Jump to content

(Ritchie Blackmore's) Rainbow


WS

Recommended Posts

Nista nije gore od "Down To Earth". Bohnett, jes dobro peva, ali kao pojava me nervira maxxximalno! Sramota! A tek album je ljiga najgora. Rainbow bi mi bio omiljeni bend ikada da se Blackmore nije odluchio zezati i pocheo snimati shit-love hard rock a la Bon Jovi..

 

 

 

 

Dobro si prepozna ko je pojo govno na Down To Earth.

Definitinvno Blackmore

 

Da Bonet ima muda moze se chuti na albumu Afterlife koji je izdat 1993.

To je izdato pod imenom Blackthorne i bend je snimio samo jednu plocu ako me sjecanje ne napusta...pored Boneta tu su jos Bob Kulick,Frankie Banali...

Preporuchijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prepozna ko je pojo govno na Down To Earth.

Definitinvno Blackmore

 

Da Bonet ima muda moze se chuti na albumu Afterlife koji je izdat 1993.

To je izdato pod imenom Blackthorne i bend je snimio samo jednu plocu ako me sjecanje ne napusta...pored Boneta tu su jos Bob Kulick,Frankie Banali...

Preporuchijem...

Takodje moram po'valiti Bohnetta sa radom u Alcatrazzu icon_da.gif

 

Sta sada radi taj chova?

 

p.s. ta blackthrone postava zvuchi primamljivo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

According to a posting on the RAINBOW fan site The Rainbow Fanclan Legacy, Universal Music will be releasing a single DVD in Japan on May 10 with two RAINBOW titles that only have been available on VHS video in the past: "Final Cut" and "Live Between the Eyes". The complete track listing is as follows:

 

"Final Cut":

 

01. Spotlight Kid

02. Death Alley Driver

03. I Surrender

04. All Night Long

05. Can't Happen Here

06. Difficult To Cure

07. Can't Let You Go

08. Power

09. Since You Been Gone

10. Stone Cold

11. Street Of Dreams

 

"Live Between The Eyes":

 

01. Over The Rainbow

02. Spotlight Kid

03. Miss Mistreated

04. Can't Happen Here

05. Tearin' Out My Heart

06. All Night Long

07. Stone Cold

08. Power

09. Blues

10. Difficult To Cure

11. Long Live Rock 'n' Roll

12. Kill The King

13. Maybe Next Time

14. Smoke On The Water

 

The DVD is already advertised by HMV Japan. No news if this DVD also will be released in Europe and the USA at the moment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Pa prvi je definitivno najbolji, muzichari koji su se najbolje slagali su svirali na njemu. Vec Rising mi je malo "preteran" prva strana (ploche) je odlichna odlichne pesme, a druga stargazer i light in the black gde se cozy i ritchie izivljavaju... LLRNR je ok ali se tu vec videlo da ce da dodje do raspada benda...

Ne bi Richi dzabe jurio reunion posle Stranger in us all da je album bio dobar... icon_wink.gif

U, bre, covece, pa tebi se ne svidjaju pesme koje Rainbow cine razbijackim bendom, a to nije samo moje misljenje, nego i misljenje svih najvecih Rainbow fanova (ukljucujuci i clanove nekih od najboljih metal grupa inspirisanih Dio-m i Ritchie-m).

Uostalom, da li je neko primetio da rif i solo na pesmi Save Us od Helloween (bonus na Keeper-u 2) mnogo "isti" kao Kill the King.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
"Stranger In Us All" - vrh nad vrsi! Ovaj album je rame uz rame sa prvih 5!

Black Masquerade mi je najbolja Rainbow pesma bre!

Slazem se sa vecim delom, ali ovo definitivno potpisujem. Stranger in us All obozavam (pomenuo bih Arial kao prejaku pesmu takodje), ali stari kvltovi su takodje savrsenstvo - Rainbow Eyes, Gates of Babylon, Temple of the King, Stone Cold, Stargazer...

 

Da ne duzim, Rainbow su mi najbolji hard rock bend starijeg perioda, za 20 klasa bolji & progresivniji od Purplea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Da ne duzim, Rainbow su mi najbolji hard rock bend starijeg perioda, za 20 klasa bolji & progresivniji od Purplea...

Што би рекли Енглези, it goes without saying. Да не помињем чињеницу да је захваљујући управо овом бенду метал добио Дија. Само тај факат је довољан да га славимо до краја времена.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno jedan od najboljih hard rock/zacetnika heavy metal bendova, sa 4 vrhunska pevaca i jednim priceless gitaristom biggrin.gif Steta sto je to sve otislo u PM....A onaj ko kaze da je Stranger in us All los album moze da :blow: icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prepozna ko je pojo govno na Down To Earth.

Definitinvno Blackmore

 

Da Bonet ima muda moze se chuti na albumu Afterlife koji je izdat 1993.

To je izdato pod imenom Blackthorne i bend je snimio samo jednu plocu ako me sjecanje ne napusta...pored Boneta tu su jos Bob Kulick,Frankie Banali...

Preporuchijem...

Treba da chujesh Bonnet-a na Impellitteri-evim albumima (ima ih 2), tu Bonnet sushi kako peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Da vratim i ovu temu na prvu stranu. Stigose mi DVD-ovi "Live In Munich 1977" i "Live Between The Eyes - The Final Cut". Odusevljen sam!!! Booklet onog prvog je kilometarski. Ritchie je na gostovanju u Becu, koje je prethodilo ovom koncertu, zavrsio u zatvoru. Polomio je vilicu jednom od redara koji je maltretirao publiku! :mhihi:

 

Zbog toga je koncert pomeren za jedan dan i na svu srecu, ipak su ga snimili. Ono maltretiranje gitare na kraju... brrrrrr... A vrhunac mi je ono ubacivanje u "Still I'm Sad" Betovenove IX i "Boze pravde". :D

Edited by Mr. Horrible Gelatinous Blob

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Legendarni bend. Naročito u periodu dok je Dio pevao. Najbolje pesme: Still I'm Sad, Man on the Silver Mountain, Long Live R 'n' R, Gates of Babylon, I Surrender, Hall of the Mountain King... :rockdevil:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

rade uzivo povremeno i rainbow pesme...al ako hoces pravi Rainbow feel trebalo bi da se gleda Dio live :da: eh...

 

Danas bas gledah Holy Diver live..i ladno bre otvara koncert sas Tarot Woman..kak'a je ta! Long Live i Man su manje-vise i standardi...al zato Gates Of Babylon je suprise..i extra zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Diovim kocertima je obavezno najmanje dve pesme Rainbow. Na Evil or Divine tu su Man on the Silver Mountain i Long Live R 'n' R. Šteta što je pesma Still I'm Sad zapostavljena, jeste da nije njihova, ali je veliki hit.

То не треба да чуди, пошто је ионако све текстове у том периоду писао Дио. А те песме су такође безвременске. Сећам се да 2000. кондуктер у једном приватном бусу није хтео да ми наплати карту кад ме је видео са плочама Rainbow и Tygers Of Pan Tang.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...