i led", grupa "Ortodoks Kelts", kao i svetski poznati Ingvi Malmsten.

Takođe, te večeri će se veliko ime domaće rok muzike, grupa "Riblja čorba", vratiti nastupima...
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo da iskoristim priliku, ako neko iz organizacije slučajno čita ovo, da poručim, da sisaju kurčeve, svi redom.

Hteo sam da ispoštujem debelog, koliko god se raspadao na bini, ali džabe. Pre ću da uzmem pivo i pustim koncert iz Lenjingrada, nego da dozvolim da me drndaju mali fireri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravite me ako griješim, ali onako ,,odokativno" gledano ili prema sjećanju, rekao bih da ovakav spisak bendova ne odudara baš drastično od lajnapa sa prethodnih izdanja Arsenala. Razlika je u nedostatku nekog jačeg ili poželjnijeg stranog imena (npr Anthrax, Testament) i u prisustvu ovih ultra-narodskih dinosaurusa tipa Čorba i Bajaga, dok bi gro bendova sa ovogodišnjeg festivala bilo sasvim normalno vidjeti na nekim ranijim izdanjima Arsenala. Mislim, više-manje to je taj profil bendova. 

E, da, vidim da fali Placebo. Do prije par dana su bili na spisku. 

Da su normalna vremena, sigurno bih otišao da pogledam Malmsteena, ali ovako, dok i dalje živimo u nekom poluvanrednom stanju, ne ide mi se.    

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, Haos sam ja said:

U kom to univerzumu se dubioza kolektiv piše krupnijim fontom od Bajage, Partibrejkersa pa i mrtve Čorbe?

Njihov menadzer insistira na tome, ako se dobro secam price za festival na Tjentištu, valjda su to predočili Neletu K., kao tvoj slova će biti manja od valjda baš Dubiozninih, on kaže "nema veze čija su veća slova, ja znam ko će napraviti veći lom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ova imena, boomerska ili izumiruci dinosaurusi stail privlace gro publike...sad da li se vi pronalazite u gro te mase ili vam se gade  i masa i izvodjaci - drugi par cipela

Katedra za underground estetiku nek se bori vise za Prnjavorfestova ili kako bese se zvao onai dje su svirali blekeri po apokalipticnim uslovima

A ima i onai Rtanj, cini mi se da on odgovara vecini anti-boomersko popularnih bendoca u Srba

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dakle sinoc se videlo i u live ambijentu propadanje koje se godinama nazalost desava na Ingijevim (ili Ingve kako je klavijaturista trazio da ga zovu). albumima.

Ako je koncert trajao sat i po solaze su zauzimale 1.15 min. I kad krenu neku hitcinu da sviraju eventualno se stigne do druge strofe i onda endless streams of solos.

Sto je najgore debeli Srbin uopste ne peva lose i zvuk je bio super, bar tamo gde sam ja stajao, ali sta vredi kad nema mesta da se razmahne. Mislim da je Seventh sign bila najduza, a kad isece Rising force odmah s pocetka kita mi pade i retko se dizala na naznake Ill see the light tonight, You dont remember, Now your ships are burned i sl.

Sve u svemu ocekivao sam ovako nesto ali u praksi mi je bilo jos teze. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

34 minutes ago, Grobodan said:

Dakle sinoc se videlo i u live ambijentu propadanje koje se godinama nazalost desava na Ingijevim (ili Ingve kako je klavijaturista trazio da ga zovu). albumima.

Ako je koncert trajao sat i po solaze su zauzimale 1.15 min. I kad krenu neku hitcinu da sviraju eventualno se stigne do druge strofe i onda endless streams of solos.

Sto je najgore debeli Srbin uopste ne peva lose i zvuk je bio super, bar tamo gde sam ja stajao, ali sta vredi kad nema mesta da se razmahne. Mislim da je Seventh sign bila najduza, a kad isece Rising force odmah s pocetka kita mi pade i retko se dizala na naznake Ill see the light tonight, You dont remember, Now your ships are burned i sl.

Sve u svemu ocekivao sam ovako nesto ali u praksi mi je bilo jos teze. 

Tako je. Nazalost ocekivalo se vise,ali kao da ni on nije uzivao ili je htio cisto da se zajebava. Publika ne zna kako da reaguje, on pici neki solo i stane i sad on ocekuje ovacije i tek nakon signala rukom klavijaturiste ili basiste onda se podigne atmosfera. Ne znam kako bih komentarisao lomljenje gitara,i to dvije.Uzivao sam u hitovima the sevent sign, far beyond the sun i ostali,ali ih je dosta skratio,sto kazes do druge strofe. bubnjar i basista su se smorili i čekali kad ce vise da zavrsi solos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...